Kultúra

Odštartujte nový rok so CINEMAX-om

Ani v novom roku nezabudnite z času na čas navštíviť CINEMAX (Foto: rewind.sk)

A je tu nový rok, ďalších dvanásť mesiacov plných nových zážitkov, udalostí a hlavne filmových noviniek. Rozhodne nezabudnite v januári navštíviť CINEMAX a vyberte si z jeho rozsiahlej ponuky. Veď ako sa hovorí: ako na nový rok, tak po celý rok. 😉

Pobaví vás veselý animák (Foto: disneyinternational.com)
Pobaví vás veselý animák (Foto: disneyinternational.com)

Coco

Nový rok v CINEMAX-e odštartuje animák. V tejto snímke diváci spoznajú malého Miguela, ktorý sa snaží stať hudobníkom. Nebráni mu v tom ani zákaz hudby v jeho rodine. K jeho snu ho vedie zosnulý gitarista Ernesto de la Cruz, Miguelov najväčší vzor. Miguel sa snaží zo všetkých síl a jeho snaha ho náhle dostáva do sveta zosnulých. V ňom sa spoločne s miestnym podvodníkom Hectorom vydáva na cestu hudobného učenia a zároveň na nej postupne odhaľuje tajomstvá svojej rodiny. V kinách od 4. januára.

Insidious: Posledný kľúč

Hneď po animáku môžu diváci zavítať na horor. Elise zažíva štvrté desivé dobrodružstvo, v ktorom sa odhalí jej záhadná minulosť. Svoju mladosť prežila v Novom Mexiku a nikdy nebola sama – zlovestné sily sa o to vždy postarali. Po rokoch od hrôz z mladosti je Elise najatá klientom do domu, v ktorom sama prežívala teror. Ako sa s tým vysporiada? To sa ukáže od 4. januára.

Koleso zázrakov

Woody Allen stále tvorí a v januári vletí do kín jeho najnovší výtvor. V novom príbehu zobrazuje prostredie Coney Islandu v New Yorku. Tu sleduje osudy štyroch odlišných ľudí, z ktorých každý zažíva svoj vlastný dramatický príbeh. Allen ide postavám pod kožu a zobrazuje, ako sa pasujú so životom a ako fungujú vzťahy medzi nimi. V kinách od 4. januára.

Čertoviny

Ďalšia januárová rozprávka, tentokrát z českej produkcie. Jej hlavnými hrdinami sú čerti Popelák a Uhelák. V pekle sú známi ako veľmi nešikovní, a tak sú za trest poslaní do sveta. Do mesiaca má každý z nich priviesť jednu hriešnu dušu. Ich činy však majú opačný účinok a ľuďom viac pomáhajú. Náhle sa im naskytne príležitosť. Sedliak chce svoju dcéru Haničku oženiť za muža, ktorého jej vybral, no jej srdce patrí inému. Z tejto situácie sa chce dostať a v tom jej môžu pomôcť pekelné sily. V kinách 11. januára.

Najtemnejšia hodina

Životopisná snímka si berie do hľadáčika jednu z najvýznamnejších osôb minulého storočia, britského predsedu vlády Winstona Churchilla. Svet je na prahu druhej svetovej vojny a pred Churchillom je neľahká úloha – v krátkom a temnom čase zjednotiť národ a dodať mu nádej pre nevyhnutný boj, ktorý ho čaká. V kinách 11. januára.

Dočkáte sa bohatej dávky akcie (Foto: imdb.com)
Dočkáte sa bohatej dávky akcie (Foto: imdb.com)

Muž vo vlaku

Známy herec Liam Neeson sa vracia do kín v novom trháku. Tentokrát stvárňuje obchodníka, ktorý denne cestuje do práce vlakom. Monotónne, pokojné cestovanie mu naruší záhadná cudzinka s ponukou zarobiť si veľa peňazí. To, že na ponuku kývne, mu obráti život naruby a nebude ľahké vymotať sa z tejto nebezpečnej situácie. V kinách 18. januára.

Tri bilboardy kúsok za Ebbingom

Kde nepomôže polícia, musia ľudia konať na vlastnú päsť. Angela, dcéra Mildred, bola brutálne zavraždená. Vyšetrovanie prebieha, no neprináša žiadne výsledky a čím dlhšie trvá, tým viac si je Mildred istá, že polícii je prípad jej dcéry čoraz viac ľahostajný. Rozhodne sa konať sama a pred vjazd do mesta umiestni tri billboardy. Na nich sú kontroverzné odkazy určené šéfovi miestnej polície. V kinách 18. januára.

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Česi prispeli do januárového programu novou komédiou. Oľgu ženie v živote silná túžba nájsť si lásku svojho života. Natrafí na muža, o ktorom si myslí, že je ten pravý, no pristihnutie pri nevere jej ukáže opak. Vďaka štúdiu psychológie si myslí, že sa s tým ľahko vyrovná, no prax a teória sú od seba na hony vzdialené. Oľga na ceste za láskou zažíva množstvo tragických aj komických situácií, na ktoré sa od 18. januára oplatí do kina zájsť.

Labyrint: Smrteľná liečba

Úspešná trilógia sa chýli ku koncu. Thomas uteká spolu so skupinou priateľov, no na to, aby ich zachránil, je potrebné navštíviť Posledné mesto. V ňom sa však človek môže stratiť naozaj veľmi ľahko. Avšak vstúpiť do neho znamená dostať odpovede na všetky otázky, ktoré sužujú obyvateľov labyrintu. Samozrejme, ak to človek prežije. V kinách 25. januára.

Vincent si Vás zaručene získa (Foto: cinematik.sk)
Vincent si Vás zaručene získa (Foto: cinematik.sk)

S láskou Vincent

Vincent Van Gogh je jeden z najznámejších výtvarných umelcov na svete a poľská snímka mu týmto vzdáva hold. Film je natočený netradičným spôsobom – nafotením olejomalieb do formy videa. V príbehu sa divák dostane do obdobia po Vincentovom úmrtí a postupne sa dozvedá viac zo zákulisia jeho života a smrti. V kinách si film môžete pozrieť 25. januára.

Všetky prachy sveta

Pre niekoho je rozhodnúť sa medzi láskou k rodine a láskou k peniazom jedna z najťažších životných skúšok. Tento rozpor sa ukáže v dráme, v ktorej je John Paul Getty III., vnuk bohatého ropného magnáta, unesený a jeho život sa dá vykúpiť len 17 miliónmi, ktoré požadujú únoscovia. Johnova matka sa v tejto zúfalej situácii obráti na synovho starého otca, ktorý však peniaze na záchranu vnuka nechce poskytnúť. Čas rýchlo beží, Johnov život visí na vlásku. Všetko sa to však môže skončiť veľmi rýchlo, stačí presvedčiť starého otca. V kinách 25. januára.

Artmax v januári nesklame (Foto: imdb.com)
Artmax v januári nesklame (Foto: imdb.com)

Ani január sa nezaobíde bez ARTMAX filmov.

Svadba

Artová snímka, výsledok produkčnej práce štyroch krajín, poukazuje na problémy životného štýlu ľudí zo Stredného východu. Film Svadba vyobrazuje príbeh osemnásťročnej belgickej Pakistanky Zahiry so silnými zväzkami s ostatnými rodinnými príslušníkmi, ktorí ju však začnú tlačiť do dohodnutej svadby. Zahira sa ocitá medzi dvoma mlynskými kameňmi, z ktorých cesta von nebude ľahká. V CINEMAX-e sa snímka objaví 9. januára.

Beatrice

Francúzska dráma rozpráva o živote Claire. Všetky jej rozhodnutia a životný štýl podliehajú prísnym pravidlám. Celý svoj život venuje službe a pomoci ostatným ako pôrodná asistentka. Jej usporiadaný a ustálený život sa však začne komplikovať po tom, čo sa dozvie, že nemocnicu čochvíľa zatvoria. Okrem toho sa v živote Claire opäť objavuje Beatrice, bývalá milenka jej zosnulého otca a zároveň jej dokonalý protiklad. Film bude premietnutý 30. januára.

Ktorý film z januárovej ponuky podľa vás stojí za pozretie? Podeľte sa o svoje dojmy s Unipo Pressom.

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *