Kultúra Rozhovory

Získaj nové vedomosti a zabav sa na Pub Quize

Chcete zažiť adrenalín a otestovať si svoje vedomosti? Zúčastnite sa Pub Quizu vo Wave klube. Tento kvíz sa koná každý druhý štvrtok so začiatkom o 20.00. Čaká na vás skvelá atmosféra a príjemný personál. Lákadlom môžu byť tiež rôzne zaujímavé ceny. Boli sme prekvapení, koľko mladých ľudí sa stretlo na tomto mieste a s akým elánom sa pustili do súťaženia.

pq
Pub Quiz v plnom prúde (Foto: Facebook PubQuiz Prešov)

Redakcia Unipo Pressu sa rozhodla vyspovedať jedného z hlavných aktérov tohto kvízu, moderátora Daniela Furčáka.

Daniel, prezraď nám, čo je náplňou tohto kvízu?
Náplňou kvízu je stálych 51 otázok z rozličných tém. Súťažiaci dopredu nevedia, aké témy ich čakajú. Témy sú naozaj rôznorodé. Preto si myslím, že každý si príde na svoje.
Tieto témy spolu určitým spôsobom súvisia?
Nie, snažíme sa tomu vyhýbať. Je to naozaj úplná všehochuť. Spojili sme napríklad témy ako známe dvojice, tenis, želé.
Kto vytvára večerný kvíz?
Moja kolegyňa Soňa má na starosti vytváranie eventov, zdieľanie fotiek a odmeňovanie výhercov. Samotné otázky vytváram sám. Samozrejme sa inšpirujem ľuďmi, ktorí sa v určitej oblasti vyznajú lepšie ako ja.
Niektoré otázky sa mi zdali veľmi záludné. Je to zámer?
Sem-tam. Myslím si však, že ak si otázku prečítate viackrát, nemalo by vám zadanie robiť problém.
Podľa akého kritéria vyberáte otázky?
Snažíme sa vyberať tie najzaujímavejšie novinky. Rovnako sa snažíme vyhýbať tým negatívnejším informáciám. Zameriavame sa hlavne na vtipné momenty a udalosti. Ak hráč prejde kurzom googlenia, otázky by mu nemali robiť problém. Taktiež na našej facebookovej stránke ľudia môžu hlasovať, akú tému by si priali. Takže témy môžu trochu ovplyvňovať aj samotní súťažiaci.
Myslíš, že je jednoduché vyhrať tento kvíz?
Jednoduché to určite nie je. Témy a otázky sú také rôznorodé, že sa určite nájde mnoho takých, na ktoré nebudete poznať odpoveď.
Podarilo sa nejakému tímu vyhrať viackrát?
Áno, rekord bol 12 výhier po sebe.
Súťažil si niekedy aj ty sám?
Áno, veľmi často. Predtým, ako som začal moderovať.
Považuješ tento kvíz za dobrý team building?
Samozrejme. Určite to je skvelá zábava.

( Moderátor Daniel ešte ako súťažiaci )
Moderátor Daniel ešte ako súťažiaci (Foto: Facebook PubQuiz Prešov )

Ďalšieho Pub Quizu sa môžeš zúčastniť aj ty. A to už zajtra 23. 11. Tentokrát na súťažiacich čaká špeciálne vydanie, ktoré bude venované Wave festivalu – Alternatívny kvocient.

( Zdroj: Facebook PubQuiz Prešov )
Súťažiaci v zápale hry (Foto: Facebook PubQuiz Prešov )

Lenka Švihlová

Nový Redaktor