Spravodajstvo

Kam na vysokú? DOD ti odpovie!

Foto: pexels.com

Už túto stredu (13. februára) sa Prešovská univerzita teší na všetkých záujemcov o štúdium. Pripravený je bohatý program, prezentácia jednotlivých fakúlt a ich odborov, a v neposlednom rade aj diskusia s rektorom univerzity.

Čo všetko si pre budúcich študentov pripravila naša univerzita? (Foto: unipo.sk)

Od ôsmej hodiny ráno Prešovská univerzita otvorí svoje priestory v budove Vysokoškolského areálu (Ulica 17. novembra, zastávka MHD Vysokoškolský areál) pre verejnosť, no najmä pre žiakov stredných škôl a záujemcov o štúdium v študijných programoch univerzity. Jednotlivé odbory si potenciálni ucházači môžu prezrieť v univerzitnom mestečku, ktoré bude mať formu výstavy všetkých fakúlt a celouniverzitných pracovísk práve v budove VŠA.

Stredoškolákom so záujmom o štúdium na FF PU sa prihovára pán prodekan Martin Lačný: „Ak uvažujete o štúdiu jazykov, alebo je pre vás výzvou kritické myslenie a poznanie v oblasti humanitných, či spoločenských vied, ak máte záujem získať kvalitné vzdelanie a titul ktorý bude akceptovaný na trhu práce, Prešovská univerzita má medzi fakultami dámu v peknom veku. Filozofická fakulta PU tento rok s noblesou oslávi svoje šesťdesiatiny. A tradícia jej svedčí — jej portfólio študijných programov je jedným z najbohatších nielen v rámci zväzku fakúlt PU, ale v celoslovenskom meradle. Na svoju profesionálnu kariéru sa tu pripravujú prekladatelia a tlmočníci, psychológovia, mediálni pracovníci, archivári a historici, jazykovedci, učitelia a ďalší odborníci. Počas svojej existencie fakulta vychovala viacero generácií špecialistov, pedagógov, uznávaných vedcov, expertov v rôznych oblastiach spoločenskej praxe. Mnohí z nich dnes pôsobia ako špičkoví odborníci, top manažéri, politológovia, spisovatelia, prekladatelia, herci, moderátori, športoví komentátori na významných postoch v SR i v zahraničí.”

Do trinástej hodiny je pre možných budúcich študentov našej univerzity pripravený aj kultúrny program, v ktorom sa predstavia univerzitné súbory. Tie sú už neodmysliteľnou súčasťou univerzitného života. 🙂 O deviatej sa môžete tešiť na vystúpenie FS Torysa, o 9.30 ich nahradí spevácky zbor Nostro Canto. V znamení spevu sa bude niesť toto podujatie aj o 10.00, keď v programe bude pokračovať zbor Ukrajinské čaro z GTF PU, a o 11.00 sa program zavŕši vystúpením gospelovej skupiny Anastasis z rovnakej fakulty.

UNIPO by však nebolo univerzitou bez vedenia, preto sa v rámci DOD môžete zoznámiť aj s profesorom Petrom Kónyom v diskusii „Na slovíčko, pán rektor”, kde s radosťou odpovie na všetky Vaše otázky. Položiť tú svoju môžete už o 10.30 pri kaviarni Yogis.

Tešiť sa môžete aj na prezentáciu našich študentských médií. Redakcia Unipo Pressu bude v miestnosti č. 400 čakať s predstavením práce redaktorov a zaujímavými aktivitami, vďaka ktorým si budete môcť na vlastnej koži vyskúšať prácu v univerzitnom médiu.

Počas celého Dňa otvorených dverí máte takisto možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorá spočíva vo vyplnení krátkej ankety s možnosťou výhry zaujímavých vecných cien. Vyhlásenie tejto tomboly prebehne live na stránke UNIPO FAN o 18.00. Viac informácií nájdete na Facebooku a Instagrame. Nezabudnite potvrdiť účasť! 😉

Študentka slovenského + anglického jazyka a literatúry. Práca v rôznych médiách (rádio, webmagazíny rôzneho druhu) ju priviedli aj k štúdiu mediálnych štúdií. Momentálne učí angličtinu a slovenčinu pre cudzincov, realizuje sa v Unipo Presse a často stráca čas na zákutiach internetu so smiešnymi videami psov.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *