Cesta prešovských volejbalistov za obhajobou skončila

(Foto: Veronika Mihaliková)

Komárno vystavilo stopku volejbalistom VK MIRAD UNIPO Prešov v ceste za úspešnou obhajobou v Slovenskom pohári.

Prešovskí volejbalisti odohrali prvý zápas v novom roku na domácej pôde Komárna. Súboj semifinále Slovenského pohára bol v réžií tímu z juhu Slovenska. Prešovčania v úvodnom sete hrali vyrovnanú partiu, no v závere bol súper nad ich sily a Komárno získalo prvé dejstvo pomerom 25:22. Druhý set mal hladší priebeh pre domácich, keď hneď v úvode viedli 10:2, čo sa odrazilo na výsledku druhého setu (25:16). Tretie dejstvo bolo o čosi vyrovnanejšie, no opäť s nepriaznivým výsledkom pre hosťujúcich Prešovčanov.

Sklamanie po prvom zápase neskrýval ani tréner hostí Erik Digaňa: „Prehrali sme v troch setoch. V prvom sete sme sa zasekli v koncovke v jednom postavení a to sa nesmie stávať. Druhý a tretí set sme jednoducho prehrali a to Komárno ani nemuselo tlačiť servisom. Popadalo nám veľa zbytočných lôpt. Komárno vyhralo ľahko, ale v odvete im určite nič nedarujeme a pripravíme sa na jeho hráčov zodpovedne.”

Prešovskí volejbalisti po úspešnom bode (Foto: Veronika Mihaliková)

Úspešná odveta s nešťastným koncom

Odveta najlepšej štvorky sa odohrala vo štvrtok 18. januára v hale Prešovskej univerzity. Vicemajster pred domácimi divákmi zachytil úvod a následne zlomil húževnaté Komárno v strede prvého setu, ktorý vyhral pomerom 25:22. Podobne prebiehalo druhé dejstvo, keď obhajca trofeje prelomil snahu súpera a získal ho s výsledkom 25:19. Na začiatku tretieho setu Prešovčania získali náskok o tri body, ktorý sa snažili zvýšiť, no súper bol proti. Napriek tomu porazili súpera s výsledkom 3:0.

Po nerozhodnom stave v sérii (1:1) aj na sety (0:3, 3:0) rozhodoval o víťazovi dodatočný set. Kvalitu oboch tímov sme videli aj v poslednom dejstve, v ktorého koncovke mali viac šťastia hostia z Komárna. Vo finále sa proti ním postaví minuloročný víťaz Slovenskej ligy z Bratislavy.

S výkonom bol spokojný tréner aj obhajca Erik Digaňa: „Komárno ma kvalitný tím, budem sa opakovať, no my sme dnes potrebovali maximálny tímový výkon. Chlapci splnili všetko, čo sa dalo, samozrejme, jedna-dve lopty sa dali inak zahrať. Ja chlapcom nemám čo vyčítať. Prehrali sme zlatý set. Je to fér. Každý vyhral doma 3:0, zlatý set, žiaľ, v náš neprospech. Na druhej strane má teší výkon našich hráčov a úprimne sa teším z našich dvoch stredoškolákov, ktorí takéto zápasy potrebujú. Odohrali dnes nadštandardné výkony. Keď budú takto hrať, môžu to dotiahnuť do mužskej reprezentácie.“

Hráči v súboji o loptu (Foto: Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti odohrajú najbližší duel v sobotu 20. januára na domácej palubovke proti hosťom z Myjavy.

Tomáš Trembulák