Šport

Volejbalisti s výhrami aj prehrami počas októbra

Prešovskí volejbalisti blokujú hráča z Komárna (Foto: FB VK MIRAD UNIPO Prešov/ Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti zaznamenali počas októbrového ťaženia zhodne dve výhry a dve prehry.

V predohrávke tretieho kola na hosťujúcej palubovke Myjavy nestačili na domácich a jednoznačne im podľahli 3:0 na sety (25:19, 25:21, 26:24). Po prvom októbrovom zápase tréner hostí Erik Digaňa neskrýval väčšie očakávania:

„Nedodržali sme to, čo sme si povedali. Beriem to. Máme pred sebou veľmi veľa roboty a verím, že to najbližšie Myjave vrátime.“

Návrat na domácu pôdu bol o niečo sladší. V 4. kole v Športovej hale Prešovskej univerzity sa domáci VK MIRAD UNIPO Prešov stretol s nováčikom volejbalovej extraligy Tatranom Banská Bystrica. Súpera, ktorý je momentálne na chvoste tabuľky, porazili rozdielom triedy 3:0 (25:12, 25: 15, 25:18). S výsledkom bol spokojný aj smečiar Matúš Suchanič:

Prešovskí volejbalisti počas domáceho zápasu s Banskou Bystricou(Foto: FB VK MIRAD UNIPO Prešov/ Veronika Mihaliková)
Prešovskí volejbalisti počas domáceho zápasu s Banskou Bystricou
(Foto: FB VK MIRAD UNIPO Prešov/ Veronika Mihaliková)
„K dnešnému zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne. Nepustili sme súpera k ničomu, neprekvapil nás ničím. Hrali sme koncentrovane, výsledok hovorí to isté. Dnes jednoznačné tri body doma. Ako sme si výsledkovo povedali pred zápasom, tak to aj bolo.“

Úspešný debut v Slovenskom pohári

Počas volejbalovej sezóny sa okrem Nike extraligy hrá aj Slovenský pohár. Pred ďalšími zápasmi počas nabitého októbrového programu sa volejbalisti museli pripravovať ako obhajca a jeden z najväčších favoritov na zisk pohára. Vo štvrťfinále narazili na staronového súpera z Trenčína. Mladíkov porazili bez väčších problémov 3:0 (25:12, 25:16, 25:22).

Po dvoch vonkajších zápasoch s jedným víťazstvom

Doposiaľ najcennejšia výhra Prešovčanov prišla počas krátkeho výletu v piatom kole do Svidníka. Východniarske derby malo väčšiu dôležitosť, keďže oba tímy sú tabuľkoví susedia. Počas vyrovnaného súboja v prvých dvoch setoch hostia prebrali iniciatívu a po treťom sete sa dostali do vedenia vďaka výborným blokom a podaniam. Napínavý zápas pokračoval v štvrtom sete, ktorého koncovku Prešovčania dotiahli do víťazného záveru (25:21, 27:29, 25:23, 25:17). Tréner hostí mal po stretnutí iba pozitívne slová.

Vyjadrenie Trénera VK MIRAD UNIPO Prešov Erika Digaňu (Zdroj: FB VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rieker UJS Komárno – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:2 (16:25, 25:19, 17:25, 25:23, 15:12)

V nedeľu cestoval dvojnásobný majster na juhozápad Slovenska, kde si zmeral sily s favoritom z Komárna. Nezvyčajný nedeľňajší duel mal vyrovnaný priebeh. Do posledného setu vstupovali oba tímu s rovnakou šancou na víťazstvo. Nakoniec Komárno potvrdilo rolu favorita a uštedrilo tretiu prehru Prešovčanom v novej sezóne.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Prvý set sme hrali dobre a vyhrali ho, v druhom sa na ihrisku objavil Peter Mlynarčík, ktorý ho rozhodol. Toho sme sa zľakli, ale v treťom sete sme sa do toho dostali a vyhrali ho. Štvrtý set bol ako na hojdačke, keď sme sa dva razy zasekli v postavení a aj keď sme Komárno ešte bodovo stiahli, v koncovke vyhralo. Piaty set bol o šťastí. Ušla nám tam jedna pasáž a Komárno zápas vyhralo.“

Prešovskí volejbalisti počas domáceho zápasu s Banskou Bystricou (Foto: FB VK MIRAD UNIPO Prešov/ Veronika Mihaliková)

Prešovskí volejbalisti sa momentálne nachádzajú na 5. mieste v tabuľke Niké extraligy. To im zatiaľ zaručuje postup do štvrťfinále.

Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu (4.11) na západe Slovenska so šiestou Nitrou.

Domáca odveta v Slovenskom pohári je naplánovaná na stredu (8.11) o 19. hodine proti mladíkom z Trenčína v Športovej hale Prešovskej univerzity.

Autor: Tomáš Trembulák