Spravodajstvo

Do celoslovenského projektu MyMachine sa zapojili aj žiaci ZŠ Felix

Kreslenie v plnom prúde. (Foto: Róbert Demčák)

Košice 24. októbra – Na Súkromnej základnej škole Felix Košice sa konal celoslovenský projekt s názvom MyMachine. V tomto vzdelávacom programe spolupracujú študenti základných, stredných aj vysokých škôl (jednou z nich je aj PU). Projekt sa snaží preniesť predstavy žiakov na prvom stupni základných škôl do reálneho sveta, v čom im pomáhajú práve starší študenti. Základná škola Felix sa zúčastnila tohto programu už druhýkrát, a to hneď so svojimi dvoma triedami. Žiaci nakreslili svoje nápady a následne sa snažili priblížiť, ako by ich vynálezy fungovali, a aký by bol ich prínos pre spoločnosť. Dokopy sa zúčastnilo 24 žiakov a zo všetkých nápadov sa vybrali finálne 4, ktoré si žiaci sami zvolili. Podľa slov manažérky ZŠ Felix Kataríny Margetinovej je tento projekt skvelým spôsobom, ako sa deti môžu naplno prejaviť svojou tvorivosťou a nemusia si dávať žiadne hranice vo svojej predstavivosti.

Autor: Róbert Demčák

Mediálne štúdiá