Spravodajstvo

Prešov súčasťou Európskeho týždňa mobility

Tento týždeň študenti s vodičským preukazom cestujú zadarmo. Zdroj: imhd.sk

Mesto Prešov sa v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov (DPMP a. s.) zapojilo do projektu Európsky týždeň mobility. Týmto krokom sa mesto spoločne s dopravcom zapája každoročne do podpory využívania alternatívnych  spôsobov dopravy.

Zdroj: jurcosport.com
Zdroj: jurcosport.com

Tento týždeň bezplatne, avšak s podmienkami

Dopravca na svojom webe informoval, že v dňoch od 18. 9. do 22. 9. 2017 majú nárok na bezplatnú prepravu vozidlami MHD všetci cestujúci, ktorí sú držiteľmi vodičského oprávnenia. 

Stačí, aby sa cestujúci v prípade kontroly preukázali platným vodičským preukazom, vydaným v ktoromkoľvek štáte Európskej únie.

Vodičský preukaz. Zdroj: minv.sk
Vodičský preukaz (Zdroj: minv.sk)

Bezplatná preprava bude platná len na denných linkách MHD vo vozidlách Dopravného podniku mesta Prešov, a. s. v rámci I. tarifného pásma (Prešov a Ľubotice). Na nočných linkách bude platiť štandardná tarifa MHD v Prešove. Dodatočné preukazovanie nebude uznané.

Hádam aj táto ústretová, hoci len týždňová akcia odľahčí už aj tak ťažko skúšané prešovské hlavné ťahy od náporu motoristov a aspoň časť z nich zaparkuje svojich štvorkolesových tátošov na týždeň do garáže a využije alternatívne zdroje dopravy.

 

Dominik Verešpej

Študujem učiteľstvo dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Milujem jazdu autom, cyklistiku, výlety do prírody a cestovanie. Kultúra mi tiež nie je ľahostajná. Pasívny šport - to ja môžem.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *