Kultúra

Pozvánka: Noc divadiel už túto sobotu odhalí tajomstvá spoza kulís DJZ

Vrcholom prešovskej Noci divadiel bude Nočný Nikola Šuhaj (Foto: DJZ/René Miko)

Noc divadiel každoročne umožňuje divadelným fanúšikom nahliadnuť do pozadia inscenácií a spoznať prácu svojich obľúbených hercov. Tento rok ide už o 9. ročník noci otvorených divadiel & predstavení. Vstúpiť za kulisy a si namiešať nočný drink v divadelnej kaviarni môžete už túto sobotu 17. novembra v Divadle Jonáša Záborského.

Podujatie Noc divadiel má celoslovenský charakter, pričom vychádza z európskeho projektu European Theatre Night. Jeho hlavnou myšlienkou je ponúknuť milovníkom tohto umenia náhľad na činnosti, ktoré divák počas predstavení nemusí registrovať. Okrem iného ponúka aj divadelné predstavenia v netradičných neskorých hodinách.

Oficiálny plagát celoslovenskej Noci divadiel (Foto: djz.sk)

Na Slovensku sa tento ročník nesie v duchu 100. výročia vzniku Československa. DJZ sa taktiež zaradilo k divadlám, ktoré v noci otvoria svoje brány, pričom si pripravilo atraktívny sprievodný program. Od 19.00 sa môžu návštevníci zúčastniť Nočných divadelných exkurzií, ktoré ich prevedú skrytými zákutiami divadelného zákulisia a zoznámia ich s prácou hercov a štábu.

Súbežne s touto časťou programu si DJZ pripravilo Nočné divadelné kino, v ktorom prinesie archívne videoprojekcie svojich starších predstavení. Popritom si môžete „odskočiť“ na drink v divadelnom štýle a odhaliť Tajomstvo divadelnej kaviarne. Vstup na tieto časti programu je voľný a prebiehať bude v novej budove na Námestí legionárov.

Vrcholom programu bude „Nočný“ Nikola Šuhaj, pôvodný slovenský muzikál v réžii Michala Náhlika. Vstupné na predstavenie je 14 eur a túto veľkolepú inscenáciu DJZ predstaví na Veľkej scéne.

Prešovská Noc divadiel teda prináša zaujímavý program spoza divadelnej opony. Divadlo Jonáša Záborského na podujatie pozýva všetkých zvedavcov aj prostredníctvom rozhlasového spotu, ktorý si môžete vypočuť nižšie. My tam budeme, a vy? 🙂

Legenda hovorí, že sa dokáže premeniť z Evil Queen na SnowWhite - záleží od množstva kofeínu v krvi. Miluje kvety, kávu, bylinkové čaje a všetky knihy na svete, no najviac sa jej zrýchli tep pri severských kriminálkach. Taktiež zbožňuje predstavu, že jedného dňa svoju milovanú Škandináviu aj navštívi. U ľudí nenávidí aroganciu a nedostatok sebareflexie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *