Kultúra

Aprílové novinky u Záborského

Novinka v Divadle Jonáša Záborského (Foto: Viktória Koósová)

Mesiac marec sa v Divadle Jonáša Záborského v Prešove niesol v duchu noviniek. Premiéru mali dve dlho očakávané predstavenia – Eugen OneginAudiencia. Umelecký súbor divadla však nezaháľa ani v apríli. Pre všetkých priaznivcov dramatického umenia je pripravený naozaj pestrý program, ktorý vám priblížime na nasledujúcich riadkoch.

Horúce novinky

Píše sa rok 1975 a do zabehnutého pivovaru prichádza nový pracovník Ferdinand Vaněk (Michal Novodomský). Jeho nadriadený Sládek (Igor Kasala) má na svojho nováčika neobvyklú prosbu. Havlova hra Audiencia je dobrým obrazom absurdnosti vtedajšej doby. V Divadle Jonáša Záborského je uvádzaná v rámci projektu Dvaja, ktorý okrem komornosti spočíva predovšetkým vo veľkej hereckej príležitosti pre dvojicu hercov. Havlovu Audienciu si môžete pozrieť už 3. a 28. apríla o 18.30 na Malej scéne Divadla Jonáša Záborského.

Marcová novinka Audiencia v DJZ (Foto: Viktória Koósová)
Marcová novinka Audiencia (Foto: Viktória Koósová)

Záletníka Eugena Onegina (Boris Srník) môže zmeniť jedine láska. Krásna a pôvabná Táňa (Veronika Husovská) sa nešťastne zamiluje do Onegina, ktorý jej lásku neopätuje v pravý čas. Ľúbostný príbeh ukrytý vo veršoch si obľúbi každý milovník divadelného umenia. Výborné výkony hercov, zaujímavá scéna a priestory Historickej budovy zvýrazňujú dokonalosť a noblesu Puškinovej predlohy. Nenechajte si ujsť predstavenie Eugen Onegin, už 6. a 20. apríla o 18.30 v Historickej budove DJZ.

Eugen Onegin a Táňa Larinová (Foto: Viktória Koósová)
Eugen Onegin a Táňa Larinová (Foto: Viktória Koósová)

Z obľúbených repríz

Úspešný manažér Tom (Michal Novodomský) sa zaľúbi do plnoštíhlej knihovníčky Heleny (Stanislava Kašperová), za ktorú sa hanbí pre jej kilá navyše. Uverí láske alebo predsudkom ľudí? Súčasná americká komédia Tučné prasa sa na Malej scéne Divadla Jonáša Záborského objaví už poslednýkrát. Už 7. apríla o 18.30 si nenechajte ujsť jeho derniéru.

Lekárka a vedecká kapacita Filippa Filippovna Preobraženska (Kveta Stražanová) nájde túlavého psa, ktorého premení na človeka. Takýto experiment neveští nič dobré. Hra Psie srdce je satirická novela, ktorá poukazuje na porevolučnú spoločnosť v Rusku. Neobyčajné predstavenie si môžete pozrieť 9. a 19. apríla na Malej scéne.

Kompletný program na apríl (Foto: DJZ)
Kompletný program na apríl (Foto: DJZ)

Jana Tomaškovičová

Som zakladateľkou a šéfredaktorkou študentského časopisu Unipo Press, čím sa splnil jeden z mojich snov :). Vďaka práci v časopise som na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero získala stáž v redakcii markiza.sk. Nemám rada stereotyp, takže aj v časopise prispievam do rôznych kategórií, ale mojou vášňou sa stali divadlá a divadelné predstavenia :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *