Šport

Východniarske derby ovládli Košičania

Zdroj: Peter Jesenský

Šlágrom ôsmeho kola Extraligy mužov bol zápas odvekých rivalov FBC DAG Prešov a ATU Košice. Zápas museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší Košičania a po výsledku 4:5 si z Prešova odvážajú dva body.

Súboj tabuľkových susedov predpovedal vyrovnané stretnutie. To prilákalo na tribúny takmer dvesto divákov. Od úvodných minút sme sledovali vyrovnaný zápas s množstvom súbojov pri mantineloch. Úvodný gól zápasu strelili hostia, keď sa presadil kapitán Filip Čonka-Skyba. Do konca prvej tretiny sa domácim podarilo otočiť skóre, keď sa za necelých šesťdesiat sekúnd presadila dvojica Sikorjak a Minich.

Hala (Zdroj: MJP)

Do druhej tretiny vstúpili znova úspešnejšie hostia. Dvoma presnými zásahmi opäť získali vedenie na svoju stranu. Prešovčania svojim bojovným výkonom dokázali stav stretnutia vyrovnať ešte v druhej tretine. Aj do tretice patril úvod tretiny hosťom, keď sa po 46 sekundách presadil hosťujúci útočník Marek Pazsiczký. Jediné vylúčenie hostí v zápase dokázali domáci pretaviť na gól a stav stretnutia bol opäť vyrovnaný. V samom závere mohli hostia rozhodnúť zápas a uchmatnúť všetky tri body, ale brankár Erik Sninčák sa blysol excelentným zákrokom a udržal domácich v hre o body.

Predĺženie víťaza neprinieslo, a tak o extra bode museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich ťahali za kratší koniec domáci. Jediným presným exekútorom bol obranca Martin Sikorjak. Na strane ATU Košice sa presadili všetci traja. Víťazný gól zaznamenal Jakub Talarovič.

Neúspešný nájazd Mareka Kassaya (Zdroj: MJP)

Útočník domácich Jakub Hrabovský: „Zápas bol strhujúci a napínavý až do samého konca, o čom svedčí aj výsledok. Oba tímy bojovali o každú loptičku pri mantineli, sily boli vyrovnané na oboch stranách, ale na ukončenie zápasu nestačilo ani predĺženie. Nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, kde bol lepší súper.“

Prešovskí florbalisti nedokázali nadviazať na výhru z predošlého zápasu a po bojovnom výkone získali jeden bod. Aj napriek prehre v tabuľke poskočili o jedno miesto a momentálne sa nachádzajú na ôsmej priečke s desiatimi bodmi. Ocenenie najlepšieho hráča zápasu si z domáceho celku prevzal brankár Erik Sninčák. Na strane hostí bol najlepším hráčom Daniel Olekšák, ktorý zaznamenal v zápase dve asistencie. Ďalší zápas odohrajú Prešovčania v Piatok 3.11 vonku proti FBK AS Trenčín, ktorému v tabuľke patri predposledné miesto.

Autor: Marián Juraj Pribula