Lifestyle Recenzia

Poznáte tajomstvo peknej a mlado vyzerajúcej pleti?

(Zdroj: glowup.sk)

 

Návšteva kozmetičky je každomesačnou rutinou viacerých mužov. S týmito návštevami, sa však veľa mužov nepriznáva ani svojej najbližšej rodine, nie to ešte kamarátom, ktorí možno tiež praktizujú túto rutinu, ale nehovoria o nej medzi sebou tak ako my ženy.

Gabriela Hrabčáková, akreditovaná špecialistka na starostlivosť o pleť, nám prezradila viac o salónovej starostlivosti o mužskú pleť. Chladné počasie a mrazivý vietor je súčasťou každej zimy. Ak chcete vedieť od špecialistky odporúčania na zákroky vzhľadom na typ pleti a starostlivosť o pleť v chladnom počasí, prečítajte si rozhovor, ktorý vám prinášame.

 

Doprajú si muži starostlivosť o pleť už v tejto dobe viac, alebo je to ešte stále v prevažnej väčšine ženská záležitosť?

Sú muži, ktorí si to doprajú a nemajú s tým problém sa aj priznať. Radi sa o seba starajú a dbajú či už na pleť alebo aj samotné obočie. Stále je však v prevahe to, že muži sa za to hanbia a nechcú sa s tým chváliť a vôbec nie pred kamarátmi. Ja si myslím, že muži by sa mali o seba starať a čistenie pleti už dávno nie je iba pre ženy. Ale ja to odporúčam všetkým vekovým kategóriám. Hlavne takým tínedžerom, ktorí majú akné a problematickú pleť.

Navštevujú vás klienti často? Aké úpravy a starostlivosť si doprajú najčastejšie?

V prevahe sú stále ženy, ale muži raz za čas prídu za mnou kvôli čisteniu upchatých pórov, komedónov a úprave obočia. Zaujímajú sa aj o produkty na starostlivosť o pleť pre seba.

Kvôli čomu sa k vám opätovne vracajú?

Najviac, ako som spomínala, je to čistenie pleti, aplikácia masiek, úprava obočia a v neposlednom rade aj depilácia chrbta, rúk alebo hrude.

Čo je najvhodnejšie zo salónovej starostlivosti pri problémoch s akné?

Dôležité sú pravidelné návštevy salónu v kombinácií s domácou starostlivosťou. Dôkladné čistenie pleti je pre peknú pleť bez akné a nedokonalostí základ. Čo sa týka starostlivosti a procedúr, všetko začína úvodným rozhovorom, kde si s klientom preberieme, aké výsledky by sme chceli dosiahnuť a koľko je ochotný investovať. Podľa toho nastavím samotné ošetrenie. Typ ošetrenia sa líši od ročného obdobia. Čistenie pleti sa robí stále a pred každou nasledovnou procedúrou, ako je aplikácia ampuliek antiacne, alebo sér, masiek a záverečných krémov. V jesennom a zimnom období je na akné vhodné ošetrenie chemickým peelingom. Je nutné absolvovať päť sedení, ale má to priaznivé účinky na pokožku a v boji proti akné.

Spomínali ste chemický peeling. Vedeli by ste našim čitateľom priblížiť, ako prebieha celý cyklus ošetrení?

Pred samotným chemickým peelingom je potrebné ošetrenie pleti, ktoré zahŕňa čistenie pleti, aplikácia séra a aj masky. Je dôležité, aby pred chemickým peelingom klient prišiel na ošetrenie, aby sme peeling aplikovali na vyčistenú pleť. Potom približne o 10 dní sa začne s prvým ošetrením chemického peelingu. Chemický peeling by sa mal opakovať každých 14 dní. Je to odporúčané v tomto časovom rozostupe, ale keď sa klient necíti dobre, môže prísť aj neskôr, ale musí sa to stihnúť do 28 dní od predchádzajúceho chemického peelingu, aby sa pokožka neobnovila. Po absolvovaní piatich sedení chemického peelingu, je potrebné prísť na ošetrenie pleti približne o dva týždne.

Aké zákroky sú najvhodnejšie pre mužskú pleť? 

Čistenie pleti je vhodné pre všetkých a muži nie sú výnimkou. Mužská pleť je iná ako ženská. Rýchlejšie sa regeneruje po čistení a tak isto sa rýchlejšie zbavia akné, keďže tam nehrajú rolu hormóny ako u žien počas celého mesiaca. Muži majú póry na nose, čele a lícach viac zanesené a sú aj väčšie ako majú ženy. Preto je potrebné, aby sa o pleť starali aj doma. Čistenie pleti je základ a robím to vždy. To znamená že pleť zmäkčím, aby sa póry otvorili a pomocou ultrazvukovej špachtle odstránim komedóny. Zvyšok pórov dočistím ručne. Potom aplikujem masku a následne ju zapracujem, alebo ju nechám pôsobiť.

Pri ošetrení ste používali kozmetickú špachtľu a galvanickú žehličku. Na aké zákroky sú vhodné tieto prístroje?

Galvanická žehlička (Foto: Gabriela Hrabčáková)

Galvanická žehlička sa používa na rôzne typy pleti. Pri rôznych programoch žehličky sa spustí aj svetlo, ktoré tiež pôsobí na rôzne nedokonalosti pleti. Je vhodná

Špachtľa
Špachtľa (Foto: Gabriela Hrabčáková)

na zapracovanie masky, gélov a aj na liftingové ošetrenie u starších pánov. Modré svetlo pôsobí antibakteriálne na akné a pokožku, ktoré sme nepoužili, keďže klient nemá problematickú pleť. Červené a oranžové svetlo je dobré na pigmentové škvrny a kuperózu. Ja ju najviac využívam na lifting tváre, konkrétne na zapracovanie liftingovej masky, na redukciu vrások a slabú masáž tváre.

Špachtľu používam na vyčistenie pórov a odstránenie šupiniek z pleti. Má funkciu na čistenie pleti a zapracovanie masky, gélu, ampuliek alebo sér. Nie je vhodné ju používať na všetky typy pleti, alebo na pleť, ktorá má kuperózu a zapálené komedóny.

Veľa mužov trápia tmavé kruhy pod očami, vedeli by ste povedať, čím sa tomu dá zabrániť, prípadne predchádzať?

V salóne sa nedá na počkanie odstrániť tento problém. Kruhy pod očami súvisia aj s inými zdravotnými problémami. Ja pri ošetreniach aplikujem pod oči tampóny, ktoré sú napustené tonerom a sprejom od značky Larens. Kruhy stiahnu a odstránia opuch. Domáca starostlivosť je tiež dôležitá a mám v ponuke aj krém, ktorý je v kombinácii so sérom, ktoré po dlhodobom používaní zjemňuje opuchy.

Čo by mala obsahovať každodenná starostlivosť o pleť?

Čistenie je najdôležitejšie. Ráno a večer používať mlieko a toner. Ráno použiť hydratačný krém a aj SPF, ktoré zabraňuje tvorbe vrások a v lete spáleniu tváre. Večer po čistení, pokiaľ chceme odstrániť make-up, možno použiť ešte micelárnu vodu. Následne aplikujeme sérum a krém, ktorý je hutnejší, nech sa pleť počas noci hydratuje. Starostlivosť o pleť sa mení počas zimy a aj leta. O pleť sa v zime treba starať viac. U mužov je potrebné, aby používali hutnejší krém s obsahom olejov, aby nemali suché miesta alebo dokonca až popraskané miesta. Na noc je vhodné aplikovať tiež hutný krém, ktorý zadrží vodu v pleti. Teraz, keď sú vykurované miestnosti a budovy, je potrebné, aby aj počas dňa bola pleť vyživená. Okrem pravidelného čistenia pleti u kozmetičky je vhodné raz až dvakrát do týždňa použiť hydratačnú masku alebo sérum. Všetko závisí od typu a stavu pleti klienta. Aj vaši čitatelia majú možnosť zastaviť sa na konzultácii pri akejkoľvek pleťovej špecialistke, ktorá im poradí tú správnu starostlivosť o ich typ pleti a to nie len v zimnom období.

Autor: Monika Hrabčáková

Mediálne štúdiá

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *