Kultúra

Rozbehnite školu so CINEMAX-om

V septembri sa nudiť nebudete (Foto: digitalspy.com)

September je tu. Čas študijných povinností sa neúprosne blíži a už o niekoľko dní sa opäť rozbehne vyučovanie. No pokiaľ k tomu dôjde, ostáva ešte čas, ktorý môžete stráviť v prešovskom kine CINEMAX na premietaní kvalitných filmov septembrového programu.

Malý Yeti

Septembrový filmový maratón odštartuje animák z belgicko-francúzskej produkcie. V ňom sa predstaví samotársky teenager Adam, ktorý väčšinu času trávi hľadaním svojho otca, ktorý zmizol za záhadných okolností. Úspešne sa mu ho podarí vypátrať a s tým prichádza aj zistenie, že jeho otcom je Yeti. Ukrýva sa ďaleko od dosahu ľudí, ktorí sa ho snažia zmocniť na vedecké účely. Adam sa s otcom začne zbližovať a postupne zisťuje, že po ňom zdedil viac, než si myslí. Snímka dorazí do kín 7. septembra.

To

Bestseller Stephena Kinga prichádza na plátna (Foto: continental-film.sk)
Bestseller Stephena Kinga prichádza na plátna (Foto: continental-film.sk)

Dlho očakávaný horor je tu. Pod mestom Derry žije tajuplná zlá sila, ktorá si podmaňuje jeho obyvateľov a unáša a zabíja deti. Neznáma hrôza, ktorú všetci nazývajú len TO, sa zmocňuje čoraz viacerých detí a tie, ktoré sa do jej rúk ešte nedostali, sa snažia spoločnými silami vypátrať záhadného klauna, ktorý na ich mesto prináša hrôzu. Adaptácia bestselleru Stephena Kinga sa objaví v slovenských kinách 7. septembra.

Americký zabijak

Mitch za tragických okolností stratil manželku. Zúfalá situácia ho privedie k zúfalým činom, na základe ktorých na seba pritiahne pozornosť CIA. Tá chce jeho schopnosti využiť a Mitch tak strávi dlhé mesiace v tréningovom stredisku. Keď je pripravený na akciu, dostane za úlohu vysporiadať sa s takzvaným Duchom, bývalým špičkovým agentom CIA. Dolapiť ho nebude ľahké. Podarí sa mu to? To sa ukáže 14. sepmtebra.

Ktorý je ten pravý

Alice má po štyridsiatke, dve deti a je po rozvode. Vracia sa do svojho domova, aby si utriedila myšlienky. A na to nie je nič lepšie ako narodeninová párty. Tá sa však trochu zvrtne. Na oslave Alice stretne troch mladých mužov, ktorí u nej následne ostanú žiť. Jej rodina sa zrazu rozrastie, no všetko sa skomplikuje, keď sa pred dverami objaví bývalý muž Alice a chce sa k nej vrátiť. Romantická komédia dorazí na plátna 14. septembra.

Vypravte sa na životnú cestu vesmíru (Foto: filmeurope.sk)
Vypravte sa na životnú cestu vesmíru (Foto: filmeurope.sk)

Cesta času

Terrence Malick sa štyridsať rokov zaoberal fungovaním vesmíru a svoje poznatky zhrnul do tohto dokumentu. V ňom sa zameriava na vznik a vývoj známeho vesmíru a životný cyklus slnečnej sústavy. Okrem toho upriamuje pozornosť na organizmy našej planéty, ich rozmanitosť a ich vývoj až po formovanie ľudskej civilizácie. V kinách 14. septembra.

Kingsman: Zlatý kruh

Kingsmani mieria na plátna už druhýkrát. Táto tajná služba, ktorej cieľom je urobiť zo sveta čo najbezpečnejšie miesto, sa tentokrát dostáva do ťažkých problémov. Ich centrála je zničená a všetci ľudia na svete sa razom stávajú rukojemníkmi. Kingsmani musia spojiť sily s americkou tajnou službou Statesman, aby mohli poraziť nebezpečného nepriateľa a zachrániť svet. Stane sa tak 21. septembra.

Lego Ninjago

Ninjago City je sužované temnými silami. Teenager Loyd a jeho kamaráti, navonok znudené decká, sú na prvý pohľad obyčajní, ničím nevýrazní mladí ľudia, no keď padne noc, zachraňujú potajme mesto ako obávaní ninja bojovníci. Tentokrát sa musia zjednotiť pod vedením Majstra Wu a poraziť ich spoločného nepriateľa Lorda Garmadona, ktorý je zhodou okolností Loydov otec. Ako sa mladí ninja bojovníci popasujú s touto úlohou? To sa ukáže v kinách 21. septembra.

Čo je za hranicou smrti? (Foto: itafilm.sk)
Čo je za hranicou smrti? (Foto: itafilm.sk)

Hráči so smrťou

Skupinka študentov vykonáva experimenty, vďaka ktorým sa snaží odpovedať na otázku, či existuje život po smrti. Opakovane sa dostávajú do stavu klinickej smrti a ich pokusy sú čoraz viac nebezpečné. Okrem toho si na každom zúčastnenom tieto experimenty vyberajú svoju daň. Hra so smrťou sa začne 28. septembra.

Španielska kráľovná

Po druhej svetovej vojne začínajú do fašistického Španielska prichádzať filmári a mnohí so záujmom nakrútiť veľkolepý film o kráľovnej Izabele I. Samému Francovi sa myšlienka vzniku takéhoto filmu veľmi pozdáva. Netuší však, že produkcia, ktorá chce natáčať, sa teší zlej povesti. Jedinou skutočnou hviezdou štábu je Macarena Granada, ktorá strávila niekoľko rokov v Hollywoode. Po návrate do Španielska Macarena zisťuje, že väčšinu kolegov už kedysi stretla pri nakrúcaní inej snímky Dievča tvojich snov, no profesionalita tejto tvorivej filmárskej skupiny sa od tej doby výrazne nezmenila. V kinách 28. septembra.

Záhradníctvo: Dezertér

Druhá kapitola trilógie, odohrávajúca sa na pozadí najdramatickejších udalostí minulého storočia. Druhý diel je situovaný do rokov 1947 – 1953. Otto Bock je majiteľom kaderníckeho salónu v centre Prahy, v ktorom pracuje spolu s členmi svojej rodiny. Po dlhých vojnových útrapách sa venuje tomu, čo jeho život napĺňa a dáva mu zmysel. Avšak komunistický prevrat môže harmonické nažívanie jeho rodiny obrátiť naruby. V kinách 28. septembra.

V septembri sa taktiež môže tešiť aj na dva filmy z ponuky ARTMAX.

V Artmaxe sa pozriete na životnú cestu pápeža (Foto: continental-film.sk)
V Artmaxe sa pozriete na životnú cestu pápeža (Foto: continental-film.sk)

Pápež František: Modlite sa za mňa

Snímka je pohľadom novinárky Any na životnú cestu muža menom Jorge Mario Bergoglio. Priateľstvo Any a budúceho pápeža sa začalo na konkláve v roku 2005 a odvtedy bola svedkom činov tohto zbožného človeka, ktorý svoje myšlienky najskôr prezentoval prostému ľudu z pozície arcibiskupa v Buenos Aires. Jeho múdrosť sa rýchlo šírila krajinou, až nakoniec prenikla do Vatikánu a odtiaľ do celého sveta. Snímka sa bude v CINEMAX-e premietať 5. septembra.

Druhá strana nádeje

Svojou troškou prispela aj fínska filmová produkcia s vlastnou čerstvou tragikomédiou. Film rozpráva príbehy dvoch protikladov, ktoré sa približne v polovici stretnú. Khaled je utečenec zo Sýrie, bojujúci v Helsinkách o azyl. Wikström je obchodný cestujúci, ktorý sa rozhodol odísť od svojej ženy a potom, čo vyhral veľký obnos peňazí, si otvoril v meste reštauráciu. Čo všetko môže priniesť stret ilegálneho nomáda a spravodlivého podnikateľa? To sa ukáže v kinách 26. septembra.

Ako sa vám páči septembrová ponuka CINEMAX-u? Aký film v priebehu mesiaca navštívite? Podeľte sa so svojimi názormi s redakciou Unipo Press. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *