Kultúra

Čo si na november pripravil CINEMAX?

Uchvátia vás rozmanité emócie (Foto: rewind.sk)

Novembrový program CINEMAXU je tu! Ani tento mesiac sa nešetrilo kvalitnými snímkami a širokou škálou filmových žánrov. Či študujete alebo pracujete, všetci si v novembri zaručene prídete v kine na svoje. V nadchádzajúcom mesiaci váš čaká naozaj rozsiahla filmová ponuka.

Thor: Ragnarok

Všetko to odštartuje komiksovka. 2. novembra sa na plátna dostane nový príbeh boha hromu. Ten je uväznený v odľahlom kúte vesmíru a bez svojho mocného kladiva. Vo svojom novom dobrodružstve sa bude musieť prebojovať cez hordu nepriateľov, vrátiť sa do Asgardu a zastaviť nového nepriateľa, Helu. Zavítajte do kina na Thorovo najnovšie dobrodružstvo.

Earth: Deň na zázračnej planéte

Spoznáte krásy prírody (Foto: continental-film.sk)
Spoznáte krásy prírody (Foto: continental-film.sk)
Produkcia BBC Earth predstavuje druhý diel série, v ktorej prezentuje ríšu zvierat z celého sveta. Dokument, ktorý má svojim dramatickým štýlom blízko ku klasickému celovečernému filmu, vyobrazí v poldruha hodinovej minutáži život pánd, leňochodov alebo zebier. Uvidíte hustú vegetáciu džungle, ako aj belasé vrcholky hôr. Vydajte sa s BBC Earth na cestu za poznaním krásy rozmanitosti živočíchov zo všetkých kútov planéty. V kinách 2. novembra.

Lajka

Českí tvorcovia prinášajú do slovenských kín animovaný sci-fi film o jednom z najznámejších psov na svete. Lajka žije na periférii ruského veľkomesta. Je však odchytená a následne preškolená na kozmonautku. Keď sa dostane do kozmu, pridajú sa k nej zvieratá z Houstonu a Bajkonuru. Všetkým sa im podarí dostať k čiernej diere, cez ktorú sa dostanú na opustenú planétu. Tú postupne osídlia a bezstarostne na nej žijú, no túto harmóniu naruší príchod dvoch ľudí. Snímka dorazí do kín 2. novembra.

Všetko najhoršie

Chceli by ste sa ocitnúť v časovej slučke, v ktorej denne prežívate stále to isté a na konci každého dňa zomriete? Vysokoškoláčka Tree sa v deň svojich narodenín zobudí na neznámom mieste s cudzím mužom v posteli. Tomu však veľkú váhu neprikladá, pri jej prelietavosti to je u nej rutina. Večerňajšie narodeninové plány jej v ten deň zničí neznámy s maskou, ktorý ju napadne. Keď sa Tree zobudí, nenachádza sa v nemocnici, ale je opäť v posteli s cudzím chlapom. Udalosti sa opakujú a Tree musí spoznať identitu vlastného vraha, aby sa jej nočná mora skončila. V kinách od 2. novembra.

Nepríjemná pravda 2

Pravda musí vyjsť najavo (Foto: kino-galanta.sk)
Stanete sa svedkami boja za záchranu planéty (Foto: kino-galanta.sk)

V druhom dieli úspešného dokumentu pozorujeme bývalého viceprezidenta USA Ala Gorea na jeho cestách po svete za záchranou planéty pred klimatickými zmenami. Kamery zaznamenávajú všetky oblasti jeho života, profesijné aj súkromné, priebeh jeho boja za planétu a vášeň, s akou sa do tohto boja púšťa. Dokument sa objaví na slovenských plátnach 2. novembra.

Príšerákovci

Mladší diváci si v novembri rozhodne prídu na svoje. V animovanej rodinnej komédii Príšerákovci spoznajú rodinu Wishbonovcov. Tá so šťastím nekráča ruka v ruke. Rodičia sú pod veľkým pracovným tlakom a deti prechádzajú ťažkým obdobím dospievania, v ktorom nie sú okolím veľmi obľúbení. Tieto problémy sú však nič v porovnaní s tým, čo sa na ich rodinu ženie. Gróf Dracula si totiž vyhliadol pani Wishbonovú za svoju budúcu nevestu. Čo za strasti prinesie grófova túžba po rodine? To sa ukáže 2. novembra.

Suburbicon: Temné predmestie

Na predmestí idylického mestečka Suburbicon sa paralelne odohrávajú dva príbehy, ktoré predstavu o hramonickom živote v tomto meste úplne narúšajú. V tom prvom sú protagonistami černošská rodina, ktorá sa práve do mesta prisťahovala a miestni im dávajú pocítiť svoj odpor voči nim. Navyše ich obvinia zo smrti jednej z obyvateliek. V rovnakom čase sa divák pozrie do rodiny Lodgeovcov, ktorá vzbudzuje dojem príjemnej rodiny, rovnako idylickej ako predstava o meste Suburbicon. Za závojom harmonického života však rodina ukrýva mnoho násilia a klamstiev. Zatiaľ čo černošská rodina trpí pod tlakom nenávistných obyvateľov mesta, činy rodiny Lodgeovcov zostávajú v tichosti nepovšimnuté. Nazrite do prostredia stredoamerického idylického mesta v slovenských kinách 9. novembra.

Dogg

Do kín v novembri prispejú aj slovenskí filmári. Snímka Dogg je zhlukom štyroch psychologických poviedkových filmov od štyroch rôznych režisérov a kameramanov. Svoje kúsky autori stavali na ilúzii strachu a napätia, ktoré sú vyobrazené z rôznych uhlov pohľadov. V kinách 9. novembra.

Vražda v Orient Expresse

Vyberiete sa s Poirotom na pátranie po vrahovi (Foto: filmpro.sk)
Vyberiete sa s Poirotom na pátranie po vrahovi (Foto: filmpro.sk)

Hercule Poirot rieši prípady kamkoľvek sa pohne. Tentokrát sa dostal do slávneho Orient Expresu a ani tam nemá od práce pokoj. Americký obchodník je zavraždený a z trinástich pasažierov uviaznutých v snehových závejoch na Balkáne je každý podozrivý. Poirot má pred sebou mnoho práce a málo času. Kto je vrah? To sa ukáže 9. novembra.

Wind River

Uprostred zasneženej krajiny stopár Lambert objaví mŕtvolu indiánskeho dievčaťa. Bizarný nález si vezme na starosť FBI. Do chladného Wyomingu úrad posiela mladú agentku Jane Bannerovú. Tá sa vydá pátrať do indiánskej rezervácie a vypomáha jej pri tom stopár Lambert. Podarí sa im rozlúštiť záhadu smrti dievčiny? To uvidíte 16. novembra.

Justice League

Liga spravodlivých čelí novej hrozbe. Bruce Wayne sa po dlhom vnútornom zápase vracia, aby zachránil ľudstvo pred blížiacou sa pohromou. Spojí sily s Wonder Woman a s jej pomocou Ligu spravodlivých postaví opäť na nohy. Skupina pozostávajúca z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga a Flasha je pripravená vynaložiť všetku svoju energiu, aby zachránili svet. V kinách 16. novembra.

Záhradníctvo: Nápadník

Trilógia Záhradníctvo sa dostáva na koniec. Posledná epizóda presunie diváka v čase do päťdesiatych rokov minulého storočia. V tomto príbehu je načrtnutý tichý konflikt prebiehajúci medzi rodičmi a deťmi, dvoma generáciami, ktoré vojna od seba výrazne oddelila. Deti sa s rodičmi  v mnohom rozchádzajú a to platí aj na ich životné ciele. Ako sa s týmto problémom popasujú postavy v príbehu, to sa ukáže 16. novembra.

Matky rebelky

Zažijete Vianoce predčasne (Foto: filmpro.sk)
Zažijete Vianoce predčasne (Foto: filmpro.sk)

Vianoce sa blížia a tri matky rebelky majú plné ruky práce príprav na sviatky v domácnosti. Stres na nich dolieha a rozhodnú sa so všetkým seknúť a namiesto toho si sviatky naplno užiť. No plány im narušia nečakaní hostia – ich vlastné matky. Snímka dorazí na plátna 23. novembra.

Kožená tvár

Aký je príbeh zrodu vraha nazývaného Kožená tvár? Na pozadí brutálnych udalostí, ktoré sa udiali v Texase, keď vrah masakroval ľudí motorovou pílou, sa objavil nový prípad. Šerifovi mesta za záhadných okolností zavraždili dcéru. Hlavným podozrivým sa stal najmladší z rodiny Sawyerovcov. Jeho vinu sa nepodarilo preukázať, no zhromaždené dôkazy boli dostačujúce na to, aby ho aspoň zavreli na psychiatrii. O desať rokov neskôr sa Sawyerovi podarí utiecť, pričom spolu s komplicmi unesie aj zdravotnú sestru. Terorizovanie okolia sa opäť začína a šerif hnaný pomstou mu je v pätách. V kinách 23. novembra.

Paddington 2

Animovaná komédia pokračuje druhým dielom. Paddigton si šťastne nažíva s rodinou Brownovcov na predmestí Londýna. S okolím je vynikajúci priateľ a momentálne sa pripravuje na sté narodeniny jeho tety Lucy. Hľadá ideálny darček a ten objaví v podobe krásnej rozkladacej knihy. Musí si na ňu však najskôr zarobiť. Avšak medzitým kniha záhadne zmizne. Paddington a Brownovci spoja svoje sily, aby knihu opäť našli a s ňou aj zlodeja. Druhý diel sa na slovenské plátna dostane 30. novembra.

Nádych pre lásku

Robin a jeho manželka Diana sú idylický mladý pár so silnou vášňou pre cestovanie a dobrodružstvá. Ich akčný život je však v troskách po tom, čo počas pobytu v Keni Robin ochrnie. Lekári v tejto situácii nevidia nič pozitívne, no Robin sa odmieta zmieriť s myšlienkou, že bude musieť byť do smrti pripútaný na lôžko. Napriek nesúhlasu lekárov a s podporou svojej manželky, ktorá ho vezme z nemocnice preč, Robin pokračuje v užívaní si života napriek pesimizmu lekárov a nepriazni osudu. Snímka dorazí do kín 23. novembra.

Sedem sestier

Nazriete do dystopickej budúcnosti (Foto: filmkult.refresher.sk)
Nazriete do dystopickej budúcnosti (Foto: filmkult.refresher.sk)

Nový akčný film zavedie divákov do dystopickej budúcnosti, v ktorej kvôli preľudneniu platí zákon o jednom dieťati v rodine. V jednom dome však už tridsať rokov žije sedem identických sestier. Pred vonkajším svetom to perfektne maskujú, a keďže sú úplne totožné, vedú normálny život a vystupujú ako jediná osoba. Denne sa vo vychádzkach striedajú, až dokiaľ sa jedna sestra nevráti v pondelok domov. Ostatné sestry musia opustiť domov a nájsť ju, pričom všetky riskujú odhalenie a tým aj svoje životy. V kinách 30. novembra.

ARTMAX kino bude v novembri skromnejšie, no kvantitu vykompenzuje kvalita.

Manžel a manželka

Manželský pár prechádza už dlhé mesiace ťažkou krízou. Obaja cítia, že ich spory vedú pomaly, ale zaručene k rozvodu. Nevydarený experiment však všetko môže ešte zvrátiť. Manželia sa náhle ocitajú v tele toho druhého. Pomôže im táto kuriózna situácia zachrániť manželstvo? To sa ukáže 7. novembra.

Na aký film sa v novembri chystáte? Podeľte sa so svojimi dojmami z novembrového programu s redakciou Unipo Press. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *