Kultúra

Dobrý festival – viac než dobrý

Pieseň Exotika od I.M.T. Smile sprevádzalo aj exotické osvetlenie (Foto: Monika Poníková)

Na prírodnom letnom kúpalisku Delňa sa cez víkend 17. – 18. júna 2016 konal už v poradí 9. ročník hudobnej akcie Dobrý festival.

Pod holým nebom sa na troch pódiách prestavili desiatky hudobných skupín a spevákov nielen zo Slovenska. Návštevníci festivalu si mohli vychutnať vystúpenia aj známych tvárí slovenskej hudobnej scény, ako napríklad Richarda Müllera, Roba Miklu či rodáčky z Prešova, Katky Knechtovej. Samozrejme nechýbali ani kapely ako IMT Smile, Helenine oči, Chiki liki tu-a, Korben Dallas či Nocadeň. Na Dobrom festivale vystúpila aj hudobná skupina Törr z Česka alebo ruská metalová skupina Psilocybe Larvae.

Na svoje si prišli aj priaznivci ľudovej zábavy v podobe vystúpenia ľudového súboru Puľs. Návštevníci festivalu si mohli vychutnať ľudovú nôtu v podaní Kandráčovcov, a to, ako sa im koncertovalo, prezradil samotný spevák, Ondrej Kandráč: „Doma sa nemôže koncertovať zle, pretože tu sú všetci moji, rodní, blízki, jednoducho, tu sme doma,“ prezradil spevák, „je to silná emócia, keď človek hrá v Prešove.“

Nezabudlo sa ani na tých najmenších, pre ktorých bolo pripravených viacero sprievodných akcií. V detskom kútiku ich čakalo maľovanie na drevo, sklo, na tričká či výroba šperkov. Deti sa mohli priučiť aj základom horolezeckého lezenia alebo zatancovať si zumbu.

Moderovanie takejto akcie je tiež náročná práca, ako nám prezradil Michal Hudák, jeden z moderátorov, ktorý vníma moderovanie pri menšom publiku rovnako pozitívne ako pri väčšom, pretože pri menšom počte ľudí vie osloviť a všímať si jednotlivcov, čo je pri väčšom počte publika ťažšie, avšak pri väčšom počte ľudí je aj „väčšia“ nálada.

Festival sa nezaobišiel ani bez problémov, ktoré podľa slov usporiadateľa spôsobilo vedenie mesta, keď im deň pred začiatkom festivalu vyplo prísun pitnej vody či zničilo osvetlenie. „Je mi veľmi ľúto, že musím povedať, že takýto festival možno v Prešove nebude, pretože mesto robí všetko preto, aby takýto festival tu nebol,“ prezradil usporiadateľ Dobrého festivalu Miro Tásler na tlačovej konferencii, ktorú odvysielalo vo svojom živom vysielaní Sky Rádio.

Dúfajme, že sa prognózy usporiadateľa nenaplnia a že sa môžeme tešiť ešte na mnoho ročníkov Dobrého festivalu v Prešove.

Monika Poníková

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *