Kultúra Spravodajstvo

Halloween po Halloweene

(Foto: Marek Čižmár)

Halloweenska afterparty. Je to vôbec možné? Samozrejme! Presne niečo také si pripravilo naše internátne Rádio PaF pre svojich poslucháčov v pondelok 14. 11. 2016 v bare Déjá Vu. Zúčastnil sa na nej aj Unipo Press, ktorý si zmeral sily s Televíziou Mediálka.

Všetko to vypuklo o deviatej hodine večer. Už pri vstupe nás privítali zamaskovaní členovia Rádia PaF, ktorí každej maske ponúkli malé halloweenske prekvapenie. Mne najviac chutili gumené zuby :D.

Malé prekvapenie pre návštevníkov ( Foto: facebook Rádio PaF)
Malé prekvapenie pre návštevníkov ( Foto: facebook Rádio PaF)

Keďže sám som v školských médiách, chcel som Rádio Paf podporiť tým, že na ich udalosť prídem. Bol som potešený z aktivít, ktoré boli súčasťou večera, a myslím, že sa bavil aj celý podnik, tvrdí Marcel, ktorý so mnou bol na tejto párty. Síce masku nemal, ale ja som bola namaľovaná aj za neho.

Ľudia postupne prichádzali, a tak sa párty plná hudby mohla začať. Programom nás sprevádzali moderátori Sima a Peťo. Nebolo to však len o dobrej zábave a piesňach, ale aj o súťažiach. Na výhercov čakala sladká odmena. Zúčastniť sa mohol hocikto. Spočiatku sa nikomu nechcelo, no prehovoriť ľudí nebolo ťažké. Prvou úlohou bol tanec dvojíc, ktorý bol o to komplikovanejší, že tanečníci museli medzi hlavami udržať ozdobnú tekvicu.

Víťazný pár (Foto: Marek Čižmár)
Víťazný pár (Foto: Marek Čižmár)

Po hudobnej pauze nastal ten čas. Začal sa Klub bitkárov naživo! Proti sebe sa postavila televízia a tlač. Televízia Mediálka a Unipo Press. Lea Kútniková (programová riaditeľka) a ja. Otázky o Halloweene a nám často neznáme odpovede. Naposledy som taký strach mala asi na prijímacom pohovore. Po prvom kole som však vyhrávala 3 : 0.

V ďalšej súťaži pre návštevníkov bolo potrebné preniesť kyslé dážďovky do misky len pomocou úst. Traja odvážlivci si to vyskúšali a, veru, bolo sa na čo pozerať. Niekedy prekonávali rýchlosť svetla. Lietali s plnými ústami dážďoviek. Chlapcov uznávam za podaný výkon. Ja by som to nezvládla. 😀

Znova nastala moja chvíľa. V druhom kole sme sa pasovali so známymi hercami a postavami z halloweenskych filmov. Keďže sa hororov bojím, nesledujem ich. Obidve sme mali značné problémy. V tomto kole ma Lea porazila o jeden bod.

Víťazstvo je naše! (Foto: Iva Tomečková)
Víťazstvo je naše! (Foto: Iva Tomečková)

Pre mňa najzaujímavejšia z týchto troch súťaží bola určite posledná. Jazykolamy, ktoré by mal každý moderátor ovládať a pripraviť sa tak na vysielanie. Z výrazov prísediacich bolo jasné, že táto disciplína bola tá naj.

Tretie kolo Klubu bitkárov nás priviedlo k tipovačkám. Dozvedeli sme sa napríklad o takmer tonovej tekvici a tiež to, že na jednom mieste bolo zapálených až neuveriteľných vyše 30 000 tekvíc. Po veľmi ťažkom a náročnom boji som však otázky zvládla lepšie a víťazným tímom sa stal v pomere 6 : 1 Unipo Press!

Takto ohodnotil párty vedúci Rádia PaF Marek Čižmár: S organizáciou aj priebehom halloweenskej afterpárty som veľmi spokojný. Hlavným cieľom bolo to, aby sa ľudia zabávali a to sa bezpochyby podarilo. Som rád, že tradícia našich párty pokračuje. Tiež by som sa tu chcel poďakovať baru Déjá Vu za poskytnutie priestorov, rovnako ako všetkým členom rádia a spolužiakom, ktorí pomáhali pri organizácii a realizácii podujatia. Určite sa budeme snažiť usporiadať niečo podobné aj v nasledujúcich semestroch.

Ja ďakujem Rádiu PaF za skvelú atmosféru, fajnovú a hlavne chutnú výhru, ktorá však neostane pre mňa. Nebolo to totiž len moje víťazstvo, ale víťazstvo všetkých tých, ktorí píšu pre Unipo Press, a hlavne vás, čitateľov! Táto pizza podľa vlastného výberu od Brutal Pizze môže byť práve vaša! Stačí, ak do komentára na našom Facebooku napíšete, kedy bol prvýkrát publikovaný článok v Unipo Presse.

Iva Tomečková

Stále usmiata osoba. Veľká milovníčka seriálov, severských thrillerov, slovenskej povinnej literatúry, tvrdej hudby a animovaných filmov. Všetko je to v dokonalej harmónií. (Možno) Najväčšou inšpiráciou je pre mňa študentský život a prechodné bývanie na internáte v bojových podmienkach. :D

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *