Spravodajstvo

Blokáda za lepší Prešov…

Priebeh predchádzajúceho protestu (Foto: tasr)

Určite sa stalo aj tebe, že si sa ponáhľal do školy (modelový prípad vzorného študenta) či za priateľmi užívať si výhody študentského života. Prídeš však pred „značku Prešov“ a tvoje nápady, ako si užiť deň, sú v ohrození. Často sa stáva, že na vjazde do mesta sa vodiči na hlavných zdržia aj hodinu. Nielen vodiči osobných áut, ale aj vozidlá SAD, ktorá zváža študentov z väčších vzdialeností.

Zlé to majú aj domáci, pretože napríklad cesta zo Sídliska Sekčov k univerzite v ideálnej situácii trvá 15 minút. Pondelky, no často aj iné rána v týždni, sú však pre študentov z tejto časti Prešova a blízkeho okolia nekonečnou cestou do cieľa. Cestá im trvá aj 60 minút. Ak sa aj ostatní „diaľkari“ prebojujú zápchami v meste a dostanú sa na perón nástupišťa MHD, legendárneho spoja s číslom 38 sa často nedočkajú, a tak idú do školy pešo.

Áno, povieš si: „V zdravom tele, zdravý duch!“, ale vieš si predstaviť, že by si to absolvoval najbližších 5 rokov deň čo deň?

Ak nie a máš trocha času, príď podporiť iniciatívu občanov mesta Prešov a občianskeho združenia Lepší Prešov za urýchlenie výstavby juhozápadného obchvatu Prešova ako súčasti diaľnice D1 smerom do Košíc a za urýchlenú výstavbu rýchlostnej cesty R4, tzv. severného obchvatu. Cieľom protestu je upozorniť na bezútešnú situáciu v doprave v meste a vytvoriť tak tlak na ministerstvá, ktoré majú tieto stavby v réžii.

KEDY?

Dnes 31. 3. 2017

                               v čase od 16.00 do 17.00 hod.

KDE?

  1. Levočská ulica na spoločnej zastávke MHD a SAD medzi križovatkami ulíc Levočská – Obrancov mieru a Levočská – Volgogradská.
  2. Zastávka MHD Pavla Horova na Ulici armádneho generála Svobodu (pri INTERSPORTE).
  3. Výpadovka smer Vranov nad Topľou, priechod pre chodcov pri zastávke MHD Pažica na Vranovskej ulici.

Príďte a podporte iniciatívu občanov mesta Prešov za zlepšenie dopravnej situácie.

Týka sa to aj vás!!!

Odkaz cezpoľným: „Na pár rokov si náš hosť, preto príď a povedz dosť!“

Dominik Verešpej

Študujem učiteľstvo dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Milujem jazdu autom, cyklistiku, výlety do prírody a cestovanie. Kultúra mi tiež nie je ľahostajná. Pasívny šport - to ja môžem.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *