Spravodajstvo

Internátna poriadková služba sa rozrástla o nových členov

Uchádzači o miesto v Študentskej internátnej poriadkovej službe (Foto: Matúš Vagaš)

V priestoroch Nového Internátu sa 8. októbra konalo výberové konanie do Študentskej internátnej poriadkovej služby (ŠIPS).

Povinnosťou ŠIPS je postupovať podľa platného študentského poriadku. Základom je, aby bol v priestoroch internátu poriadok, dodržiavali sa návštevné hodiny a aby bol internát vhodným miestom pre všetkých, ktorí sa chcú venovať štúdiu. „Je všeobecne známe, že extrémy sú na Novom aj Starom internáte a problémy je nutné riešiť,“ objasnil predseda Študentskej internátnej rady (ŠIR) Matúš Vagaš. Je potrebné dohliadať na poriadok na chodbách a kontrolovať návštevy. Ubytovaní študenti sú povinní dodržiavať domový poriadok, štatút študentskej internátnej rady, ako aj vnútorné predpisy študentského domova a jeho organizačných jednotiek.

Výberové konanie sa tešilo bohatej účasti

Výberového konania sa zúčastnilo vyše 20 záujemcov. Súčasťou ŠIPS chcú byť hlavne z dôvodu, že sú nespokojní na internátoch a majú problémy s ostatnými neohľaduplnými spolubývajúcimi. „Chcem, aby pre všetkých platili rovnaké pravidlá a bral sa ohľad aj na ostatných študentov. Často sa stáva, že je na chodbách neznesiteľný hluk, ktorý obmedzuje ostatných. Chcela by som byť preto súčasťou tejto služby a verím, že sa stav na internátoch zlepší. Je tu ubytovaných mnoho ľudí a všetci by sme mali byť spokojní,“ zverila sa nám jedna z uchádzačov.

Na výberové konanie dohliadali členovia ŠIR (Foto: Matúš Vagaš)

O poriadok na internátoch sa budú členovia starať pravidelne a to nielen na Študentských domovoch na ulici 17. novembra, ale takisto na ŠD Námestie mládeže, kde sú taktiež ubytovaní študenti našej univerzity.

„Myslím si, že noví študenti sú fajn. Hoci zo začiatku trochu ustráchaní, ale to je bežné. Verím však, že po pár týždňoch budú noví členovia už naplno zabehnutí a určite nebudú mať problém v tom chodiť. Človek sa predsa učí na vlastných chybách a zistí, čo môže a čo naopak nie,“ dodal predseda ŠIR.

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.