Šport Spravodajstvo

Prešovskí volejbalisti budú hrať o bronz

(Foto: Veronika Mihaliková) Prešovskí volejbalisti prechádzajú do útoku

Tohtoročná sezóna najvyššej volejbalovej ligy sa nám pomaly končí. Prešovskí volejbalisti si v nej zahrajú o tretie miesto proti Myjave.

Cesta volejbalistov za titulom sa skončila tesne pred bránami finále. Nad ich sily boli v semifinálovej sérii hráči Komárna, ktorí vo štvrtkovom zápase vyhrali najtesnejším rozdielom 3:2 a ukončili sériu 3:1.

Už prvé dva zápasy play-off ukázali, že tieto tímy budú vyrovnanými súpermi. Po víťazstve na domácej pôde Prešovčania opäť cestovali do Komárna, ktoré malo vďaka druhej pozícii po základnej časti výhodu domáceho prostredia. Komárno potvrdilo rolu favorita a na rade boli zverenci trénera Erika Digaňu. Štvrtý zápas sa nezačal najlepšie, keď úvodné dva sety domáci prehrali 25:21 a 25:23. Nakoniec sa ešte dokázali zomknúť a zvrátiť stav zápasu na 2:2. Bohužiaľ, rozhodujúce dejstvo bolo nad ich sily a hostia rozhodli o svojom postupe v tajbrejku pomerom 15:12. V zápase o titul majstra sa stretnú s minuloročným víťazom VKP Bratislava.

(Foto: Veronika Mihaliková) Tréner Erik Digaňa a domáci hráči počas oddychového času

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Som rád, že sme to otočili do tajbrejku. Toto je pozitívum, že diváci mali emócie tu v hale, alebo pred obrazovkou, že sme im ich dopriali. Každopádne, sme v profesionálnom športe. Prehrali sme. Musíme uznať kvalitu súpera, ktorý ma širší káder. Využil ho maximálne, ako sa dalo. Držíme im palce vo finále. Nás čaká súboj o tretie miesto, čo je pre tento tím možné a myslím si, že aj to bude úspech.“

Prvý zápas o bronzové medaily volejbalovej extraligy mužov odohrajú Prešovčania doma 13. apríla proti hosťujúcej Myjave.

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *