Šport

Úspešná bodka na záver roka v podaní volejbalistov

Prešovskí volejbalisti oslavujú víťazstvo proti Komárnu (Foto: Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti úspešne zakončili kalendárny rok 2023 dvomi domácimi víťazstvami nad Svidníkom a Komárnom.

Po štyroch vonkajších zápasoch vicemajster privítal v športovej hale Prešovskej univerzity suseda zo Svidníka. Prvé dve dejstvá priniesli drámu v koncovke setov. Prešovčania ich získali pomerom 25:23, resp. 25:22. Na začiatku tretieho setu to opäť vyzeralo na ťažký boj, no po úvodných výmenách domáci zabrali a dostali sa do vedenia 17:8, ktoré udržiavali až do konca zápasu. Prešovčania vyhrali obe stretnutie so Svidníkom v tejto sezóne.

Pozitívne slová mal aj domáci tréner Erik Digaňa: „Aj forma a zároveň výkon bol ideálny. Ešte viac ma teší, že sa to spojilo aj s pozitívnym výsledkom. Po Banskej Bystrici sme sa s chlapcami potešili, ale povedali sme si, že sa sústredíme už len na Svidník.”

Domáci volejbalisti ďakujú fanúšikom za podporu (Foto: Veronika Mihaliková)
Michal Ščerba (vpravo) smečuje proti bloku hráčov zo Svidníka (vľavo) (Foto: Veronika Mihaliková)

Výhra s prvým tímom tabuľky

Posledný zápas v tomto kalendárnom roku odohral minuloročný finalista opäť pred svojimi divákmi. Tentokrát si zmeral sily s vedúcim tímom tabuľky z juhu Slovenska. V prvom sete sme videli napínavý súboj dvoch kvalitných celkov, ktorý získali domáci. V úvode druhého dejstva si Prešovčania vypracovali náskok, a ten nepustili. S vedením 2:0 na sety prišlo uvoľnenie na strane vicemajstra. Identický priebeh ako druhý set, mal aj ten tretí, no v réžii hostí. V poslednom dejstve domáci volejbalisti opäť zabrali a doslova zničili súpera z Komárna pomerom, keď mu dovolili iba 13 bodov. Prešovčania si vylepšili bilanciu s Komárnom, keď oba tímy majú po jednom víťaznom zápase.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Víťazstvo sa rodilo ťažko. Mali sme informácie, že Komárno má nabitý program a mohli nastúpiť v akejkoľvek zostave. Takticky sme sa museli pripravovať takmer na všetkých, aj tých, čo sme nevedeli. Druhá vec veľmi nepríjemná, pretože chlapci celý týždeň neboli v ideálnom zdravotnom stave. To znamená, že ten tréningový cyklus bol oveľa horší. Každopádne som rád, že sme vyhrali.”

Tréner domácich Erik Digaňa dáva pokyny hráčom počas zápasu s Komárnom (Foto: Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti vstúpia do nového roka z tretieho miesta v tabuľke, dva body za vedúcim Komárnom. Najbližší zápas odohrajú v Slovenskom pohári proti súperovi z južného Slovenska.

O tri dni neskôr sa predstavia na domácej palubovke, kde privítajú šiestu Nitru.