Kultúra

Vyplňte si svoj voľný čas v CINEMAX-e

CINEMAX na vás už čaká (Foto: cinemaview.sk)

Nový mesiac, nový program. Aj v marci sa môžete tešiť na širokú škálu zaujímavých snímok, ktoré vás zaručene upútajú. Nechajte sa marcovou filmovou ponukou zlákať aj vy. Stojí za to.

Červená volavka

Dominikina kariéra baletky je minulosťou a tejto príležitosti sa chopí ruská tajná služba. Tá najíma a školí „volavky“, agentky slúžiace na to, aby svojím telom a mysľou opantali a zničili nepriateľa. Po tvrdom a zvrátenom výcviku je Dominika nasadená na Nathaniela, agenta CIA, avšak jej zmyselná manipulácia sa z predstierania postupne začne meniť na realitu. V kinách od 1. marca.

Kvalitné drámy nenechajú žiadne srdce chladné (Foto: cinemaware.eu)
Kvalitné drámy nenechajú žiadne srdce chladné (Foto: cinemaware.eu)

Lady Bird

Nikdy netreba súdiť knihu podľa obalu. Christine budí dojem agresívnej rebelky, ktorá sa navonok správa k svetu okolo seba akoby bez úcty. Jej život sprevádzajú spory s blízkymi a nepochopenie okolitým svetom. Pod týmto horkým a nepríjemným obalom sa však nachádza citlivé dievča očakávajúce od života len lásku. Lady Bird dorazila do slovenských kín 1. marca.

Winchester: Sídla démonov

Svetoznáma Helen Mirren prichádza opäť na plátna a tentokrát ukáže svoj talent v horore od tvorcov filmu Jigsaw. Rodina Winchestrovcov žije v starom kalifornskom dome. O tom kolujú povery, že je postavený na hranici medzi pozemským svetom a peklom. Podľa legiend sa démoni v dome ukazujú každých stopäťdesiat rokov a čas ich návratu sa blíži. Aké hrôzy čakajú rodinu Winchesterovcov? To sa uvidí v kinách od 1. marca.

Tlmočník

Česká filmová produkcia taktiež prispela do marcového programu CINEMAX-u. V novej tragikomédii sa divák zoznámi s dvojicou pánov cestujúcich po Slovensku, aby spoznali svoju minulosť. Na ceste zažívajú množstvo bizarností a stretávajú zaujímavých ľudí, s ktorými vedú obohacujúce rozhovory. Čím dlhšie cestujú, tým viac spoznávajú jeden druhého a vďaka tomu aj samých seba, čo im pomáha k naplneniu cieľa ich cesty. V kinách od 1. marca.

Úsmev na tvári vám v marci vyčarí mnoho animákov (Foto: moviemania.sk)
Úsmev na tvári vám v marci vyčarí mnoho animákov (Foto: moviemania.sk)

Včielka Maja

Najobľúbenejšia včielka na svete má v sebe súťaživého ducha. Blíži sa začiatok Sladkých hier a Maja zo všetkého najviac túži dostať sa na ne. Včela Cisárovná je jej prianie splní, avšak pod jednou podmienkou: Maja musí vyhrať, inak príde o všetky zásoby medu. Pred včielkou je ťažká úloha, ale jej neoblomná viera v úspech ju posúva ďalej. V kinách od 1. marca.

Leo da Vinci: Misia Mona Líza

Nový animák si vzal do hľadáčika jedného z najvýznamnejších vynálezcov sveta, Leonarda da Vinciho. Jeho pokusy a experimenty sú vychýrené široko-ďaleko a Leo so svojimi priateľmi Lorenzom a Lízou neúnavne pracujú na ďalších. Lízinho otca však zastihne požiar a príde o celý majetok. Leo sa im snaží pomôcť, a tak sa vyberie na púť za pokladom na tajomný ostrov Montecristo. S jeho brilantnou a vynaliezavou hlavou bude hľadanie pokladu jedno veľké dobrodružstvo. V kinách od 8. marca.

Otcova Volga

Evin muž Ludvík náhle zomrel a do hrobu si zo sebou vzal aj zopár tajomstiev, ako napríklad to, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy má ešte nemanželského syna. Eva je odhodlaná tento objav hodiť za hlavu, jej dcéra však nie. Prechádza si ťažkým obdobím a čoraz viac sa upína na myšlienku, že niekde vo svete má nevlastného brata. Presvedčí mamu a spoločne sa vyberú na otcovej starej volge za jeho milenkami a priateľmi, aby mohla Tereza svojho brata nájsť. Česká komédia dorazí do slovenských kín 8. marca.

Bruce Willis opäť roztočí akčný kolotoč (Foto: forumfilm.sk)
Bruce Willis opäť roztočí akčný kolotoč (Foto: forumfilm.sk)

Prianie smrti

Denne zachraňuje životy v nemocnici, avšak postupne zisťuje, že tieto dobré skutky svet nespasia. Paul je uznávaný lekár, vykonávajúci svoju prácu svedomito a naplno. Jedného dňa sa do jeho domova niekto vláme a brutálne napadne jeho ženu a dcéru. Prežije len dieťa a čaká ho ťažký a zdĺhavý boj o život. Paula zmáha zúfalstvo z nešťastia v jeho rodine a tiež z ľahostajnosti policajtov k prípadu, ktorých, ako hovoria, denne zažívajú desiatky. Paul sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a sám sa vydáva do ulíc Chicaga bojovať so zločincami a zachraňovať nevinných. V kinách od 8. marca.

Backstage

Mary a Buddy tancujú v tanečnej skupine West Coast Crew. Obaja vidia vo svojej práci veľký potenciál a snívajú o veľkej sláve a bohatstve. Buddy však má pre tieto veci oveľa silnejšiu vášeň než jeho priateľka a je ochotný tomu obetovať aj svoj vzťah. V Maryinom živote sa náhle objavuje citlivý Hugo, ktorý jej ponúka to, čo Buddy zanedbáva. Na jednom vystúpení si dvojicu tanečníkov povšimne uznávaný producent a jeho ponuka môže obom otvoriť dvere k sláve. Rozhodnutie, ktoré navonok vyzerá úplne jednoducho, podrobí všetkých, ktorých sa týka, ťažkej skúške charakteru. V kinách od 15. marca.

Cesta za kráľom trollov

Princezná Kristín je na úteku zo zámku svojho otca, aby sa nemusela vydať za muža, ktorého jej vybrali. Uteká čo najďalej a nedbá na varovania o nebezpečných trolloch. Keď sa jej otec dozvie, že jeho dcéra zmizla, sľúbi jej ruku a pol kráľovstva tomu, kto ju nájde a privedie späť. Espen a jeho traja bratia sa vydajú na púť za princeznou, Espen kvôli láske, jeho bratia kvôli peniazom na postavenie nového domu, pretože ten starý nešikovný Espen nechtiac vypálil. Pred nimi je vzrušujúce dobrodružstvo. V kinách od 15. marca.

Chloe a trpaslíci

Chloe s matkou sa opäť sťahujú. Tentokrát začínajú život na novom mieste v prekrásnom gotickom dome. Chloe jeho noblese veľmi nevenuje pozornosť, a tak si najskôr nevšimne, že v novom príbytku čosi nehrá. Postupom času v dome nachádza neporiadok a začína tušiť, že ho spôsobujú trpaslíci. Jej domnienky sa potvrdia, začína bližšie spoznávať drobných spolubývajúcich a tí jej odhaľujú desivé tajomstvá o dome. Snímka dorazí do kín 15. marca.

Laru Croft čaká nové strhujúce dobrodružstvo (Foto: express.co.uk)
Laru Croft čaká nové strhujúce dobrodružstvo (Foto: express.co.uk)

Tomb Raider

Lara Croft práve dosiahla dvadsaťjeden rokov a zdedila obrovské impérium po otcovi. Toho, aj keď je preč už sedem rokov, nemôže Lara pustiť z hlavy a rozhodne sa pátrať po ňom. Opúšťa bezpečie Londýna a smeruje na tajuplné miesta, na ktorých na každom kroku číha nejaké smrtiace nebezpečenstvo. V kinách od 15. marca.

Králik Peter

Zvieratá si na farme harmonicky spolunažívajú a nijaké strasti sa im do života nepletú. To sa zmení po tom, čo na statok prichádza nový majiteľ. Tomu sú zvieratá úplne ľahostajné. Staranie sa o nich ho nezaujíma, jediné, čo chce, je zabrať priestor celej farmy len pre seba a zbaviť sa zvierat. Králik Peter a jeho priatelia sa nehodlajú vzdať bez boja. V kinách od 22. marca.

Oni 2: Nočná korisť

Vízia príjemného rodinného stretnutia sa rozplynie v okamihu, keď sa na dohodnuté miesto dostaví len jedna rodina. V okolí panuje ticho a nikde nevidieť žiadnu známku toho, že tam niekto pred nimi bol. Odpovede sa začnú vynárať na povrch, keď na dvere zazvonia traja maskovaní psychopati a rozbehnú lov. Komu sa z neho podarí vyviaznuť živému? Uvidíte v kinách od 22. marca.

Pacific Rim: Povstanie

Druhý diel úspešnej sci-fi snímky mieri do kín. Tvorovia Kaiju opäť ohrozujú planétu a na ich zastavenie je potrebné poslať na nich tých najlepších. Jake bol jedným z nich, avšak rozhodol sa nechať svoj život pilota Jaegerov za sebou a žiť v anonymite a ilegálne. Dlhá ruka zákona ho však dolapila a má na výber: buď väzenie, alebo trénovanie nových pilotov. Po dohode, že bude len trénerom a nie pilotom, odchádza do výcvikového centra, kde sa úspešne snaží vyhýbať boju a robiť si len svoju prácu.  To ešte netuší, aké rozmery môže hrozba sveta nadobudnúť. V kinách od 22. marca.

Spoznajte bližšie kresťanský svet (Foto: mskcentrum.sk)
Spoznajte bližšie kresťanský svet (Foto: mskcentrum.sk)

Mária Magdaléna

Či sa o nej hovorí ako o prostitútke, alebo ako o Kristovej žene, isté je, že jej život je dobre známy všetkým kresťanom a celému svetu. O Márii Magdaléne kolujú po svete rozličné príbehy a jednotlivé rozprávania a ich úplne odlišné verzie obostreli túto ženu rúškom tajomstva. Garth Davis sa vo svojej novej snímke nesnaží potvrdiť alebo vyvrátiť príbehy o Márie Magdaléne, ale poskytuje svoj vlastný náhľad na jej život. Aký, to sa ukáže v kinách 22. marca.

Apoštol Pavol

Hon na kresťanov v Rímskej ríši dostal apoštola Pavla do väzenia. Cesta na slobodu je v nedohľadne a Pavla sužuje chlad, samota a výčitky na jeho vlastnú farizejskú minulosť. Utrpenie ho oberá o sily, a tak, dokiaľ ešte stále nejaké má, rozpráva vlastný životný príbeh svojmu jedinému vernému spoločníkovi Lukášovi. V kinách od 29. marca.

Operácia Entebbe

Nová snímka natočená podľa skutočnej udalosti hovorí o únose letu Air France na ceste z Tel Avivu do Paríža. Dvojica nemeckých radikálov prevezme nad lietadlom kontrolu a prinúti pilotov pristáť v Ugande na letisku Entebbe. Tam sa domáhajú piatich miliónov, ktoré ak nedostanú, začnú zabíjať posádku. Film dorazí do slovenských kín 29. marca.

V marci navštívite vzdialenú budúcnosť (Foto: cinemaware.eu)
V marci navštívite vzdialenú budúcnosť (Foto: cinemaware.eu)

Ready Player One: Hra sa začína

Budúcnosť nadobro ovládne virtuálna realita, ktorá každému ponúka žiť život podľa svojich snov. Virtuálny svet OASIS je raj pre každého človeka a prúdi doň čoraz viac ľudí, aby uniklo ťažkému životu a starostiam, ktoré zahŕňa. Jeho tvorca James Halliday zomrel a nezanechal po sebe potomkov. Celé svoje dedičstvo a svoj výtvor odkáže tomu, kto rozlúšti pavučinu jeho zložitých hádaniek. Po dlhých rokoch a miliónoch pokusov sa to podarí stredoškolákovi Wadeovi. Jeho úspešné rozlúštenie prvej hádanky odštartovalo preteky o OASIS, ktoré môžu mať veľmi negatívny dopad aj na reálny svet. V kinách od 29. marca.

Dancer

V dokumentárnej životopisnej snímke režisér Steven Cantor zavedie divákov na cestu za poznaním života Sergeja Polunina, historicky najmladšieho sólistu Kráľovského baletu v Londýne. Ten dosiahol vrchol svojej kariéry už v dvadsiatich piatich rokoch a potom sa jej vzdal. Dokument mapuje jeho život od začiatkov na Ukrajine až po jeho hviezdny koniec v Británii. Okrem pohľadu na život famózneho tanečníka snímka uvažuje nad tým, čo je pre človeka v jeho osobnom a profesijnom živote najdôležitejšie. V kinách 29. marca.

Eric Clapton

Milovníci gitaristu Erica Claptona sa môžu 30. marca tešiť na dokument o tomto úspešnom hudobníkovi. V dlhometrážnej snímke budú diváci môcť nazrieť do jeho súkromia, do videí a fotografií z jeho osobných archívov, pozrieť si najlepšie a najstrhujúcejšie momenty jeho kariéry a spoznať, koľko tvrdej práce stojí za vznikom legendy.

Zaujala vás marcová ponuka CINEMAX-u? Ktorý film alebo filmy si v najbližších štyroch týždňoch nenecháte ujsť? Podeľte sa o túto informáciu s magazínom Unipo Press a my vás na váš vytúžený film dostaneme. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *