Šport

Hádzanári s úspešným vstupom do Európskeho pohára EHF

Hádzanári Tatrana Prešov odštartovali svoju púť pohárovou Európou víťazne. V úvodnom stretnutí Európskeho pohára zdolali Český tím HK FCC Město Lovosice na ich palubovke o štyri góly 32:28 (18:15).

Prešovčania ostávajú aj po prvom medzinárodnom zápase v sezóne stále neprekonaní. V Extralige disponujú vynikajúcou formou, čo potvrdili aj v zápase proti Lovosiciam. Z doterajších šiestich ligových zápasov, šesťkrát vyhrali, pričom v piatich stretnutiach vyhrali až o pätnásť gólov. Zaslúžene sú tak na čele ligovej tabuľky.

Sedemnásť násobný majster Slovenska pricestoval na sever Čiech s jasným cieľom, zvíťaziť a odplatiť tak vlaňajšie dve prehry proti Lovcom. Zápas v meste Lovosice bol od úvodných minút vyrovnaný a hralo sa vo výbornej atmosfére. Prispeli k tomu aj fanúšikovia Tatrana Prešov, ktorý merali sedemsto kilometrovú cestu, aby podporili svoj tím. Hoci Český celok hral celý zápas disciplinovane, dopustil sa niekoľkých chýb, ktoré Prešovčania dokázali zužitkovať, aby tak mohli odskočiť na rozdiel dvoch či troch gólov. Do posledných minút bol stav vyrovnaný. V 56. minúte vyhrávali hádzanári z metropoly Šariša už len o jeden gól. V samom závere sa podarilo presadiť dvojici Davidović a Urban, ktorí tak rozhodli o výhre 32:28. Prešovčania si tak do odvety vezú štvorgólový náskok.

Najproduktívnejší hráč Prešova Lukáš Urban
(Foto: Facebooková stránka Lovci Lovosice)

Roman Jelínek, tréner Lovosic: „Gratulujeme súperovi k víťazstvu a výsledku. Za nás vidím problém v prvom polčase, kde sme inkasovali osemnásť gólov. My sme mali osem strát lopty, z ktorých súper okamžite a jednoducho skóroval. Vďaka tomu Prešov odskočil a my sme museli stále doháňať. Škoda toho záveru, kedy sme určite siahali po lepšom výsledku do odvety. Myslím, že z našej strany to bol najlepší zápas v tejto sezóne, z čoho mám radosť a náš disciplinovaný výkon sa mi páčil. Zároveň by som verejne chcel poďakovať obom fan klubom, pretože ako naši tak hosťujúci fanúšikovia vytvorili zápasu fantastickú atmosféru. Pred takou kulisou sa nádherne hrá, takže veľké vďaka všetkým fanúšikom.“

Pavol Jano, tréner Tatrana: „Každý zápas, ktorý vyhráte, sa vám páči. Ale všetko, čo som povedal pred zápasom, sa potvrdilo. Myslím si, že Lovosice sú veľmi dobrý súper. Veľmi dobre sa na nás pripravili a bol to veľmi ťažký boj o každý centimeter. Vedel som, že rozhodnú obrany. Aj som sa potešil, keď vylúčili Horáka, ale Lovosice bránili ešte lepšie. Bojovali a trochu nám to ešte sťažili. Museli sme siahnuť na dno síl. Potvrdilo sa, že česká liga je kvalitnejšia a Lovosice hrajú kvalitnejšie zápasy. My takéto potrebujeme, preto by bolo dobré, aby sme doma vyhrali, postúpili a hrali v tejto súťaži ďalej.“

Tréneri s hráčmi na pozápasovej tlačovke (Foto: Facebooková stránka Lovci Lovosice)

Odvetný duel Európskeho pohára EHF medzi Tatranom Prešov a HK FCC Město Lovosice je na programe v Sobotu 21. októbra o 18:00 v Tatran handall Aréne.

Autor: Marián Juraj Pribula