Kultúra

Fotíme na film vo Wave

(Foto: pexels.com)

Fotíte na film? Alebo ste len fanúšikom analógovej fotografie a vždy vás zaujímal proces vzniku tých čarovných fotografií, ktoré vyzerajú ako z dávnych dôb? Rozhodne si nenechajte ujsť výstavu analógových fotografií rôznych slovenských autorov s názvom Fotíme na film, ktorá sa uskutoční v stredu 23. novembra v prešovskom klube Wave.

Okrem samotnej výstavy, ktorá sa začne o 20. hodine, sa môžete tešiť na zaujímavý sprievodný program. Od 17. hodiny sa budete môcť nechať odfotiť na analógový fotoaparát a o 18. hodine sa začne prvé vyvolávanie týchto fotiek (na ktorých možno budete aj vy 🙂 ). Budete sa môcť prizerať celému postupu vyvolávania čiernobielych filmov, pričom namiesto vývojky bude použitá káva. Ide o alternatívnu techniku, čím chcú organizátori ukázať, že vyvolať film nie je až také zložité a dá sa to skúsiť aj doma.

Dozviete sa, ako sa vyvoláva film pomocou kávy (Foto: pexels.com)
Dozviete sa, ako sa vyvoláva film pomocou kávy (Foto: pexels.com)

Vystavované fotografie vás možno prekvapia svojou žánrovou rozmanitosťou. Je to však zámer organizátorov – ukázať, aká vie byť analógová fotografia rôznorodá, akí rôzni autori sa venujú tomuto druhu fotografie a že film nie je len nostalgickým návratom do minulosti. Vystavujúcimi autormi sú nadšenci filmu bez akéhokoľvek fotografického vzdelania, ale aj študenti fotografie či profesionálni fotografi. Všetkých však spája, že radi používajú (niektorí pravidelne, iní len občas) analóg a to, že sú združení v skupine na Facebooku Fotíme na analóg, ktorá celé podujatie organizuje.

Možno aj vás motivuje výstava či sprievodný program, aby ste vyskúšali fotenie na film. Ak už však na analóg fotíte, radi vás privítajú v spomenutej facebookovej skupine, no predovšetkým na výstave Fotíme na film od 17.00 do 23.00 vo Wave. 🙂 

Avatar

Sonja Tokárová

Študentka mediálnych štúdií, ktorej najväčšími záľubami sú fotenie a písanie. V Unipo Presse môže tieto aktivity prepájať a prináša vám rôzne články z oblasti spravodajstva, ale aj lifestylu a kultúry. Okrem toho nevie obsedieť a miluje dobré knihy, filmy, seriály a handmade tvorenie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *