Kultúra

CINEMAX ponúka pestrú filmovú nádielku aj v júni

Čo nás v kinách čaká v júni? (Foto: oneappsgroup.com)

Skúškové obdobie je v plnom prúde. Poniektorí ho už majú za sebou, iných ešte zopár termínov čaká. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, všetci potrebujete na chvíľu vypnúť. A čo padne na odreagovanie lepšie než dobrý film? Ani v júni sa so CINEMAX-om Prešov nebudete nudiť.

Wonder Woman

Ako každý hrdina, aj Wonder Woman má svoju minulosť, ktorá ju sformovala v to, čím je dnes. Jej príbeh sa začína v amazonskej džungli, kde ešte ako princezná Diana tvrdo trénuje, aby sa z nej stala neporaziteľná bojovníčka. Život v chránenom ostrovnom raji narúša pád amerického lietadla. Pilot, ktorý nehodu prežil, rozpovie Diane o vojne zúriacej vo svete. Diana, presvedčená, že dokáže konflikt zažehnať, opúšťa domov a vydá sa do boja, ktorý jej pomôže nájsť zmysel života. V kinách od 1. júna.

Záhradníctvo: Rodinný priateľ

Snímka, ktorá vzišla z koprodukčnej spolupráce Slovenska, Česka a Poľska, je začiatkom plánovanej trilógie Záhradníctvo. Dej tejto milostnej drámy je zasadený do obdobia nemeckej okupácie, keď tri mladé ženy čakajú na návrat svojich väznených otcov a manželov. Rodinný portrét zobrazujúci život žien vo vojnovom období plný obáv a neistoty dorazí do kín 1. júna.

Múmia

Múmia sa prebúdza (Foto: cinemart.sk)
Múmia sa prebúdza (Foto: cinemart.sk)

Tajná organizácia Prodigium sa špecializuje na lov nebezpečných monštier. Jedno také, aj keď už tisícročia mŕtve, sa im podarí objaviť: mumifikovanú princeznú Ahmanet, ktorá sa v dávnych dňoch spojila s temnými silami, aby získala vládu nad krajinou, za čo ju stihol trest mumifikáciou zaživa. Pri prevoze jej sarkofágu do Londýna však lietadlo havaruje. Nick nehodu prežije, no čakajú ho nepredstaviteľné hrôzy. Jeho činy prebúdzajú princeznú Ahmanet a jej túžba po vláde je stále silná. V kinách 8. júna.

Autá 3

McQueen sa opäť vracia, avšak tentokrát už nie ako hviezda, ale skôr ako kúsok na odpis. Z dráhy ho vytlačila nová generácia superrýchlych áut a vyzerá to tak, že jeho nádeje na návrat na pretekársku trať sú v nedohľadne. Napriek tomu sa McQueen nevzdáva a s pomocou mechaničky Cruz Ramirezovej a svojho mentora Doca Hudsona tvrdo pracuje na tom, aby sa vrátil na okruh. Či sa mu to podarí, to sa uvidí 15. júna.

Heydrich: Muž so železným srdcom

Anglicko-francúzsko-belgická snímka si berie do hľadáčika Protektorát Čechy a Morava a protektora Reinharda Heydricha. Atentát, ktorý je s touto osobou spojený, však nie je ústredným motívom filmu. Snímka poskytuje pohľad na život a kariéru jedného z prominentných mužov Tretej ríše. Nové spracovanie jeho príbehu dorazí do slovenských kín 15. júna.

Pobrežná hliadka

Kultový seriál mieri do kín ako celovečerný film. V novej akčnej komédii sa predvedú Mitch (Dwayne Johnson) a Matt (Zac Efron). Zatiaľ čo prvý je plavčíkom telom aj dušou, ten druhý si odpykáva trest vo verejnoprospešných službách. Matt svoju prácu fláka a jeho najobľúbenejšou pracovnou činnosťou je zízanie do výstrihu novej plavčíčky Summer (Alexandra Daddario). Mitch však na dohľad nad Mattom nemá čas, pretože sa mu začínajú kopiť problémy. More vyplavuje na pláž drogy a mŕtvoly, no polícia im nevenuje pozornosť. Aby bol na pláži pokoj, musia sa o to Mitch a Matt postarať sami. V kinách 15. júna.

Divoká babská jazda

Ďalší komediálny prírastok do júnovej filmovej zbierky. Päť bývalých spolužiačok sa po rokoch rozhodne stretnúť a osláviť rozlúčku so slobodou jednej z nich. Večer im začne spríjemňovať striptér, ktorého ženy nechtiac zabijú. Ako tento problém vyriešia? To sa ukáže 22. júna.

Transformers: Posledný rytier

Do kín mieri piaty diel Transformerov (Foto: slashfilm.com)
Do kín mieri piaty diel Transformerov (Foto: slashfilm.com)

V piatom filme zo série Transformers sa divák dozvie viac z ich histórie. Skupina historikov pátra po ich počiatkoch na Zemi. Snažia sa tým dopomôcť nielen k pochopeniu a poznaniu Transformerov, ale aj k ukončeniu vojny medzi nimi a ľuďmi a zároveň k nájdeniu strateného vodcu Autobotov, Optima Primea. V kinách 22. júna.

Špina

Ďalší kúsok zo slovenskej tvorby. 22. júna na plátna dorazí dráma o sedemnásťročnej Lene. Dospievajúce dievča prechádza klasickými situáciami: zažíva prvé lásky, vzdoruje rodičom, užíva si čas s priateľmi a rána pri Dunaji. Idylické dospievanie jej však zničí znásilnenie. Detské dni sú razom preč a Lena zisťuje, že sa musí so svojou situáciou popasovať sama. Postará sa o to, aby vinníka neminul trest?

Brloh

V tejto komédii sa Scott a Kate dozvedia, že stratili finančný fond pre svoju dcéru na jej vysokoškolské štúdium. S pomocou svojho suseda sa rozhodnú zriadiť si v dome nelegálne súkromné kasíno. Aj napriek pochybnostiam kasíno začne profitovať. To sa nepáči miestnemu starostovi, ktorý je zároveň aj bossom podsvetia, a pustí sa s majiteľmi kasína do boja. Dcéra Alex v tomto divokom kolotoči uzrie nádej na získanie peňazí na štúdium. V kinách 29. júna.

Na plný plyn

Nový akčný thriller predstaví dvoch bratov, ktorí sa živia kradnutím drahých áut na objednávku. Ich posledná práca vo Francúzsku však nevyjde a dostanú sa do rúk majiteľa auta, ktoré sa pokúšali ukradnúť. Ten je zároveň bossom miestnej mafie. Bratom ponúka možnosť vykúpiť sa, a to tým, že preňho ukradnú auto jeho úhlavného nepriateľa. V kinách od 29. júna.

Ja, zloduch 3

Mimoni sú späť. Zloduch Gru sa dostal do problémov. Z Antizloduchovskej ligy ho vyhodili po tom, čo mu utiekol jeden z najhľadanejších zloduchov sveta. Jeho dcéra kladie na svojho otca čoraz väčšie požiadavky. Do toho sa Gru dozvie, že má dvojča, ktoré je však jeho dokonalým protikladom. Problémy sa množia a zlosyn sa mení na dobráka. No jeho zloduchovské skúsenosti sú dostatočné na to, aby sa spoločne s jeho Mimoňmi pokúsil všetky svoje starosti vyriešiť. V kinách 29. júna.

V priebehu júna sa môžete tešiť aj na Artmax filmy, tentokrát na dva.

Tanečnica

Kvalitné kúsky ponúka Artmax (Foto: pinterest.com)
Kvalitné kúsky ponúka Artmax (Foto: pinterest.com)

Film je príbehom hviezdy európskych kabaretov éry Belle Epoque, Loïe Fuller. Nikto by nepovedal, že obyčajné farmárske dievča z amerického stredozápadu sa dostane na parkety parížskej Opery. Keď sa tak stane, Loïe začne žať jeden úspech za druhým. Jej talent uchvacuje stovky divákov a prominenti vtedajšej doby jej padajú k nohám. Loïe na jej kariére záleží zo všetkého najviac a je pre ňu ochotná obetovať aj svoje zdravie. Všetko sa vyvíja hladko až do stretnutia s Isadorou Dunca, ktorej nástup spôsobí Loïe pád. V CINEMAX-e 6. júna.

Denník rušňovodiča

Podľa štatistík v Srbsku zabije rušňovodič za svoj život v priemere 15 až 20 ľudí. Ilja a jeho otec a starý otec boli všetci rušňovodiči a teraz je na rade Iljov adoptívny syn Sima. Ten je taktiež oboznámený zo srbskými štatistikami, no odmieta sa zmieriť s tým, že by sa z neho mal stať vrah. Dni ubiehajú a Simu nešťastie obchádza. Iljovi sa to však nepáči, a tak sa rozhodne zobrať veci do vlastných rúk. V kinách 27. júna.

Ako ste spokojní s júnovým programom CINEMAX-u? Napíšte redakcii Unipo Press svoje dojmy. 🙂

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *