PREMIER LEAGUE: Posledný futbalový víkend

(Foto: premierleague.com)

Posledný futbalový víkend v Anglicku priniesol viacero dramatických zápasov. Sledovať sme mohli súboj o popredné priečky v rebríčku Premier League. Zosumarizujme si to.

Luton Town – Tottenham Spurs 0:1 (0:0)

Hneď v úvodnom zápase sa predstavil nováčik z Lutonu, ktorý privítal rozbehnutých kohútov z Tottenhamu. Domáci sa snažili vybojovať čo najlepší výsledok, a to sa im spočiatku aj darilo. Po vylúčení hosťujúceho Bissoumu v závere prvého polčasu sa Lutonu naskytla príležitosť. Hrali vo zvýhodnení o jedného hráča, a to na viac ako 45 minút. Hosťujúci Tottenham však nenechal nič na náhodu a krátko po začatí druhého polčasu sa presadil Van de Ven po krásnej prihrávke Maddisona. Ten si pripísal ďalšiu asistenciu v tomto ročníku Premier league. Luton sa snažil s výsledkom niečo urobiť, ale ani záverečný tlak im nepriniesol vytúžený gól. Skóre duelu sa už nezmenilo. Tottenham sa vďaka výhre na ihrisku Lutonu vyšplhal až na najvyššiu priečku v tabuľke.

Burnley – Chelsea 1:4 (1:1)

Ďalší nováčik tejto sezóny Burnley privítal na svojom ihrisku Chelsea, ktorá sa v tejto sezóne zatiaľ trápi. O to väčšie boli jej očakávania zvíťaziť. No práve domácim sa podarilo ako prvým skórovať zásluhou mladého Odoberta. Chelsea sa v prvom polčase natrápila, ale napokon sa jej podarilo vyrovnať. Avšak nešťastným vlastencom Al Dakhila tesne pred koncom prvého polčasu. Druhý polčas nám už nepriniesol žiadnu drámu. Hostia nenechali nič na náhodu, čo potvrdili troma gólmi, o ktoré sa postaral Palmer z penalty a následne Sterling a Jackson. Na pôde Burnley tak zvíťazila Chelsea s výsledkom 1:4.

(Foto: premierleague.com)

Everton – Bournemouth 3:0 (2:0)

Tabuľkovo menej atraktívny Everton potreboval výhru pred domácimi fanúšikmi. Už v ôsmej minúte sa presadil Garner, ku ktorému sa v závere prvého dejstva pridal aj Harrison. V druhom polčase sa do listiny strelcov zapísal aj Doucoure. Zápas do záverečného hvizdu už nič pútavé nepriniesol.

Fulham – Sheffield United 3:1 (0:0)

V ďalšom súboji sme mohli vidieť duel medzi Londýnskym Fulhamom a outsiderom zo Sheffieldu. Fulhamu sa podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. Góly sa strieľali až v druhej polovici zápasu. Posledný padol v nadstavenom čase, keď skóroval Brazílčan Wilian.

Crystal Palace – Nottingham 0:0

Zápas nepriniesol žiadne góly, žiadne väčšie šance. A ako začal tak aj skončil, výsledkom 0:0.

Manchester United – Brentford 2:1 (0:1)

Celý Mancheter smútil po smrti manželky škótskej trénerskej legendy Sira Alexa Fergusona. Chceli mu tak priniesť aspoň malú vzpruhu v podobe víťazstva. Proti bol ale hráč Brentfordu Jensen, ktorý otvoril skóre duelu v 37. minúte. Červení diabli sa snažili niečo urobiť s výsledkom, ale hráči ako Rashford, Fernandes, Hojlund či problémový Antony boli na brankára hostí prikrátki. Tréner domácich Ten Hag skúsil na poslednú chvíľu poslať na ihrisko škótskeho stredopoliara McTominaya. Cieľom bolo podporiť ofenzívu United v posledných minútach zápasu. A bol to práve Škót, ktorý svojimi dvoma gólmi v nadstavenom čase zázračne otočil skóre duelu na stranu Manchesteru. Symbolicky tak pozdravil svojho krajana Fergusona. Verme, že práve tento zápas nakopne United do lepších výsledkov.

(Foto: premierleague.com)

Nedeľné zápasy priniesli až v troch prípadoch nerozhodný výsledok. Brighton – Liverpool 2:2 (1:2), West Ham – Newcastle  2:2 (1:0), Wolves – Aston Villa 1:1 (0:0). Posledný zápas kola bol azda najväčším šlágrom celej ligy. Stretli sa v ňom dvaja najväčší kandidáti na titul, a to Arsenal a Manchester City.

Arsenal – Manchester City 0:1 (0:0)

Podľa očakávaní to bol duel dvoch taktických géniov Artetu a Guardiolu. Oba tímy sa snažili postupným útokom prejsť cez defenzívu súpera. To sa napriek všetkým pokusom veľmi dlho nedarilo ani jednému z nich. Za očakávaniami zaostal aj snajper hostí Haaland, ktorý v zápase neukázal takmer nič. Prvý a napokon aj posledný gól sa podarilo streliť brazílskemu útočníkovi Martinellimu. Tréner Arsenalu Arteta tak ukázal, že sa od svojho učiteľa Guardiolu naučil mnoho dobrého a podarilo sa mu ho poraziť.

Minulý víkend sme boli svedkami dramatických súbojov na anglických trávnikoch. Pevne veríme, že nasledujúce zápasy sa budú niesť v rovnakej atmosfére a snahe protivníkov vyšplhať sa na najvyššie priečky tabuľky.

Autorka: Ela Galová

Mediálne štúdiá