Kultúra

CINEMAX nenechá študentov v núdzi ani v októbri

Aj popri škole ponúka CINEMAX PREŠOV bohatý program (Foto: pixabay.com)

Nový akademický rok sa už začal a spolu s postupne pribudajúcim učením pribúdajú do slovenských kín aj nové filmy. Redakcia Unipo Press aj tento mesiac prináša sumár snímok, ktoré budú sprevádzať (nie len) študentov najbližší mesiac a prinesú množstvo oddychu a inšpirácie. A opäť súťažíme aj o lístky do kina na našom Facebooku.

Ani tento mesiac nesmie chýbať v kine rozprávka (Zdroj: kubothemovie.com)
Ani tento mesiac nesmie chýbať v kine rozprávka (Foto: kubothemovie.com)

Kubo a kúzelný meč

Augustový program načne animovaná rodinná komédia. Kubo žije so svojou chorou mamou a aby sa uživili, Kubo chodí pravidelne do blízkej dediny rozprávať obyvateľom rôzne príbehy, vďaka ktorým ľudí vždy ohúri. Vždy sa musí vrátiť pred zatmením, inak ho postihne zlá kliatba. No raz sa Kubo vrátiť nestihne a kliatba sa naplní: začne prežívať jeden zo svojich príbehov. Spolu s chytrou, avšak drzou Opicou a bláznivým Chrobákom sa vydá pátrať po svojom otcovi, legendárnom samurajovi. Aby zachránil všetkých pred blížiacim sa zlom, musí Kubo nájsť otcovu výzbroj. Dobrodružstvo, ktoré Kuba čaká, je plné napätia, strachu a zábavy, a do slovenských kín dorazí 6. októbra.

Kiki: Poďme na to!

Z animovaného sveta plného dobrodružstiev čaká návštevníkov kina skok do erotickej komédie zo Španielska, ktorá vkĺzne do slovenských kín 6. októbra. Ako inak má päť párov obnoviť vzájomnú vášeň, než pomocou prekonávania vlastných zábran a lámania spoločenských očakávaní týkajúcich sa intímneho spolunažívania? Leto v Madride odhalí týmto vášnivým skupinkám nové zdroje sexuálneho pôžitku pomocou vymanenia sa z rutiny a spestrenia svojho intímneho života, čo bude sprevádzať dávka adrenalínu a humoru.

Deväť životov pána Fúzika

Tom Brand sa dá charakterizovať tromi vlastnosťami: úspešný, bohatý a blbec. Zatiaľ čo sa vytrvalo snaží o výstavbu najväčšieho mrakodrapu na severnej pologuli, práca si postupne vyberá svoju daň, ktorou je Tomova rodina. Postupne sa odcudzuje svojej žene, synovi a dcére. Na svoje jedenáste narodeniny si Tomova dcéra Rebecca zažiada mačku. Tom jej kúpi kocúra Fúzika u podivného predavača Perkinsa. Po ceste domov dôjde k autonehode a po prebudení z bezvedomia Tom zisťuje, že sa ocitol v tele kocúra Fúzika, v ktorom podľa Perkinsovych slov ostane navždy, ak do týždňa svojej rodine nedokáže, že mu na nej záleží. 6. októbra sa uvidí, či sa mu to podarí.

Dievča vo vlaku

Strhujúci thriller podľa úspešného bestselleru. Rachel denne cestuje vlakom do Londýna, aby nemusela priznať, že je bez práce. Spolu s rozpadnutým manželstvom a presťahovaním sa do lacného motela sa strata práce podpisuje na Rachelinom emocionálnom stave. Na svojej pravidelnej ceste občas so závisťou pozoruje manželskú dvojicu za oknami domu blízko železničnej stanice, ktorý budí dojem šťastnej a dokonalej dvojice. Ilúzie o ich vzťahu sa stratia, keď Rachel zazrie za oknami čosi zvláštne, čosi, čo výrazne ovplyvní aj ju. Čo Rachel zahliadla? To prezradí návšteva kina 6. októbra.

Inferno

Robert Langdon sa v októbri objaví v novom dobrodružstve (Zdroj: comingsoon.net)
Robert Langdon sa v októbri objaví v novom dobrodružstve( Foto: comingsoon.net)

Dlho očakávaná adaptácia rovnomennej knihy mieri do kín, do ktorých dorazí už 13. októbra. Tom Hanks sa vracia opäť v úlohe Roberta Langdona v tretej adaptácii bestselleru Dana Browna, ktorej predchádzali filmové spracovania ďalších dvoch zo šiestich autorových kníh,  DaVinciho kóduAnjelov a démonov. Profesor Langdon sa prebudí v nemocnici vo Florencii s niekoľkými zraneniami a nepamätá sa, čo sa stalo. Cesta za zistením príčiny tohto jeho stavu však nebude taká jednoduchá, keďže Langdon má v pätách prenasledovateľov, ktorí sa ho snažia za každú cenu zlikvidovať. Do čoho sa profesor Langdon zamotal tentokrát? Nechajme sa prekvapiť v kine.

Inštalatér

Luboš je inštalatérom žijúcim v obci Tuchlovice pri Prahe. Šikovnosť a zručnosť mu nechýba. Postarané oňho je, žije spoločne s matkou, ktorá mu pomáha zo všetkých síl. Čo však Lubošovi chýba, je spoločenský život. Zarobené peniaze míňa na stravu pre mačky a na hazard a o nič iné nejaví záujem. Jeho matka sa rozhodne zakročiť a postarať sa o to, aby si Luboš konečne našiel priateľku. Ako to dopadne, sa ukáže 13. októbra.

Finále

Ubehlo štyridsať rokov, odkedy sa Československo stalo majstrom Európy vo futbale. Slovenskí filmári sa vybrali preskúmať, ako dnes žijú hrdinovia, ktorým sa toto slávne víťazstvo podarilo vybojovať. Dokumentárnou cestou film rozpráva o futbalistoch vtedy a teraz, o ich živote a myslení v rôznych obdobiach. Snímok uzrie svetlá slovenských kín 13. októbra.

Zilionári

13. október podporí program CINEMAXU aj americká komédia, ktorej námetom bola skutočná banková lúpež, jedna z najväčších lúpeží v histórii USA. David žije monotónnym životom a zamestnaním, ktorým je rozvoz peňazí obrneným autom. Jeho pracovná pozícia však náhle naberie na dôležitosti, keď si Davida vyberie skupinka amatérskych zlodejov s plánom zodpovedajúcim ich definícii, a vďaka Davidovej pomoci sa im podarí ukradnúť sedemnásť miliónov. Od rozkoše nevedia čo skôr, a tak začnú rozhadzovať peniaze vo veľkom, čo za nimi necháva jasné stopy pre policajtov.

Jack Reacher: Nevracaj sa

V pokračovaní Jacka Reachera sa aj tentokrát objaví Tom Cruise (Zdroj: imdb.com)
V pokračovaní Jacka Reachera sa aj tentokrát objaví Tom Cruise (Foto: imdb.com)

Známy thriller sa vracia na plátna. Tom Cruise sa 20. októbra ukáže v slovenských kinách ako detektív, ktorý sa snaží dokázať nevinu veliteľky Susan Turnerovej, obvinenej zo špionáže. Čistý štít a pôvab veliteľky presviedča Jacka o jej nevine a tak sa ju pokúsi dostať z väzenia a dokázať, že je falošne obvinená. Avšak nie každý z Jackovym rozhodnutím súhlasí a cesta za pravdou bude ťažšia, než sa na prvý pohľad zdá.

Bezva ženská na krku

Českí tvorcovia podporia slovenské kiná svojou novou komediálnou snímkou. Eliškin manžel Peter požiada na prahu štyridsiatky svoju sympatickú manželku o rozvod. Eliške nezostáva nič iné, než sa postaviť na nohy a ďalej žiť, a preto začne pracovať ako učiteľka v malej dedinke. Nový začiatok sa však nevyvíja podľa jej predstáv, keďže ju miestny starosta nasťahuje k Božíčkovi, hrobárovi, ktorý dáva jasne najavo, že po mnohých zlých skúsenostiach so ženami definitívne skoncoval. Žena po rozvode, chlapík po halde neúspechov; kombinácia, ktorá nie je práve najvhodnejšia, no v prevedení Petry HřebíčkovejOndrěja Větchého sa to môže premeniť na príjemnú zábavu a možno aj niečo viac. Nech to dopadne akokoľvek, to sa zistí 20. októbra.

Pirko

Česko-slovenská produkcia vypustí 20. októbra do kín čerstvú dramatickú snímku. Martina vyrástla v detskom domove a o živote za jeho stenami sa učila len z televíznych seriálov. Konečne nadišiel osemnásty rok jej života, čo znamená priepustku do sveta. Prvý smer, ktorým sa vydá, je jej bývalá láska z domova, Roman. Ten zatiahne Martinu do skupiny fetujúcich bezdomovcov, zlodejov. Z Romana sa vykľuje kšeftár, ktorý ju sám predá pasákom, a z Martiny sa stáva jeden z jeho zdrojov príjmov. Násilie, beznádej a večný strach z nej však nevyženie nádej na slobodu. Šanca dostať sa von z kolotoča mučivých udalostí sa naskytne na mieste, kde by to vôbec nečakala.

Kruhy

Kultový horor pokračuje. Samara sa opäť vracia na plátna kín a učiní tak 27. októbra. Do preskúmania záhadnej videokazety, po ktorej pozretí vraj človek do siedmich dní zomrie, sa pustí Holt, ktorého priateľka Julia má oňho čoraz väčší strach. Pri snahe zachrániť Holta si Julia pásku prehrá a zisťuje, že v desivom videu sa nachádza ešte jeden film. Už čoskoro sa uvidí, aké hrôzy Samara ešte prinesie.

Deviaty život Louisa Draxa

Na svoje si prídu aj milovníci mysteriózna (Zdroj en.wikipedia.org)
Na svoje si prídu aj milovníci mysteriózna (Foto: en.wikipedia.org)

Louis Drax ako deväťročný prežije takmer smrteľnú nehodu. Jej prežitie všetci pripisujú zázraku a psychológ Allan Pascal sa snaží prísť na čudné okolnosti, ktoré sa k nej viažu. Čím viac sa do príčin nehody zahĺbava, tým zvláštnejšie a temnejšie náhody sa mu pletú do života. Čoraz hlbšie sa dostáva do tajomných záhad na hranici reality a fantázie, ktoré si nevie nijak vysvetliť. 27. októbra sa ukáže, čo za týmito všetkými nejasnosťami stojí.

Účtovník

V napínavom thrilleri sa 27. októbra predstaví Ben Affleck stvárňujúci Christiana, matematického génia, ktorý je vďaka svojim vlohám viac naklonený práci s číslami ako komunikácii s ľuďmi vôkol seba. Pod krytím pracuje ako účtovník pre viaceré nebezpečné zločinecké organizácie. Tmavé mračná sa nad Christianom začnú sťahovať, keď ministerstvo vnútra pritvrdí v boji proti organizovanému zločinu. Preto si Christian nájde legálneho klienta, ktorým je spoločnosť zaoberajúca sa robotikou. Na podnet firemnej účtovníčky sa Christian začne zaoberať účtovnými záznamami, no s postupným progresom jeho práce zisťuje, že sa okolo neho stávajú podivuhodné situácie, ktorých výsledkom je množstvo mŕtvol v jeho okolí.

American Honey

Mladú Star dennodenne ubíja život v rodine, ktorú drží sama pokope, keďže jej matka a otčim neprejavujú žiaden záujem o domácnosť, ba ani o svoje tri deti. Trpké obdobie starostí nechá za sebou, keď raz na benzínovej pumpe stretne skupinu outsiderov križujúcich dodávkou Spojené štáty. Na živobytie si privyrábajú podomovým predajom predplatného časopisu, o ktorý nikto nejaví záujem. Čím dlhšie je Star s touto skupinou na ceste, tým viac si začne uvedomovať, že ich cesta je niečo viac, než len výlet alebo práca: postupne vníma jazdu ako životný štýl. Bezstarostné dni vyplnené množstvom zábavy, večierkov a príjemných zážitkov jej navyše spríjemňuje neúspešný predajca Jake. Pri ňom však Star zistí, že ich jazda nebude až taká uvoľnená; starosti sa budú za skupinou ťahať ako výfukový dym. Dramatický road movie dorazí na Slovensko 27. októbra.

Škola môže kráčať ruka v ruke so zábavou a preto neváhajte a rozhodne niekedy zájdite do kina. V októbri to naozaj bude stáť za to. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

2 komentáre

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *