Kultúra

Čo je nové u Záborského v novembri?

Ben čelí vážnemu rozhodnutiu (Foto: René Miko)

Jeseň priniesla pestrosť nielen do prírody a ulíc miest či dedín, ale aj do programovej ponuky Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Na divákov čaká svetová premiéra pôvodného slovenského muzikálu, ale aj obľúbené novinky, koncerty či nočná prehliadka divadla. Doprajte si zaslúžený oddych v podobe predstavení, ktoré sú zárukou kvalitných kultúrnych zážitkov.

Divadelné novinky

10. novembra o 18.30 na Veľkej scéne DJZ ožije príbeh toho, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Nenechajte si ujsť svetovú premiéru pôvodného slovenského muzikálu Nikola Šuhaj, ktorý vznikol pod vedením režiséra Michala Náhlíka.

Milujúci manžel a otec detí Ben Harcourt (Boris Srník) pracuje vo World Trade Center. Počas pádu newyorských dvojičiek mal byť Ben v práci. Ten však v čase teroristického útoku bol u svojej šéfky a milenky Abby Prescottovej (Ľudmila Dutková). Rodina a známi považujú Bena za mŕtveho. Vráti sa úspešný muž k svojej rodine alebo začne žiť nový život s milenkou? Odpoveď sa dozviete 14. novembra o 18.30 na Malej scéne DJZ v predstavení Trón milosrdenstva.

Trón milosrdenstva (Foto: René Miko)
Trón milosrdenstva (Foto: René Miko)

Audiencia u Eugena Onegina

Do zabehnutého pivovaru prichádza nový pracovník Ferdinand Vaněk (Michal Novodomský). Jeho nadriadený Sládek (Igor Kasala) má na svojho nováčika neobvyklú prosbu. Hra Václava Havla Audiencia je dobrým obrazom absurdnosti vtedajšej doby. Postava Ferdinanda nesie Havlove autobiografické črty. V Divadle Jonáša Záborského je táto hra uvádzaná v rámci projektu Dvaja, ktorý je veľkou hereckou príležitosťou pre dvojicu hercov. Havlovu Audienciu si môžete pozrieť 16. novembra o 18.30 na Malej scéne.

Vaněk, Sládek a Husák (Foto: René Miko)
Vaněk, Sládek a Husák (Foto: René Miko)

Krásna a pôvabná Táňa (Veronika Husovská) sa nešťastne zamiluje do Eugena Onegina (Boris Srník), ktorý jej lásku neopätuje v pravý čas. Príďte sa presvedčiť, že jedine skutočná láska môže zmeniť človeka. V Historickej budove si 26. novembra môžete vychutnať ľúbostný príbeh ukrytý vo veršoch od ruského velikána Alexandra Sergejeviča Puškina.

Eugen Onegin a Táňa Larinová (Foto: Viktória Koósová)
Eugen Onegin a Táňa Larinová (Foto: Viktória Koósová)

Noc divadiel

Divadlo Jonáša Záborského sa aj tento rok zapojilo do celoslovenského podujatia Noc divadiel. Už 18. novembra od 19.00 si pod heslom S divadlom do nekonečna môžete užiť exkurzie, nočné divadelné kino či nočný drink v divadelnej kaviarni. Organizátori si pre svojich návštevníkov pripravili súťaž o účinkovanie v muzikáli Nikola Šuhaj, ktorý bude vyvrcholením celého večera.

Novembrový program DJZ (Foto: DJZ)
Novembrový program DJZ (Foto: DJZ)

Tak čo, vybrali ste si? Novembrový program Divadla Jonáša Záborského je naozaj bohatý. Redakcia Unipo Pressu si rozhodne nenechá ujsť premiéru muzikálu Nikola Šuhaj, z ktorej vám prinesieme exkluzívnu reportáž. Študentom pripomíname, že s preukazom ISIC majú na vybrané predstavenia DJZ špeciálnu zľavu. Nezabudnite sa v komentároch pochváliť, kde sa s vami stretneme. 🙂

 

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *