Kultúra

Aké filmové premiéry priniesol koniec januára?

(Foto: freepik.com)

Odmeň sa po úspešnej skúške a zájdi do kina. My ti ponúkame prehľad najnovších premiér, ktoré sú v programe už od konca januára. Od štvrtka si môžeš vybrať zo štyroch nových premiér, športovej dokumentaristiky, komédie, historicko-romantického filmu alebo životopisnej drámy.

(Foto: cine-max.sk)

KARLOS

Dokumentárny film o slávnom a kontroverznom českom MMA zápasníkovi Karlosovi Vémolovi. Česká mediálna hviezda preslávila bojové umenie v Česku a na Slovensku. Snímka zobrazuje dôležité udalosti z jeho života: ako sa vypracoval z chudobného chlapca až k hviezde a celebrite na domácej a zahraničnej scéne; jeho začiatky s bojovým umením, výhry a úspechy, vďaka ktorým sa dostal ako prvý československý MMA zápasník do celosvetovo najuznávanejšej bojovej súťaže UFC; prehry a pády v Oktagone proti Slovákovi Attilovi Véghovi a pred mesiacom proti Samuelovi „Pirátovi“ Krištofičovi. Karlos Vémola je pre podstatnú časť populácie kontroverznou osobnosťou, no pre komunitu MMA, fanúšikov a mladých športovcov je priekopníkom, ktorý „vydláždil“ cestu do sveta bojových umení.

(Foto: cine-max.sk)

ARISTOKRATKA VO VARE

Ďalší film z domácej produkcie v podaní českej komédie podľa knižnej predlohy spisovateľa Evžena Bočka s rovnakým názvom. Film je pokračovaním úspešného prvého dielu Posledná aristokratka. Príbeh z rodového zámku Kostka v hlavnej úlohe s Frankom, jeho ženou Vivien a dcérou Máriou. Dej Aristokratky vo vare sa odohráva počas Veľkej noci. Hlavní hrdinovia filmu sa dostanú do nevšednej situácie, keď príde na zámok Denisa, ktorá chce prilákať návštevníkov, ale tá zmýšľa inak ako jeho obyvatelia. Snímku režíroval Jiří Vejdělek.

 

(Foto: cine-max.sk)

MALIAR JEJ TELA

Historický a romantický film v spolupráci francúzskej a belgickej produkcie. Film zobrazuje milostný príbeh a romantiku medzi známym francúzskym maliarom Pierrom Bonnardom a jeho manželkou, modelkou a múzou Marthou. Spoločne dosiahli svoje umelecké naplnenie, keď medzi nimi vznikla pestrá láska, odlišná od štandardov svojej doby, živiacej veľké tajomstvo okolo ich vzťahu. Režisér Martin Provost je známy historickými a biografickými filmami, ktoré ponúkajú jemné a podmanivé portréty slávnych ľudí. Aj v tomto filme sa snaží ukázať rôzne stránky vzťahu medzi umelcom a jeho múzou a ich vzájomný vplyv. V hlavných úlohách Marthy a Pierra Bonnarda sa predstavila Cécile de France a Vincent Macaigne.

(Foto: cine-max.sk)

BASTARD

Životopisná dráma z čias 18. storočia v Dánsku. Príbeh filmu sa odohráva okolo dánskeho vojaka Ludviga Kahlena, ktorý sa rozhodne zavesiť zbraň na klinec a ísť do dôchodku. Ale dánski aristokrati majú iný názor. S povolením od kráľovského súdu a podmienkou vybudovať kolóniu sa vydáva na opustený a neplodný Jutský poloostrov. Ak splní podmienky kráľa, bude odmenený šľachtickým titulom. Avšak po príchode sa dostane do konfliktu s Frederikom de Schinkel, miestnym starostom a začne sa nemilosrdný boj o územie a jeho vlastníctvo. V hlavnej úlohe sa predstavil slávny herec Mads Mikkelsen (Doctor Strange, Hannibal).

 

Tomáš Trembulák

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *