Kultúra

Relácia svetového formátu v Prešove

Hosť talk show Miroslav Eker začínal s dídžejingom na cirkevnom gymnáziu (Foto: Hugo Činčala)

Diskusiu, ktorú môžeme často vídať v televízii či rozhlase, máme už aj v Prešove. Moderátor, hostia a živé hudobné či iné kultúrne vystúpenia. Moderátorka Martina Kakaščíková, ktorú sprevádza Talkshow Prešov band, každý mesiac spovedá troch neobyčajných hostí. Relácia zišla z dosiek pódia Wave clubu a desiata časť Talkshow Prešov sa koncom septembra organizovala v novootvorenom clube Encore. Neklamným signálom jesenného počasia za oknami bola skorá tma, ktorá dodala neopakovateľnej atmosfére príjemný nádych.

Talkshow Prešov pozýva do svojich kresiel hostí z kultúrnej, divadelnej, športovej a sociálnej sféry. Každý z nich má istú spojitosť s mestom Prešov alebo s východným Slovenskom všeobecne. Hosťami na desiatej Talkshow Prešov bol hudobník Peter Bič s novou speváčkou Viktóriou Vargovou z kapely Peter Bič Project. Témou rozhovoru bola nová zostava kapely a ich hudobná novinka Where did you go, ktorej autorkou je sama speváčka. Hudobníci sa okrem iného pochválili tým, že boli headlinermi jedného z najväčších festivalov v Slovinsku.

Skupinu založil Peter Bič v roku 2010, po odchode z kapely IMT Smile (Foto: Hugo Činčala)
Skupinu založil Peter Bič v roku 2010 po odchode z kapely IMT Smile (Foto: Hugo Činčala)

Ďalším hosťom bola dcéra známeho spisovateľa a scenáristu Víťa Staviarskeho, ktorá nepadla ďaleko od stromu. Prešovčanka Marka Staviarska, filmová producentka, ktorá okrem iného píše pre deti, predstavila svoje knihy a porozprávala o tvorbe filmu z jarmočného prostredia. Miroslava Ekera netreba bližšie predstavovať. Každý ho pozná pod pseudonymom DJ EKG. O svojich začiatkoch sa podelil aj s publikom a rozhovor môžete nájsť na facebookovej stránke Talkshow Prešov. Do Prešova sa opäť vráti 27. októbra na jesennú párty v Encore clube. Myšlienkou Talkshow Prešov je poukázať na lokálnych umelcov, športovcov a ľudí zo sociálnej sféry a vyzdvihnúť ich. Priestor sa menil, aby bol dosah na širšie publikum, ako je klubová scéna, preto sme to chceli sprístupniť viac cieľovým skupinám,“  vyjadril sa produkčný talk show Peter Kovalčík.

Moderátorka Martina Kakaščíková spovedá hostí Talkshow Prešov (Foto: Hugo Činčala)
Moderátorka Martina Kakaščíková spovedá hostí Talkshow Prešov (Foto: Hugo Činčala)

Ďalšia talk show sa bude konať 30. októbra a potvrdenými hosťami sú Apolonia Sejková z občianskeho združenia MyMamy. Hudobným hosťom bude Pokyman zo skupiny Medial Banana a klavirista Daniel Špiner, ktorý spolupracoval s Katkou Knechtovou a kapelami Komajota či No Name.

Avatar

Kristína Minárová

Študujem mediálne štúdiá. Milujem knihy, filmy, múzeá, rockové koncerty a festivaly. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *