Kultúra

Čo ponúka CINEMAX v máji?

V máji sa nudiť nebudete (Foto: screenrant.com)

Máj znamená množstvo zápočtov a tiež začiatok skúškového. Prichádzajú dni, ktoré pre študentov znamenajú veľa učenia, no treba si na čas dať aj pauzu, pozatvárať knihy a odreagovať sa. Našťastie ponúka CINEMAX Prešov bohatý filmový program, takže ak sa budete rozhodovať, čo urobiť s voľným časom, stačí zabehnúť do kina a celý máj si užívať kvalitné filmy.

Strážcovia Galaxie 2

Druhý diel úspešnej marvelovky dorazí do slovenských kín už 4. mája. V tomto pokračovaní sa Peter Quill, sám sebou prezývaný Star Lord, vydáva na cestu až na samé hranice vesmíru. Za pomoci starých a aj nových priateľov sa vydáva na púť s cieľom zachrániť Galaxiu a taktiež tajomstvo svojich rodičov. Čaká ich nebezpečná a akčná púť.

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Nový pohľad na známu legendu (Foto: comingsoon.net)
Nový pohľad na známu legendu (Foto: comingsoon.net)

Legenda o kráľovi Artušovi je vo svete dobre známa a režisér Guy Ritchie, ktorý natočil napríklad Sherlocka Holmesa, prináša nový pohľad na tento príbeh. Po tom, ako Artušovho otca zavraždia a trónu sa zmocní jeho strýko, je nič netušiaci nástupca na trón odkázaný na tvrdý život v mestských uličkách. Všetko sa zmení, keď sa mu zo skaly podarí vytiahnuť meč Excalibur. S poznaním svojej pravej totožnosti a svojho cieľa prichádza aj uvedomenie si strastiplnej cesty za uplatnením svojho dedičného práva na trón, ktorá rozhodne nebude ľahká. V kinách 11. mája.

Pád

V romantickom fantasy filme sa predstaví Luci, ktorá je poslaná na internátnu školu pre problémové deti. Dostalo ju tam podpaľačstvo, ktoré spôsobilo smrť mladého chlapca. V škole stretáva mnoho zvláštnych žiakov, z ktorých jeden vyniká nad všetkými ostatnými. Je to Daniel, ktorý Luci silno priťahuje, no on sa od nej snaží udržať čo najväčší odstup. Luci jeho mysteriózne správanie ťahá neustále za ním s túžbou odhaliť jeho tajomstvo stoj čo stoj. Okrem toho ju k nemu priťahuje silný pocit, akoby Daniela poznala už tisíce rokov. Snímka dorazí do kín 11. mája.

Deep: Dobrodružstvo pod hladinou

Španielska filmová produkcia prináša do kín čerstvú animovanú komédiu. Celá planéta je po veľkej potope a zaplavená oceánmi. Ľudstvo planétu opustilo a namiesto nich vládnu záhadné podmorské bytosti. Trojica kamošov, chobotnička Deep, kreveta Elis a morský čert Evo, žijú v kolónii, ktorej hrozí zánik. Preto sa táto odvážna partia vyberie do sveta, aby svoj domov zachránila. Na ceste k svojmu cieľu ich sprevádzajú mnohé záhady oceánov a veľa napínavých dobrodružstiev. V kinách 18. mája.

Úspešná séria pokračuje (Foto: alien-covenant.com)
Úspešná séria pokračuje (Foto: alien-covenant.com)

Votrelec: Covenant

Pred piatimi rokmi sa Riddley Scott vrátil k svetovo úspešnej sérii Votrelec s filmom Prometheus. 18. mája zavíta do slovenských kín pokračovanie, v ktorom sa posádka lode Covenant dostáva na planétu s cieľom kolonizovať ju. Zdanlivo tichá a prázdna planéta však v sebe schováva záhady a nebezpečenstvo, pred ktorými je najlepšie utekať.

Putovanie tučniakov: Volanie oceánu

Francúzsky režisér prináša dokument z ďalekej Antarktídy o tučniakovi pripravujúcom sa na svoju prvú cestu k moru. Vďaka kvalitnému technickému spracovaniu sa režisér pustil už do druhej snímky o živote tučniakov a ich putovaní po ľadovej zemi. Zobrazuje ich život v komunite a ako spoločne putujú svetom, pomáhajú jeden druhému a prekonávajú rôzne prekážky na cestách. Do slovenských kín dokument dorazí 18. mája.

Ochrancovia

Do májového programu prispeje aj ruská tvorba. Akčný sci-fi film hovorí o tajnej vojenskej organizácii s názvom Patriot, ktorá dostala počas studenej vojny za úlohu vytvoriť superhrdinov s cieľom brániť svoju vlasť pred nadprirodzenou hrozbou. Na tento projekt vybrali štyroch jedincov z rôznych kútov Sovietskeho zväzu. Obdobie vojny však pominulo a superhrdinovia žijú v utajení. Avšak nová hrozba, ktorá ich sužuje, ich prinúti pustiť sa do boja. V kinách 18. mája.

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Kapitán Jack Sparrow sa vracia na plátna (Foto: saturn.sk)
Kapitán Jack Sparrow sa vracia na plátna (Foto: saturn.sk)

Jack Sparrow sa opäť ocitá v smrteľnom nebezpečenstve. Tentokrát sa o to pričiní Salazar, ktorý sa spolu so svojou posádkou vrátil do sveta živých s cieľom pozabíjať všetkých pirátov na svete. Jackovi hrozí o to väčšie nebezpečenstvo, keďže sa na Salazarovej smrti pričinil. Aby unikol smrti, musí Jack nájsť bájny Poseidonov trojzubec. Ten umožňuje jeho majiteľovi ovládať moria a oceány. Jack sa vydá na cestu s astronómkou Carin Smythovou a námorníkom Henrym. Ako jeho cesta dopadne? To sa ukáže v slovenských kinách 25. mája.

Ani tento mesiac nechýbajú v CINEMAX-e Artmax filmy a v máji sa môžete tešiť na tri snímky.

Úplní cudzinci

Skupina priateľov sa zíde na spoločnú večeru. Partia sa pozná už dlhé roky, a tak večer sprevádzajú plodné debaty a mnoho nostalgie na staré časy. Zrazu sa im v hlavách vynorí nápad: položiť všetky mobily na stôl a zdieľať spoločne všetky hovory a správy. To, čo pôvodne vyzeralo ako nevinný zábavný nápad, postupne ukáže skupinke priateľov, že sú si navzájom všetci cudzinci. V kinách 9. mája.

Muž menom Ove

Ove je tvrdohlavý človek pohŕdajúci všetkým a všetkými okolo seba bez toho, aby to zakrýval. Nedávno prišiel o ženu a jeho mrzutosť len narastá. Stal sa samozvaným strážcom poriadku vo svojom susedstve a všetkých okolo seba svojím správaním terorizuje.  Napätie narastá po tom, čo sa do jeho oblasti prisťahuje pakistanská rodina. Keď sa im omylom podarí nabúrať do Oveovej poštovej schránky, napätie medzi nimi a Oveom sa začne výrazne stupňovať. V kinách 16. mája.

Botticelli: Inferno

Dan Brown preslávil pomocou svojich príbehov mnoho stredovekých umelcov. Režisér Ralph Loop sa rozhodol spracovať dokument o tom, aká je vlastne pravda o Danteho Božskej komédii. V snímke rozoberá symboliku Danteho tvorby, zobrazenie Botticelliho Inferna a odkrýva tak odvrátenú stranu renesančného umenia. Dokument dorazí do slovenských kín 23. mája.

V máji v CINEMAX-e rozhodne nuda nehrozí a na svoje si prídu priaznivci rôznych žánrov. Neváhajte a využite túto ponuku, kým je k dispozícii. Rozhodne sa máte na čo tešiť. 😉 

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *