Ankety

ANKETA: Ako vnímajú študenti PU Medzinárodný deň stromov?

Foto: Sofia Budkaiová

Okrem toho, že nám stromy skrášľujú okolitú prírodu, majú aj iný význam. Ich dôležitosť spočíva najmä v prítomnosti chlorofylu, ktorý je nevyhnutný pre fotosyntézu zodpovednú za prísun kyslíka. Významnú podstatu zelene si na Slovensku pripomíname 20. októbra na Medzinárodný deň stromov. Študentov Prešovskej univerzity (PU) sme sa opýtali, kedy sa tento deň oslavuje a aká je podľa nich myšlienka jeho vzniku.

(Foto: Dávid Zápach)

Dávid, Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu

„Neviem dátum, ale určite bol takýto deň vytvorený kvôli zlepšeniu životného prostredia, pre ktoré sú stromy dôležité, pretože prečisťujú ovzdušie. Mnohí ľudia si ich dôležitosť neuvedomujú a myslím, že deň stromov to nezmení.“

(Foto: Laura Cichá)

Laura, Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu

„Myslím, že Medzinárodný deň stromov bude ešte tento mesiac. Určite bol vytvorený kvôli tomu, aby si ich ľudia viac cenili a vedeli o ich dôležitosti. Je to určite pekná myšlienka a ak sa dostane viac do povedomia, stromy sa budú sadiť vo väčšom množstve a pomôže to životnému prostrediu.“

(Foto: Sofia Budkaiová)

Adam, Filozofická fakulta

„Nevedel som, že taký deň existuje, takže ani to, kedy sa oslavuje. Ale je to prospešná myšlienka, veď potrebujeme kyslík a čistý vzduch, určite na to budem myslieť.“

(Foto: Anička Holoďáková)

Anička, Pedagogická fakulta

„Viem, že sa oslavuje 20. októbra, pretože sme si ho v škole každoročne pripomínali na biológii. Mali sme voľnejšie vyučovanie, chodievali sme sa prejsť do prírody, kde nám učiteľka vravela o ich význame pre našu planétu a pre nás všetkých. Určite by sa to malo robiť na viacerých školách.“

(Foto: Denisa Šimková)

Denisa, Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu

„Neviem, kedy je Medzinárodný deň stromov, ale určite by bolo prospešné, keby bol viac propagovaný, pretože podľa mňa veľa ľudí ani netuší, že niečo také existuje. Možno by bolo vysadenných viac stromov, čo by zabezpečilo čistejší vzduch. A ak by ľudia vedeli viac informácií o tom, prečo je to dôležité, možno by sa viac starali o životné prostredie.“

Autorka: Sofia Budkaiová

Mediálne štúdiá