Spravodajstvo

Čo tak leto v Amerike?

(Foto: Smaller Earth)

Vysoká škola je prioritne miestom, ktoré ponúka veľa možností na získavanie skúseností. K tomu jej dopomáhajú aj rôzne programy, prostredníctvom ktorých študent môže vycestovať do zahraničia. Jedným z nich je aj organizácia Smaller Earth.

Vo foyeri PU 22. novembra ponúkala možnosti študentom rozvíjať sa organizácia Smaller Earth, ktorá predstavila

Smaller Earth, organizácia ponúkajúca študentom vycestovať za prácou do Ameriky (Foto: Patrícia Gnipová)
Smaller Earth, organizácia ponúkajúca študentom vycestovať za prácou do Ameriky (Foto: Patrícia Gnipová)

svoje programy. ,,Sme spoločnosť Smaller Earth a ponúkame stáže pre študentov na leto. Máme dva programy: Camp leaders a Resort leaders, v rámci ktorých študenti môžu vycestovať do Ameriky, ale zároveň aj pracovať. V rámci Camp leaders je to práca v detských letných táboroch a v rámci Resort leaders v hotelových rezortoch,” informovala programová koordinátorka Zuzana Telepovská. Jednotlivé stáže trvajú približne 10 až 12 týždňov, z toho má študent možnosť cestovať 30 dní po Amerike.

,,Program  je primárne určený pre študentov vysokých škôl, to znamená, ak má viac ako 18 rokov, študuje aktívne denné štúdium na vysokej škole, môže sa prihlásiť do nášho programu,“ uviedla Telepovská. Zároveň dodala, že prihlásení študenti môžu získať najmä zahraničnú prax, zlepšenie jazyka, ale aj naberanie nových kontaktov.

Na otázku, ako je možné sa zaregistrovať, nám zhrnula krátky postup. ,,Registrácia je možná na webových stránkach, či už je to campleaders.com, alebo resortleaders.com, je bezplatná a nezáväzná, to znamená, že študent sa tam zaregistruje, získa informácie a má možnosť prísť na nezáväznú infoprednášku alebo infostretnutie. Neskôr absolvuje krátky pohovor, aby sme zistili, akú má daný človek angličtinu. Ak je rozhodnutý cestovať, tak my mu sprostredkujeme prácu.“

Študenti sa mohli oboznámiť s ponúkanými možnosťami (Foto: Patrícia Gnipová)
Študenti sa mohli oboznámiť s ponúkanými možnosťami
(Foto: Patrícia Gnipová)
Avatar

Patrícia Gnipová

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *