Kultúra

Februárový program CINEMAX-u uchváti diváka každého druhu

Nevynechajte kino ani vo februári (Foto: nyfa.edu)

Druhý mesiac roka 2017 sa pomaly blíži a filmoví tvorcovia z celého sveta posielajú svoje výtvory do slovenských kín. Tentokrát sa na plátna dostane dvanásť nových snímok. Máte už skúškové za sebou? Ak áno, tak si rozhodne užite svoj čas voľna pred začiatkom letného semestra v CINEMAX-e, ktorý v tom čase ponúka mnoho kvalitných filmov hodných videnia. Ak nemáte ani pred začiatkom školy čas, nezúfajte, pretože hodnotný program CINEMAX-u na február vás bude sprevádzať až do konca mesiaca.

Kruhy

Kto by nepoznal kultový horor o dievčati lezúcom z televízora, vraždiacom každého sedem dní po tom, čo si pozrie desivú videopásku. Tentokrát sa však páska dostala do digitálnej podoby a svetom sa šíri ešte rýchlejšie. Samara sa vracia na filmové plátna a v slovenských kinách sa objaví 2. februára.

Psia duša

Rodinný film Psia duša zaručene uchváti široké masy. V snímke si hlavnú úlohu zahrá oddaný pes, ktorý časom dochádza k uvedomeniu, aké je jeho poslanie na svete. Je ním baviť ľudí. Chlpáčov pohľad na svet zobrazuje jeho vnímanie ako ľudsko-psích, tak aj medziľudských vzťahov. Snímka do kín dorazí 2. februára.

The Lego Batman Movie

Batman bojuje so zlom v lego podobe (Foto: continental-film.sk)
Batman bojuje so zlom v lego podobe (Foto: continental-film.sk)

Úspech lego príbehov sa prejavuje na ich vysokých ziskoch a značných pozitívnych ohlasoch z celého sveta, čo motivovalo ich tvorcov pokračovať v natáčaní filmov tohto typu, a tak do slovenských kín mieri príbeh lego Batmana. Joker sa chystá zmocniť Gotham City a Batman začína pochybovať o tom, že ho sám porazí. Preto sa rozhodne svoju sólovú kariéru ochrancu bezbranných občanov Gotham City rozšíriť o spolupracovníkov, s ktorými sa 9. februára pokúsi odvrátiť blížiacu sa hrozbu.

Päťdesiat odtieňov temnoty

Druhá kapitola milostného príbehu Christiana Greya a Anastasie Steelovej je na ceste do slovenských kín, kam dorazí 9. februára. Christian chce naďalej udržať svoj vzťah s Anastasiou pri živote, a tak sa ju snaží zo všetkých síl presvedčiť, aby ho obnovili. Tá súhlasí len pod podmienkou zmien doterajších pravidiel ich vzťahu. Osud sa s ich vzťahom však zahráva a vo chvíli, keď zväzku Christiana a Anastasie svitá na lepšie dni, sa vynoria tiene temnej minulosti Christiana, ktoré sa usilujú o zničenie ich vzťahu.

Trainspotting 2

Trainspotting sa po viac ako dvoch desaťročiach vracia s pokračovaním (Foto: itafilm.sk)
Trainspotting sa po viac ako dvoch desaťročiach vracia s pokračovaním (Foto: itafilm.sk)

Úspech kultového filmu Trainspotting ani po viac ako dvadsiatich rokoch neklesá, a tak sa film dočkal pokračovania, ktoré sa na plátnach slovenských kín objaví 16. februára. Ubehlo dvadsať rokov, odkedy Mark okradol svoju bandu o šestnásťtisíc libier a odišiel. Po dvoch desaťročiach sa vracia domov, tentokrát síce úplne čistý, no so silným pocitom viny za čin, ktorý svojim starým kamarátom spôsobil. Samozrejme, jeho príchod so sebou nesie aj mnoho divokých udalostí, ktoré na Marka, Begbieho, Spuda a Sick Boya trpezlivo vyčkávajú.

Lion

Sáru sa ako päťročný zatúlal do zlého vlaku a razom sa ocitol v Kalkate, tisíce kilometrov od domova. Po blúdení a živorení, ktorému sám čelil opustený na úplne cudzom mieste, nakoniec zakotvil v sirotinci, v ktorom to nebolo o nič lepšie. Po čase o Sáru prejavil záujem austrálsky pár z mesta Hobart a adoptoval si ho. Z vďaky k láske, starostlivosti a bezpečiu, ktorými ho jeho adoptívna rodina obdarila, sa snaží potláčať spomienky na svoju minulosť a rozlúčiť sa s myšlienkou, že svoju matku a brata ešte niekedy uvidí. No stretnutie s indickou turistickou skupinkou v ňom oživí potlačované myšlienky a túžbu po návrate domov. S obmedzeným množstvom spomienok a za pomoci Google Earth sa Sáru vydáva na cestu v nádeji, že opäť stretne svoju pravú rodinu. Príbeh podľa skutočnej udalosti dorazí so slovenských kín 16. februára.

Liek na život

Na svoje si vo februári prídu aj priaznivci hororov (Foto: cinemart.sk)
Na svoje si vo februári prídu aj priaznivci hororov (Foto: cinemart.sk)

Lockhard, mladý a ambiciózny manažér úspešnej firmy, dostane za úlohu priviesť naspäť zo sanatória hlavu jeho spoločnosti, pána Pembroeka, ktorému sa odtiaľ podľa jeho posledného listu nechce veľmi odísť. Lockhard sa vyberie do švajčiarskych Álp. Liečebňa, v ktorej sa jeho šéf nachádza a do ktorej sa na odpočinok a liečbu uchyľuje mnoho bohatých ľudí, však, ako Lockhard postupne zisťuje, poskytuje svojim klientom veľmi nezvyčajné metódy liečenia a ich pobyt v nej nie je tak úplne dobrovoľný. Režisér Pirátov z Karibiku a kultového hororu Kruh prináša do kín zaujímavý a napínavý horor, ktorý sa na Slovensku dočká premiéry 16. februára.

Mlčanie

16. februára dorazí do kín historická dráma z mexicko-taiwanskej produkcie. Dvaja mnísi sa v 17. storočí vydávajú na cestu do Japonska, aby našli svojho strateného učiteľa. Dostávajú sa však do krajiny, v ktorej sú nežiaduci ako oni, tak aj ich viera. Cesta za ich učiteľom je viac než len hľadanie majstra – je to zároveň púť, ktorá si overí ich vieru, vytrvalosť a schopnosť prežiť.

Bodi: psia superstar

Dospievajúci pes Bodi, žijúci v horskej dedinke, má čoskoro zdediť po otcovi jeho prácu, ktorou je stráženie a ochrana oviec pred vlkmi. Avšak táto práca mu veľmi nevonia a ani nejde. Po vypočutí si piesne od hviezdneho Oskara Mačkostára sa zamiluje do hudby a uvedomí si, že chce byť hudobníkom. Napriek dlhému odmietaniu mu nakoniec otec kúpi lístok na autobus a Bodi sa vydáva do sveta s cieľom založiť kapelu a stať sa hudobnou superstar. Avšak cesta za slávou nie je vôbec ľahká, a tak sa Bodi bude musieť na svojej ceste popasovať s nejednou nástrahou. Rodinná komédia z americko-čínskej produkcie dorazí do CINEMAX-u 23. februára.

Muzzikanti

Český romanticko-hudobný film zavedie divákov do Tešínskeho Sliezka, kde za pomoci melódií všetkých druhov, od folku až po rock, zobrazí životy a osobité jedinečné príbehy tamojšieho obyvateľstva a ich rôznych zväzkov. V slovenských kinách sa táto čerstvá česká snímka objaví 23. februára.

John Wick 2

John Wick sa vracia na plátna (Foto: forumfilm.sk)
John Wick sa vracia na plátna (Foto: forumfilm.sk)

Keanu Reeves sa vracia v úlohe chladnokrvného zabijaka Johna Wicka, ktorého nič a nikto nezastaví pred zlikvidovaním jeho cieľa, nech je to ktokoľvek. Úporne sa snaží o pokojný dôchodok, avšak okolnosti mu to nijako neuľahčujú. Opäť sa bude musieť chopiť zbrane a cestu k pokojnému životu si vybojovať. V kinách 23. februára.

Zničení láskou

Februárový program CINEMAX-u uzavrie romantická dráma natočená na základe skutočného príbehu. Žena začne pociťovať počas svojho pobytu za mrežami rýchlo rastúcu lásku k riaditeľovi väzenia. Aj napriek ich jasne určeným pozíciám sa ich vzťah čoraz viac upevňuje a naberá na intenzite. V kinách 23. februára.

Filmová ponuka na február poskytuje snímky, ktoré potešia milovníkov komédií, akčných filmov, ale aj hororov, preto neváhajte a navštívte v kine to, čo sa vám najviac pozdáva. Je si z čoho vyberať. 😉

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *