Kultúra

CINEMAX premiéry: Program na druhý novembrový týždeň

Užite si októbrové premiéry filmov v sieti kín Cinemax (Foto: freepik.com)

S príchodom nového mesiaca prichádza aj nová ponuka filmov v CINEMAXE. Opäť budeme mať na výber z rôznych žánrov. Ak máte radi filmy, tak neváhajte a využite voľný čas pred zápočtami, seminárkami či skúškami a skočte si do kina s kamarátmi alebo na rande. Ponúkame vám prehľad piatich nových filmových premiér, ktoré sa budú vysielať od štvrtka. Slovenská sieť kín bude mať v programe Marvelovku, romantickú komédiu, animovaný film, romantickú drámu a hororový triler.

AKO PREŽIŤ SVOJHO MUŽA

(Foto: cinemax.sk)

Česka bláznivá romantická komédia ponúkne pohľad do hereckého života. Večerné klebety s kamarátkami o mužoch, hľadanie lásky a herecké konkurzy na rôzne postavy. Lucie, ktorú stvárnila Jana Bernášková, rieši každodenné životné problémy. Dostáva sa do šialených situácií. Po materskej sa snaží vrátiť späť do práce a ako slobodná matka hľadá nového partnera, no bohužiaľ nevie nájsť toho pravého. Hlavnú mužskú postavu, starého mládenca, si zahral Marek Němec. Film režíroval Rudolf Merkner (o. i. pripravoval aj úspešný seriál Vyprávěj) podľa predlohy knižného bestselleru s rovnakým názvom.

TONKO, SLÁVKA A KÚZELNÉ SVETLO

(Foto: cinemax.sk)

V ponuke je aj film pre najmenších s názvom Tonko, Slávka a kúzelné svetlo. Animovaný dobrodružný film v spolupráci troch krajín – Slovenska, Česka a Maďarska, rozpráva príbeh o Tonkovi, ktorý je iný ako ostatní. Má nadprirodzenú schopnosť: od narodenia svieti. Aj z tohto dôvodu má zákaz vychádzať z domu. Jeho rodičia ho chcú ochrániť pred vonkajším svetom a hlavne preto, že, keď si zloží masku a rukavice, rozžiari sa. Zdá sa však, že jeho novej kamarátke Slávke to vôbec nevadí, keďže ich dom je stále zahalený tmou.

MARVELS

(Foto: cinemax.sk)

Piata fáza MCU nám zatiaľ priniesla dva filmy – Ant-Mana 2 a Guardians of Galaxy Vol. 3. Tento rok zakončí sériu MCU tretí film s názvom The Marvels. Brie Larson sa opäť predstaví v úlohe hlavnej hrdinky, Carol Danversovej, tiež známej pod superhrdinským menom Captain Marvel. Tá sa znovu vydáva na záchranu celého Vesmíru. Jej nadprirodzené schopnosti sa zamotajú s najlepšou kamarátkou Monicou Rambeau a veľkou fanúšičkou Kamalou Khan, slávnou pod podobným menom, Ms Marvel. Spolu sa vrhnú do nebezpečenstva a boja so starými nepriateľmi, mimozemskou rasou Kree. Druhý film zo série Captian Marvel má na starosti mladá režisérka Nia DaCosta. Je prvou Afroameričankou, ktorá režíruje film od štúdia Marvel.

UMENIE JESŤ A MILOVAŤ

(Foto: cinemax.sk)

Francúzska romantická dráma rozpráva príbeh medzi uznávanou kuchárkou Eugéniou a milovníkom jedla Dodinom. Eugénia pracuje pre gurmána Dodina už vyše 20 rokov. Ich každodenné stretnutia sa pomaly menia na romantiku. Vďaka tomu vznikajú nové recepty, ktoré ohúria aj tých najslávnejších kuchárov na svete. Napriek tomu si hlavná hrdinka nevie predstaviť vážnejší vzťah s Dodinom. Ten sa rozhodol, že ju presvedčí jedlom. A preto si Dodin prvýkrát zoberie do ruky varešku a odhodlá sa variť pre lásku svojho života. V hlavných úlohách sa predstavia francúzski herci Juliette Binoche a Benoît Magimel.

KUKUČKA

(Foto: cinemax.sk)

Nezvyčajne zo španielskej produkcie nám CINEMAX ponúkne tento týždeň hororový triler –  Kukučka. Príbeh sa začína u mladého páru Marca a Anny, ktorí čakajú dieťa. Aj napriek tomu majú dosť svojho rutinného života a chcú zmeniť svoj životný štýl. Preto sa rozhodnú, že tohtoročná dovolenka bude iná. Na niekoľko dní si vymenia dom s nemeckým párom, s ktorým sa zoznámili cez internetovú stránku. No pomaly zisťujú, že to nebol taký dobrý nápad a možno je pokojný život to, čo potrebujú.

Autor: Tomáš Trembulák

Mediálne štúdiá