Šport Spravodajstvo

Volejbalisti zvíťazili v prvom zápase o bronz

Prešovčania sa tentokrát z víťazstva takto neradovali (Foto: Ján Falis)

Cez víkend odohrali chlapci VK MIRAD PU Prešov prvý zápas o tretie miesto s volejbalistami Svidníka. Po napínavej päťzápasovej sérii o finále Extraligy mužov, v ktorej Prešov napokon ťahal za kratší koniec, sa chlapci opäť s vervou zahryzli do svojho súpera. Na veľkonočnú sobotu si v Športovej hale Ľudmily Podjavorinskej poradili so Svidníčanmi hladko 3 : 1. (25 : 18, 25 : 22, 23 : 25, 26 : 24)

Počas prvých dvoch setov nastala v zostave Prešova menšia rošáda. Skúseného blokára Michala Červeňa vystriedal v základnej zostave Ivo Mikovčík. Hosťom spod Dukly sa v úvode zápasu na podaní veľmi nedarilo, preto Prešovčania s prehľadom utŕžili v prvom sete víťazstvo.

Tvrdá rana hosťujúceho hráča zo Svidníka (Foto: Ján Falis)

V druhom sete to však už Prešovčania nemali také jednoduché. Hostia zo Svidníka začali lepšie a prvýkrát v zápase viedli. Za remízového stavu 9 : 9 však prišiel na podanie prešovský kapitán Martin Sopko a nahnal Miradu komfortný štvorbodový náskok. Pri šesťbodovom trháku dal tréner Vlk šancu aj hráčom z lavičky. Tí odolávali nátlaku hostí, keď sa však dostali Svidníčania na dostrel, na ihrisko sa vrátili Kamil Feňo aj Vlado Katona. V závere druhého setu pokazili hostia servis, a tak Prešovčania viedli v zápase už 2 : 0 na sety.

Hráči oboch tímov v akcii (Foto: Ján Falis)

Hra začala byť napínavejšia až v treťom sete. Hostia zlepšili pokazené zo záveru druhého setu a misky váh sa začali nakláňať raz na jednu a raz na druhú stranu. Počiatočné vedenie o dva body pre Prešov sa odrazu zvrtlo na víťazstvo o dva body z pohľadu Svidníka. Prešovčania sa ešte snažili toto nepriaznivé skóre otočiť, no márne. Poslednú ranu tretieho setu zasadil bývalý hráč Miradu Marcel Lux a zabezpečil tak zisk prvého setu pre hostí zo Svidníka.

Exprešovčan Martin Lux v akcii. (Foto: Ján Falis)
Exprešovčan Martin Lux v akcii (Foto: Ján Falis)

Hostia po zisku prvého setu v zápase chytili druhý dych, navyše, dopredu ich hnala aj početná skupina fanúšikov, ktorí ich neváhali prísť podporiť až do Prešova. Dusno bolo aj vo štvrtom sete, každý chvíľku ťahal pílku. Do hry sa zapojil aj blokár Červeň, ale aj Mikovčík si zastal na palubovke svoju pozíciu. Po jeho podaní sa dorovnalo skóre. Prešovčania efektívnou hrou v útoku i obrane už nedopustili, aby sa zápas strhol do tajbrejku. Po zblokovaní Exprešovčana Luxa využili domáci druhý mečbal v zápase a štvrtý set vyhrali 26 : 24, celkovo vyhrali prvý zápas série 3 : 1.

Povedali po zápase:

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Dnes mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie.

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas.“

Zápasová séria sa presunie ďalej na východ republiky. V stredu 4. 4. o 17.00 nastúpia Prešovčania v Mestskej športovej hale vo Svidníku. Kto to nemá ďaleko, môže ísť podporiť Prešov aj osobne. Držať palce môžu fanúšikovia aj pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. Riport zo zápasu vám prinesie aj Unipo Press.

(Zdroj: vkmiradpupresov.sk)