Iné

Anketa: Názory študentov na porušovanie dopravných predpisov

Cesta
(Foto: pixabay.com)

Tragické nehody uplynulých týždňov nenechali chladných ani študentov našej univerzity. Spýtali sme sa, aké opatrenia by mohli pomôcť zlepšiť situáciu na cestách do budúcna.

Henrieta, 20, FF PU

Nemyslím si, že by niečo pomohlo aj keby boli prísnejšie opatrenia na cestách. Podľa mňa nepomôžu ani prednášky. Vodiči sa cestný poriadok učili na autoškole a aj napriek tomu, že ho poznajú, ich nič neodrádza od toho, aby ho porušovali. Navrhujem prísnejšie tresty a viac kontrol na cestách.

Simona, 21, FF PU

Nie je nič, čo by mohlo vodičom zamedziť porušovať dopravné predpisy.

Nikol, 25, FF PU

Mohol by sa zvýšiť počet policajných hliadok tak, ako to bolo počas covidu, keď bolo zakázané vychádzať a nikto nevychádzal. Niečo podobné by som aplikovala na vodičov, aby boli viac kontrolovaní.

Nina, 25, FF PU

Určite by som zvýšila mieru kontroly na cestách a zaviedla vyššie pokuty. Ak vodiči spáchajú nejaký priestupok, budú mať motiváciu, aby ho nabudúce už neurobili.  Ak by priestupok bol nad určitý rámec, zvážila by som aj odobratie vodičského preukazu.

Simona, 25, FF PU

Navrhovala by som, aby bolo viac policajtov na cestách a aby sa sprísnili opatrenia v podobe vyšších pokút. Uvidíme, či to pomôže.

Matúš, 20, FF PU

Zaviedol by som vyššie pokuty a častejšie kontroly. Myslím si, že to môže pomôcť, keďže je momentálne veľa nehôd z dôvodu alkoholu u vodičov. Ak by boli kontroly častejšie, prichádzalo by sa na to ľuďom a boli by aj vyššie tresty a dokázali by sme to preriediť, pretože by sa ľudia mohli uvedomiť.

Kristína, 23, FHPV PU

Navrhla by som prísnejšie kontroly na cestách, čo sa týka alkoholu a viac hliadok. U nás na Slovensku to ale asi nepomôže, pretože tu je iná mentalita.

Sofia, 21, FF PU

Navrhla by som, že za alkohol za volantom by som nedávala pokutu, ale rovno by som vodiča poslala do väzenia.

Veronika Komlošová

Odmalička pozerám akčné filmy a superhrdinov. Popri štúdiu médií maľujem obrazy. Som súťaživá a mám neskutočne rada kvízy, bubliny a zajace.