Šport Spravodajstvo

Na Prešovskej univerzite odštartoval 12. ročník futbalovej miniligy

12. ročník miniligy je už spustený! (Foto: Henrieta Hlinková)

Do 12. ročníka futbalovej miniligy Prešovskej univerzity sa tento rok prihlásilo celkovo 15 družstiev, čo je dokopy viac ako 170 futbalistov a futbalistiek. Družstvá sú rozdelené do prvej a druhej ligy. V prvej lige je 7 a v druhej  8 tímov.

Zápasy sa budú konať od pondelka od stredy. Do play-off postupuje prvých 5 družstiev z prvej ligy a najlepšie 3 tímy z druhej ligy. Aj tento rok sa opäť pokračuje v natáčaní zápasov. Hráči tak majú možnosť pozrieť si svoje gólové momenty a šance. „Novinkou je naša nová webová stránka, ktorá je teraz prehľadnejšia a jednoduchšia,“ dodal organizátor miniligy a jeden z hráčov Jaroslav Sučka.

Víťazov čakajú skvelé ceny

„Futbalisti a futbalistky hrajú o zaujímavé ceny. Víťaz futbalovej miniligy postúpi na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale,“ objasnil organizátor Jaroslav Sučka.

(Foto: Henrieta Hlinková)

Týždenná sumarizácia zápasov

Pondelok, 8. 10. 2018

ABSOLUT TEAM – LEGIA 7 : 6
BS&VS – ŠK Mašiny Academy 12 : 7
FK Crvena Zvezda – Mašiny 5 : 8
PANAMA BOYZ – FK Šlifkare 8 : 11

Utorok, 9. 10. 2018

Panama boyz – UKRboys 16 : 3
Ottomany – FC FILO 7 : 5
Spartuk – FK Slifkare 5 : 7
Jaščurky – BS&VS 17 : 8
FK Crvena Zvezda – Tigri CZ 10 : 1

Streda, 10. 10. 2018

Panama boyz – Legia 10 : 13
Tigri CZ – ŠK Mašiny Academy 17 : 2
Jaščurky – Dixieland 9 : 5
Absolut team – Spartuk 7 : 8

„Hrám za tím Panama Boyz a dnešný zápas sme odohrali proti nováčikom, chlapcom z Ukrajiny. Súperi predviedli dobrý výkon, no my už máme skúsenosti aj z minulej sezóny. Boli sme tým pádom lepšie zohratí ako oni a zápas sme zvládli podľa mňa veľmi dobre,“  zhodnotil zápas jeden z hráčov, Tobias Prokop.

Všetky výsledky a tabuľky si môžete prezrieť na webovej stránke www.miniligapu.sk.

Henrieta Hlinková

Študentka mediálnych štúdií, ktorá sa riadi tým, že mlčanie je jednou z vlastností dokonalosti. Miluje ruže, literatúru, cyklistiku, malinový čaj a nedá dopustiť na svojich štvornohých miláčikov. Na svete nenávidí nespravodlivosť. Srdce sa jej rozbúši pri futbale a jej snom je navštíviť zápas Bayernu Mníchov. Zbožňuje atmosféru Talianska a k jej romantickej duši patrí túžba navštíviť Santorini a precestovať celý Apeninský polostrov.