Lifestyle

TO JE ŽIVOT, NAPÍSALA #12: 5 rád pred plesom

Ples nemusí byť des (Foto: Romana Valenčáková)

Áno, áno. Opäť je tu plesová sezóna. Možno sa už neviete dočkať celodenného nákupu spoločenských šiat a skúšania desiatok topánok. Možno ste natešené z toho, ako si budete celé hodiny tieňovať mačacie oči a tvarovať hollywoodske vlny. A možno ani nie. Načo sa stresovať? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom rubriky To je život, napísala, ktorý prináša 5 užitočných rád, ako si uľahčiť plesovú prípravu.

1. Nesmrteľná čierna

Hoci je známe, že prirodzená čierna neexistuje, stále patrí medzi najobľúbenejšie farby mnohých žien. Okrem toho, že opticky zužuje, pôsobí aj nesmierne elegantne a je symbolom noci. A čo je lepšie obliecť si na plesovú zábavu ako symbol noci? Jednoduché čierne šaty kombinujte napríklad s výrazným náhrdelníkom či masívnymi visiacimi náušnicami. Čierna tvorí dokonalú dvojicu najmä s čipkou a v kombinácii s červenou vám dodá na dramatickosti. Táto farba z vás spraví tajomnú kráľovnú noci.

Kombinácia čiernej nikdy nesklame (Foto: Romana Valenčáková)

2. Chcem zažiariť

Či ste nízka, alebo vysoká, menej alebo viac obdarená, v prvom rade ste žena. A ktorá žena by nechcela na plese žiariť? Určite nechcete zažiť ten trápny pocit, keď sa vedľa vás na parkete vlnia tie isté šaty a ešte k tomu na lepšej postave. Aby ste naozaj upútali pozornosť a vynikli, potrebujete byť vo svojej koži. Netrepte sa preto do úzkych strihov, v ktorých budete ledva dýchať a neobliekajte si šaty s výstrihom, z ktorého vám bude kdečo vyskakovať. Prílišnú snahu byť niekým celkom iným ľudia aj tak rýchlo prekuknú. Ostaňte samy sebou, len v troška slávnostnejšom vydaní. 🙂 Komfort prinesie sebavedomie a to je sexy. Uvidíte, muži vás budú obdivovať a kamarátky len ticho závidieť.

Plesáme „nakrátko“ (Foto: Romana Valenčáková)

3. Netreba sa PLESnúť po vrecku

Každoročný ples nemusí byť hneď katastrofou pre váš či partnerov bankový účet. Kupovať stále nové značkové róby podľa aktuálnych trendov je pre študentku prinajmenšom nemožné. Existujú však aj iné možnosti, ako nemať depresie zo závratných cien na visačkách. Vyskúšajte zájsť do sekáča. Neverili by ste, aký veľký výber modelov, farieb a konfekčných veľkostí tam dokážete nájsť. Chce to však dávku trpezlivosti. Keď vydržíte skontrolovať a vyskúšať desiatky šiat, môžete sa prehrabať až k vytúženému cieľu. Ušetriť sa dá aj kúpou slávnostnej sukne. Tú si môžete obliecť aj viackrát. Ak ju skombinujete s iným vrškom, bude to vždy vyzerať ako nový kúsok.

Z prehliadky do šatníka len za 50centov (Foto: Romana Valenčáková)
Z prehliadky do šatníka len za 50 centov (Foto: Romana Valenčáková)

4. Čo dá skriňa

Niekedy netreba vôbec chodiť na nákupy. Stačí len pozrieť do skrine a nechať sa unášať na vlne fantázie. Oslnivý kúsok, ktorý ste si kúpili na kamoškinu svadbu? Extravagantné šaty kupované na vianočný večierok? Alebo elegantný kostým, s ktorým ste minulý rok zažiarili na krstinách? A kde je problém? V prípade, že nepotrebujete mať plesovú róbu a preferujete skôr pohodlie, vsaďte na istotu. Recyklujte veci z domu.

Skriňa ukrýva poklady (Foto: Romana Valenčáková)

5. „Dlouhá noc, nikdo z nás nejde spát“

Najdôležitejšou časťou plesu nie sú šaty, topánky či mejkap. Nejde o to najesť sa do prasknutia, privlastniť si džbán s vínom a vykúpiť lístky do tomboly. Podstatou je zabaviť sa, aby ste na tieto chvíle nikdy nezabudli. Posledná rada je teda jednoduchá. Obklopte sa priateľmi a vychutnajte si každý okamih so svojimi blízkymi.

P.S.: Tancujme, kým ešte vládzeme tancovať. 🙂

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.