Kultúra

CINEMAX aj v októbri ponúkne kvalitné snímky

V októbri sa máte na čo tešiť (Foto: cinemart.sk)

Október je tu a spolu s ním aj ponuka čerstvých filmov v sieti CINEMAX. Ak si budete chcieť skrátiť dlhé večery na internátoch alebo si dať pauzu od štúdia, využite pestrú filmovú ponuku, pri ktorej si rozhodne každý príde na svoje.

Blade Runner sa vracia na plátna (Foto: itafilm.sk)
Blade Runner sa vracia na plátna (Foto: itafilm.sk)

Blade Runner 2049

Nový Blade Runner sa odohráva tridsať rokov po udalostiach pôvodného filmu. Nový Blade Runner menom K je na ceste k odhaleniu tajomstva, ktoré môže mať na spoločnosť katastrofálny vplyv. Pátranie ho zavedie až k bývalému Blade Runnerovi, ktorý bol posledných tridsať rokov nezvestný. Pokračovanie úspešného sci-fi filmu sa v slovenských kinách objaví 5. októbra.

Esá z pralesa

Mauric je napohľad obyčajný tučniak, no má v sebe temperament tigra, keďže ho vychovala tigrica. Jeho najväčším snom je stať sa najlepším kung-fu bojovníkom na svete. Mauric je odhodlaný dosiahnuť čokoľvek, čo mu zíde na um, a tak sa rozhodne spolu so svojimi priateľmi založiť skupinu Esá z pralesa a spoločne sa snažia udržiavať v lese poriadok a spravodlivosť. Ich prácu však začne mariť koala Igor, ktorá si brúsi zuby na vedúcu pozíciu v pralese. Ako sa s ním Esá z pralesa popasujú? To sa ukáže v kinách 5. októbra.

Hora medzi nami

Dvoch náhodných spolucestujúcich k sebe pripúta nešťastná udalosť. Lietadlo sa zrúti medzi končiare zasnežených hôr. Dvojica, muž a žena, v extrémne chladných podmienkach čaká na záchranu a počas čakania sa medzi nimi vytvorí silné a neoblomné puto. To sa utuží ešte viac, keď pochopia, že sa pomoci nedočkajú a ak sa spoločnými silami nepokúsia zachrániť, sú stratení. Tak sa spoločne vydávajú na cestu do civilizácie, ktorá preverí ich silu a ich pevné puto. V kinách už 5. októbra.

Pobavte sa dobrou komédiou (Foto: filmpro.sk)
Pobavte sa dobrou komédiou (Foto: filmpro.sk)

Alibi na mieru

Spoznajte agentúru „Alibi na mieru“. Táto spoločnosť za vás vyžehlí všetky vaše neresti. Či sa chcete uliať z rodinného stretnutia, práce, potajomky si niekam vyraziť? Táto agentúra sa postará o to, aby ste sa zo všetkého dostali s čistým štítom. Gregovi sa v tejto práci veľmi darí, no veci sa skomplikujú, keď sa zamiluje. Jeho nová láska totiž zo srdca neznáša, keď jej niekto klame, a tak sa Greg rozhodne, že pred ňou svoje zamestnanie zatají. No hrozba odhalenia jeho živobytia sa objaví pri prvej návšteve rodičov Gregovej priateľky. Jej otec je totiž jeho klient, ktorému Greg práve zaisťuje víkendové alibi. Toto stretnutie spustí kolotoč divokých udalostí, a ako z nich Greg vykľučkuje, to sa ukáže 12. októbra.

Spievankovo a kráľovná Harmónia

Aj v októbri prispeje svojou troškou slovenská kinematografia. Kráľovná Harmónia láskavo vládne rozprávkovej krajine Spievankovo. Jej prácou je postarať sa o to, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. No toho všetkého postupom času v krajine ubúda. Kráľovná sa zo všetkých síl snaží o záchranu harmónie svojej krajiny, a tak povolá Spievanku a Zahrajka, aby spoločnými silami opäť nastolili v Spievankove radosť a lásku k hudbe a spevu. Snímka sa v kinách objaví 12. októbra.

Good Time

Constantine Nikas sa pokúša dostať brata po skazenej lúpeži z väzenia. Aby sa mu to podarilo, potrebuje zohnať čo najviac peňazí a to ho privedie do podsvetia. Constantina čaká noc, v ktorej bude hrať o čas, ale aj o vlastný život. V kinách 12. októbra.

Do kín mieri adaptácia knihy Jo Nesba (Foto: cinemart.sk)
Do kín mieri adaptácia knihy Jo Nesba (Foto: cinemart.sk)

Snehuliak

Harry Hole je špičkou medzi nórskymi detektívmi. Kariéru mu však komplikuje jeho zničujúca láska k alkoholu, ku ktorej pribúda záhadná vražda. V meste zmizla zo svojho bytu žena, neskôr brutálne zavraždená. Jediná čitateľná stopa na mieste činu je snehuliak postavený na mieste vraždy. Vrah sa zahráva s miestnou políciou, ktorá aj napriek veľkému úsiliu nemôže nič robiť s jeho vyčíňaním. Harry Hole sa do prípadu púšťa naplno a verí, že je na správnej stope. Napínavý thriller od svetoznámeho spisovateľa Jo Nesba dorazí do slovenských kín 12. októbra.

Geostorm

Zem je značne poškodená reťazou prírodných katastrof. Hlavy štátov celého sveta sa dohodnú na vytvorení siete satelitov, ktoré majú ochrániť planétu pred ďalšími pohromami. V systéme sa však niečo pokazí a sieť, pôvodne vytvorená na ochranu ľudí, sa obráti proti nim. Ľudstvo musí čo najrýchlejšie konať, aby zachránilo svoju planétu a seba pred devastujúcou geomagnetickou búrkou. Strhujúci thriller v kinách už 19. októbra.

Matka!

Jennifer Lawrence a Javier Bardem v októbri predstavia svoj talent v novom psychologickom thrilleri od Darrena Aronofského. V lone prírody si táto dvojica žije harmonický a mierumilovný život, ktorý im začnú narúšať návštevníci. Ich počet stále narastá a napätie v dome by sa dalo krájať. Tešte sa na dávku adrenalínu, ktorý vám rozprúdi krv v žilách 19. októbra.

My Little Pony vo filme

Svetovo známa séria hračiek sa dostáva do kín. Skupinka šiestich poníkov sa vydáva na svoje životné dobrodružstvo. Keď strašný Búrkový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Osud celej krajiny je v rukách odvážnej šestice, ktorá do rozhodujúceho boja vloží všetky svoje sily. Ako to dopadne? Uvidíte v kinách 19. októbra.

Jigsaw

Známa hororová séria pokračuje ôsmym dielom. Po celom meste sa začnú objavovať zohavené telá a všetky stopy vedú k jednej osobe – Johnovi Kramerovi, známemu tiež ako sériový vrah Jigsaw. Na celej veci je však zvláštne to, že John Kramer je už viac ako desať rokov mŕtvy. Čo prinesie do tejto filmovej série nový kúsok skladačky? To sa ukáže na plátnach 26. októbra.

Do kín prispeli aj českí tvorcovia (Foto: continental-film.sk)
Do kín prispeli aj českí tvorcovia (Foto: continental-film.sk)

Bajkeri

Jakub a Dávid sú nevlastní bratia a spolu s kamarátom Sašom trávia všetok svoj čas na sociálnych sieťach. Reálny svet neregistrujú a všetko, od komunikácie s ľuďmi po nákup bežných vecí, vybavujú cez internet. Rodičia rozhorčení z tohto životného štýlu donútia chlapcov ísť na dvestokilometrovú cyklotúru. Pred chlapcami sa otvára svet, ktorý doteraz vôbec nepoznali, a uvedomujú si, že to, čo na internete len predstierajú, je naozajstné, až keď to na vlastnej koži zažijú. Česká snímka dorazí do slovenských kín 26. októbra.

Ani v októbri netreba zabúdať na ARTMAX.

Plechový bubienok

Po takmer štyridsiatich rokoch od pôvodného vydania úspešnej francúzskej snímky prichádza režisérska verzia dnes už kultového filmu. Dej je zasadený do rokov 1899 – 1945. Kamera sleduje premeny mesta Gdansk, v ktorom sa rýchlo rozvíja národný socializmus. Oskar Matzerath je voči tomuto myšlienkovému smeru skeptický a na protest voči nemu sa vo veku troch rokov rozhodne pádom do pivnice zastaviť svoj rast. Vo svojom proteste následne húževnato pokračuje vytrvalým bubnovaním na červeno-biely plechový bubienok. Kultová nemecká snímka dorazí do CINEMAX-u 30. októbra.

Ako sa Vám októbrový program CINEMAX-u pozdáva? Svoje dojmy píšte redakcii Unipo Press do komentárov. 😉 

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *