Fotoreportáže Spravodajstvo

Deň otvorených dverí na Prešovskej univerzite opäť ponúkol prezentáciu kvalitného vzdelávania

Začiatok letného semestra sa na Prešovskej univerzite už tradične spája s Dňom otvorených dverí, ktorý sa konal v stredu 12. februára. Aj tento rok si mohli stredoškoláci obzrieť univerzitnú pôdu a dozvedieť sa všetky potrebné informácie o našich katedrách a odboroch.

Stredoškolské časy ubehnú ako voda, človek sa ani nenazdá a okrem maturity stojí pred veľkým rozhodnutím, na akú vysokú školu si má podať prihlášku. Rozhodujúcim faktorom by malo byť vzdelanie, ktoré mu univerzita v jeho odbore ponúkne. Prešovská univerzita vzdeláva takmer 8 400 študentov na 8 fakultách, ktoré ponúkajú široké spektrum odborov. Na chodbách Filozofickej fakulty si mohli návštevníci prezrieť univerzitné mestečko, v ktorom si pre nich všetky fakulty PU pripravili detailnú prezentáciu ponúkaných študijných programov. Celý deň nám spríjemňoval kultúrny program, v ktorom sa odprezentovali univerzitné umelecké telesá.

Aj študentské médiá ponúkli uchádzačom o štúdium nakuknutie do svojich redakcií a univerzitného mediálneho sveta. O tom svojom mediálnom svete nám prišli porozprávať absolventky odboru mediálne štúdiá — regionálna redaktorka z televízie Markíza Veronika Bozdošová a moderátorka Rádia Košice Ivana Bajerová alias Kiwa.

O prínose študentských médií nám prišli porozprávať Veronika Bozdošová a Kiwa. (Foto: Ivanka Prikhodko)

Veríme, že sa Prešovská univerzita ukázala aj tento rok v tom najlepšom svetle a zaujala množstvo budúcich vysokoškolákov. Tešíme sa na nových spolužiakov a kolegov, s ktorými sa budeme od septembra stretávať na chodbách univerzity! 🙂

Fotoreportáž z Dňa otvorených dverí pre vás pripravila Ivanka Prikhodko.