Šport

Prešovčania po septembrovom dvojzápase s 3 bodmi

VK MIRAD UNIPO Prešov po prvých zápasoch (Foto: FB VK MIRAD UNIPO Prešov)

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov sa ujali pozície v strede tabuľky po dvoch zápasoch na domácej pôde. Úvodný zápas novej sezóny odohrali prešovskí volejbalisti v sobotu, 23. septembra 2023, proti minuloročnému majstrovi VKP Bratislava. Súboj dvoch najlepších tímov za sezónu 2022/2023 sa niesol v duchu hostí, ktorí dominantne porazili domácich 3:0 (25:17, 25:17, 25:18). Bratislavský celok natiahol sériu neporaziteľnosti na 6 zápasov.

Domáci si napravili chuť v 2. kole Niké extraligy, v ktorom dosiahli svoju prvú výhru. Po neúspešnom vstupe do nového ročníka najvyššej volejbalovej súťaže, červeno-bieli potvrdili úlohu favorita, keď v sobotňajšom zápase, opäť na domácej pôde, porazili mladíkov z SŠŠ Trenčín – Projekt RD SVF bez straty setu hladko 3:0 (25:16, 25:22, 25:12).

Prešovčanov hnala dopredu výborná atmosféra v Športovej hale Prešovskej univerzity. V zápase, ktorý trval 72. minút, od začiatku dominoval minuloročný finalista, keď už v prvom sete preukázal svoje kvality. Druhý set mal opačný priebeh, v ktorom dlho viedli hostia, no domáci preukázali súhru a vďaka výborným blokom sa podarilo prelomiť niekoľko podaní Trenčanov a získať vedenie 2:0. Záver zápasu bol pod úplnou taktovkou Prešovčanov, keďže súperovi nedovolili takmer nič. Hráčom zápasu sa stal blokár Ján Jendejčák.

VK MIRAD UNIPO Prešov (Foto: Veronika Mihaliková)

Tréner MIRAD UNIPO Prešov, Erik Digaňa: „Na jednej strane Trenčín hrýzol, my sme potrebovali víťazstvo ako soľ. Som rád, že som mohol dať šancu všetkým hráčom v kádri, aby sme si vyskúšali s chlapcami čo funguje. Súhra naďalej nie je ideálna, ale ideme a pracujeme pomaličky. Verím, že to do play-off stihneme“.

Tréner SŠŠ Trenčín, Marek Kardoš: „Prehra je započítaná. Boli tam veľmi dobré veci. Nahrávač odohral dva veľmi dobré sety. Tá úroveň a tá intenzita podania, proste my ešte nie sme zvyknutí, že to takto rýchlo letí a nedokážeme sa koncentrovať celý čas na takýto dospelý volejbal. Ideme krok za krokom. Ja som veľmi spokojný s dvoma setmi“.

V 3. kole Niké extraligy VK MIRAD UNIPO Prešov vycestuje do Myjavy, kde si zmeria sily s miestnou TJ Spartak Myjava. Predohrávka kola je naplánovaná na piatok, 6. októbra o 19. hodine.

Autor: Tomáš Trembulák