Kultúra

Prehľad podujatí na nasledujúci týždeň

(Foto: Michal Ivan)

Opäť vám prinášame prehľad podujatí na nasledujúci týždeň, od 9. do 15. októbra. Čaká na vás zábava, kultúra, maximálna dávka športu i beseda. Stačí si len vybrať.

PONDELOK (9. 10. 2017)

Trhákom pondelkového večera bude hokejový zápas Unipo Wariors s tímom UMB Banská Bystrica so začiatkom o 18.00. Zápas sa odohrá v Ice aréne. Prešovský univerzitný tím vstúpi už do svojej druhej sezóny EUHL. Po prvom ročníku sa chlapci poučili a sľubujú, že na ľade nechajú srdce i dušu. Základom úspechu je koncentrácia hráčov na zápase a najmä podpora fanúšikov. Preto neváhajte a príďte podporiť našich bojovníkov v snahe o čo najlepší výsledok.

Pozvánka na otvárací zápas. Foto: FB Unipo Wariors
Pozvánka na otvárací zápas (Foto: FB Unipo Wariors)

Miro Gavran – Muž mojej ženy

Dvaja muži a jedna žena. Rusín od Dukly ani len netuší, že jeho milovaná žena má muža aj pri Košiciach. No jedného dňa je tajomstvo odhalené. Ako si protagonisti komédie Muž mojej ženy od chorvátskeho autora Mira Gavrana s problémom poradia, sa dozviete na divadelnom predstavení vo Viole. Začiatok predstavenia je o 18.00.
Réžia: Jana Truščinská
Hrajú: Jozef Pantlikáš, Michal Kucer
Vstupné: 3 €
Počet vstupeniek je obmedzený, preto je potrebné vopred si ich rezervovať na info@literarnakaviaren.sk alebo na tel. č. 0905 688 665.  Lístky je možné kúpiť v kaviarni Viola.

Muž mojej ženy - dosť nepríjemná skutočnosť... Foto: FB Viola
Muž mojej ženy – dosť nepríjemná skutočnosť (Foto: FB Viola)

UTOROK (10. 10. 2017)

Libresse sa od 17.00 bude konať beseda o duševnom zdraví. Hosťami budú odborníci z odboru psychiatrie Michal Patarák, Marián Kolenič a psychoterapeutka Lívia Kvašná. Dozvedieť sa niečo o odbúravaní stresu a rôzne iné zaujímavosti sa určite oplatí, navyše aj šálka dobrej kávy či čaju tiež polahodí duši po celom dni. Večer navyše spríjemní hudobný hosťVeronika Pillar. Vstupné je dobrovoľné.

Beseda o duševnom zdraví. Foto: FB Libresso
Beseda o duševnom zdraví (Foto: FB Libresso)

Od 19.00 sa v Christianii uskutoční v poradí už siedma Večerná škola fotografie. Workshopy v utorok večer povedie Dávid Doroš. Uvidíte, že kreativite sa medze nekladú.

STREDA (11. 10. 2017)

Stredajší podvečer odohrajú na zimnom štadióne v rámci programu 9. kola 1. hokejovej ligy zápas domáci HC Penguins Prešov s hosťujúcim tímom z Topoľčian. Lídra z Prešova od súpera delia až štyri priečky, no bodový rozdiel je mizivý, jeden bod. Tohtoročný začiatok druhej najvyššej hokejovej ligy je veľmi vyrovnaný.

Logo HC Penguins Prešov. Foto: FB HC Penguins Prešov
Logo HC Penguins Prešov (Foto: FB HC Penguins Prešov)

Podarí sa Prešovu udržať 1. miesto v tabuľke? S dostatočnou  podporou fanúšikov určite áno. Hor sa teda na zimák si trocha zakričať a nabrať imunitu. Vstupné 2€.

ŠTVRTOK (12. 10. 2017)

Dedina mestu – zvyky a obyčaje Rusínov z Levočských vrchov. Projekt je realizovaný z finančnej podpory Úradu vlády Slovenskej republiky a má za cieľ predstaviť mestskému divákovi autentický rusínsky folklór, ľudové zvyky a tradície obyvateľov dedín ležiacich práve v tomto regióne. Do Violy prichádza predstaviť svoje umenie folklórny súbor Javorina z Torysiek. Vstup je voľný, podujatie začína o 17.00.

PIATOK (13. 10. 2017)

Piatkový večer od 20.30 v Christianii bude patriť festivalu Spievajúci básnici s tematickým názvom Houpací kone. Hudbu štyroch chalanov, ako sami hovoria, nie je jednoduché identifikovať. Je to zmes rokenrolu a popu. Každý nech posúdi sám, kam ich tvorbu zaradiť. Vstupné sú 4€.

 

Hudobné kvarteto - Houpací kone. Foto: FB Christiania
Hudobné kvarteto – Houpací kone (Foto: FB Christiania)

Hokejisti z metropoly Šariša sa v jednom týždni predstavia na domácom ľade dvakrát. O 18.00 privítajú na zimnom štadióne tím Skalice. Opäť môžeme očakávať dramatický zápas, v ktorom budú rozhodovať individuálne chyby hráčov na jednej či druhej strane. Prešov sa pokúsi udržať si víťaznú sériu zápasov a prvé miesto v ligovom pelotóne, Skalica sa zasa pokúsi nestratiť kontakt s čelom tabuľky. Príďte podporiť domáci celok v snahe o udržanie líderskej pozície. Vstupné 2€.

SOBOTA (14. 10. 2017)

Športové popoludnie i podvečer zabezpečia v Tatran handball aréne hádzanári Tatrana Prešov, ktorí odohrajú v rámci 7. kola extraligy v hádzanej doma dvojzápas. Od 16.00 sa predstaví Tatran Prešov II. (tím zložený z nádejí prešovskej hádzanárskej liahne vystužený zopár hráčmi z A tímu) s hádzanármi Topoľčian. Od 18.00 odohrá A tím Tatrana zápas s HKM Šaľa. Prešovský tím na slovenskej hádzanárskej scéne už dlhodobo dominuje, teda fanúšik Tatrana nič iné ako výhru neberie. Hádzaná je však šport, kde si v jednom zápase aj tridsaťkrát zakričíš gól, čo je poriadna dávka pre hlasivky. Príďte podporiť chlapcov a strávite tak sobotu v športovej atmosfére. Vstupné na dvojzápas je 5€.

Encore klube v sobotu večer vystúpi v rámci svojho Pancier tour SEPAR.  Známy reper rozbehol šnúru koncertov v súvislosti s vydaním jeho tretieho sólového albumu, ktorý patrí medzi jeden z najúspešnejších v tomto roku. Akcia sa rozbehne už o 21.00. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti ticketportal. Cena klasickej vstupenky je 10,89€.

Plagát ku koncertu Separa. Foto: FB Encore
Plagát ku koncertu Separa (Foto: FB Encore)

NEDEĽA (15. 10. 2017)

Nedeľné predpoludnie patrí v Prešove tradične III. futbalovej lige, ktorú hrá aj 1. FC Tatran Prešov B. Od 10.30 sa na štadióne Tatrana (Čapajevova 36) odohrá derby zápas 13. kola Tipos III. ligy — skupina východ  s klubom ŠK Odeva Lipany. Medzi oboma celkami je odveká rivalita, futbalistom z Lipian sa v tejto sezóne darí, keď na vedúci celok zo Sniny strácajú len jeden bod. Naopak, Prešovská rezerva zbiera katastrofálne výsledky a momentálne sa nachádza až na 13. mieste ligovej tabuľky, pričom na samotné dno už nemá ďaleko. Našťastie FK Svit na poslednom mieste má z 11 kôl len jeden bod, čo Prešovčanom ako tak hrá do karát. Zápas to bude určite zaujímavý, no víťaz je papierovo už vopred jasný, jedine, že Prešovčania pokropení živou vodou  odohrajú kvalitné stretnutie a uchmatnú nejaký ten bod. Vstupné je 1€.

Trafili sme sa? Najväčší záber má v tomto týždni šport, ale aj ostatné podujatia stoja za to. Každý má možnosť vybrať si. Schválne, s kým sa stretneme?

 

Dominik Verešpej

Študujem učiteľstvo dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Milujem jazdu autom, cyklistiku, výlety do prírody a cestovanie. Kultúra mi tiež nie je ľahostajná. Pasívny šport - to ja môžem.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *