Kultúra

Cinemax pripravuje Mikulášsku predpremiéru pokračovania známej slovenskej rozprávky

(Zdroj: cine-max.sk)

Slovenská filmová rozprávka Perinbaba z roku 1985 je pre mnohých z nás neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Jej očakávané pokračovanie a zároveň rozlúčku s režisérskou legendou Jurajom Jakubiskom si môžete v Cinemaxe pozrieť už 6. 12. 2023 na sviatok svätého Mikuláša.

(Zdroj: cine-max.sk)

Rozprávka o starenke – Perinbabe, ktorá ovláda sneh, spätá s príbehom lásky Jakuba a Alžbetky. Aby sa zachovala tradícia rozprávok, keď dobro zvíťazí nad zlom, nemôžeme zabudnúť ani na zlomyseľnú Zubatú s kosou, ktorá počas deja sprevádza hlavných hrdinov. Tento príbeh režiséra Juraja Jakubiska v spolupráci so spisovateľom Ľubomírom Feldekom môžeme každoročne sledovať na televíznych obrazovkách počas vianočných a novoročných sviatkov. Predpremiéra pokračovania tradičnej slovenskej rozprávky s názvom Perinbaba a dva svety  a podtitulom Magický príbeh Juraja Jakubiska sa v sieti kín Cinemax odvysiela už 6. decembra 2023.

(Zdroj: cine-max.sk)

Lukáš, syn pôvodných hlavných hrdinov – Jakuba a Alžbetky, sa vydá za dobrodružstvom do krajiny hojnosti s nádejou, že stretne pravú lásku a nájde šťastie. Na jeho ceste ho ochraňuje Perinbaba, zatiaľ čo Zubatá sa mu snaží ublížiť. Lukáš sa spriatelí so psíkom Uchom, ktorý ho bude sprevádzať na jeho púti do krajiny „za siedmimi horami a siedmimi morami, až na samom konci sveta“. Počas svojho vandrovania budú musieť čeliť problémom – dostanú sa do väzenia a zničia, no zároveň zachránia veľkú svadbu. Lukáš sa stihne zamilovať a pomôcť zachrániť aj mesto. V kráľovstve, z ktorého zmizli všetky ženy, sa ocitne v súboji s havraními bojovníkmi.

Ako sa zdá, pokračovanie kultovej rozprávky je príbehom plným dobrodružstiev pre všetky generácie. So svojimi názormi či recenziami na film Perinbaba a dva svety sa s nami môžete podeliť v komentári.

 

 

Zdroj: cine-max.sk

Autorka: Sofia Budkaiová

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *