Kultúra

Mikuláš nám priniesol nové filmové premiéry

(Foto: freepik.com)

Začiatok decembra nám ponúkne rôzne žánre na obrazovkách CINEMAXU. Vo štvrtok prídu na filmové plátna štyri nové premiéry. Vybrať si môžeš z hororovej komédie, mystery trileru, dokumentárneho filmu alebo rozprávky.

Šťastné a krvavé

V spolupráci dvoch severských krajín prichádza na plátna hororová komédia s vianočnou tematikou, Šťastné a krvavé. Príbeh sa odohráva okolo americkej rodiny, ktorá zdedila dom na dedine v Nórsku. Ich plánom je začať biznis. Dom sa snažia prerobiť a prenajímať ho na nocľah s raňajkami pre cestujúcich. Bohužiaľ sa vyskytne problém, čím viac sa snažia presadiť svoje zvyky a zmeniť nehnuteľnosť na americký štýl, tým viac nahnevajú posvätného elfa, ktorý chráni majetok. Musia ho zastaviť predtým, než zabije niekoho z rodiny. V hlavnej úlohe otca sa predstaví Martin Starr (Spider-Man). Film režíruje Nór Magnus Martens.

Dcéra divočiny

Americký mystery triler ponúkne napätie a pomstu. Dej strhujúceho trileru sa odohráva okolo hlavnej postavy – Heleny. Tá žije obyčajný život so svojou rodinou, no nikto nevie, že skrýva tajnú minulosť. Jej otec je preslávený trestanec prezývaný „Kráľ bažín“. Jacob držal počas detstva Helenu v zajatí v divočine. Keď dostáva správu, že utiekol uprostred väzenskej prepravy, začína sa zápas s časom. Helena, aby ochránila svoju rodinu, sa musí pripraviť na súboj s najnebezpečnejším nepriateľom akého pozná. V hlavnej úlohe sa predstaví Daisy Ridley (Star Wars).

Emília

Slovenská sieť kín ponúkne, nezvyčajne, domáci dokumentárny film o známej slovenskej herečke Emílii Vášáryovej. Film datuje jej celoživotný príbeh. Od nástupu do Slovenského národného divadla, cez divadelné postavy, filmové a televízne úlohy, v ktorých sa predstavila, až po jej úspechy a pády. Snímku pripravil režisér Martin Šulík.

Perinbaba a dva svety

Posledný film slávneho slovenského režiséra Juraja Jakubiska príde do kín tento týždeň. Exkluzívna predpremiéra bude vysielaná počas Mikulášskeho večera. Československá rozprávka sa prvýkrát objavila na televíznych obrazovkách pred viac ako 30 rokmi. Od vtedy nemôže chýbať v čase vianočných sviatkov vo viacerých domácnostiach. Príbeh Lukáša, syna protagonistov z prvej časti, je plný dobrodružstva, hrdinských činov, komiky a magických kúziel. Lukáš sa vydáva na dlhú cestu za šťastím a láskou a počas jeho dobrodružstva sa mu snaží ublížiť Zubatá, no pomôže mu jeho kmotra Perinbaba, podobne ako otcovi Jakubovi, a ochráni ho pred zlom. Hlavnú postavu zobrazil známy youtuber Lukáš Frlajs.

Tomáš Trembulák