Šport

Volejbalisti s dvomi výhrami a prehrou proti Myjave

Prešovskí volejbalisti po úspešnom sete proti Trenčínu (Foto: Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti odohrali počas druhej polovice novembra a začiatku decembra tri zápasy. Jeden na domácej palubovke a dva na hosťujúcej pôde.

Predohrávka 9. kola priniesla štvrtú konfrontáciu v tejto sezóne s mladíkmi z Trenčína. Tá mala opäť úspešný koniec. Prešovčania nenastúpili do zápasu najlepšie, keď hneď v úvodných minútach prehrávali pomerom 9:2. Až v polovici prvého setu preukázali svoju kvalitu a vďaka zisku siedmich bodov v rade sa dostali do vedenia.

Podobne prebiehalo aj druhé dejstvo. Trenčania sa dostali do popredia a hostia museli dobiehať náskok. Súpera zlomili až v koncovke pomerom 25:20. V treťom sete domáci nekládli veľký odpor. Prešovčania sa dostali do rýchleho vedenia a až do konca zápasu nedopustili prekvapenie. Natiahli svoju neporaziteľnosť na štyri zápasy.

K zápasu sa vyjadril tréner hostí, Erik Digaňa. „Vyhrali sme 3:0. Po nie dobrých dvoch setoch ten tretí ako tak zodpovedal mojim predstavám. Každopádne, budem si asi musieť doštudovať nejakú psychológiu, ako hrať s chlapcami v ľahkých zápasoch. Verím, že na to čo najskôr prídeme, lebo pokus-omyl mi zatiaľ nefunguje.“

Erik Gulák smečuje proti bloku Trenčianskych hráčov (Foto: Veronika Mihaliková)
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov oslavujú úspešný bod (Foto: Veronika Mihaliková)

Domáca prehra

Horký priebeh mal domáci zápas proti tretej Myjave. Vicemajster neuspel v koncovke setov a po vyrovnanom zápase podľahli tímu z Kopaníc 3:0. Prešovčania síce zachytili úvod zápasu, ale po nerozhodnom stave 15:15 prišli chyby a prehra v prvom sete. V prostrednej časti sa vedenie prelievalo z jednej strany na druhú. Začiatok bol v taktovke Myjavy, ktorá neudržala štvorbodový náskok a domáci ich dotiahli, v jednom momente vyhrávali o bod. Bohužiaľ v závere druhého setu mali viac síl Myjavčania a získali druhé dejstvo. Podobný priebeh malo aj posledný set, po remíze 20:20 sa Prešovčanom nepodarilo skórovať.

Tréner VK MIRAD Unipo Prešov: „V prvom sete sme nezačali ideálne, hlavne na servise. Obranou sme si niektoré veci držali. Žiaľbohu ma mrzí, že v hlavách niektorých hráčov možno vzniká myjavský komplex. Druhá vec, čo ma mrzí, že keď chceme, aby sa mladí hráči posúvali, musia do zápasu ísť na plné obrátky. Priemerné výkony nepatria do nášho tímu.“

Prešovčania čakajú na podanie hráča Myjavy (Foto: Veronika Mihaliková)
Prešovskí volejbalisti sa tešia z úspešného bodu (Foto: Veronika Mihaliková)

Prvý zápas v decembri víťazne

Po domácej prehre proti Myjave, volejbalisti vycestovali na stredné Slovensko, kde ich čakal zápas s Banskou Bystricou. V nedeľňajšom zápase hostia dominovali. Domácim dovolili uhrať iba 48 bodov v troch setoch. Úvod zápasu bol v réžii minuloročného vicemajstra, ten si v zápase vytvoril náskok, keď v prvých dvoch setoch porazil outsidera rozdielom triedy (-13, -15). V treťom dejstve hráči Bystrice zdramatizovali priebeh, ale na favorita nestačili. Na zisk posledného setu im stačil jeden mečbal. Hostia získali posledný set pomerom 25:20.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Som rád za predvedenú hru a za tri body. V treťom sete sme sa trošku zasekli, chlapci si chceli vyskúšať nejakú hernú kombináciu. Nechal som tomu priestor. Samozrejme musíme nejaké veci dotrénovať, ale myslím si, že výkonovo aj výsledkom to bolo v poriadku.“

Najbližší zápas Prešovčania odohrajú na domácej palubovke, v sobotu 9.12, proti susedovi zo Svidníka.

Autor: Tomáš Trembulák