Spravodajstvo

V hlavnej úlohe šikovní študenti

(Foto: Janka Grušková)

Aj keď je len začiatok decembra, Prešovská univerzita už dýcha vianočnou náladou. Dôkazom toho bola aj predvianočná burza Made by Student, ktorá sa na pôde univerzity konala 30. novembra. Toto podujatie už po tretíkrát organizovali študentky piateho ročníka mediálnych štúdií, ktoré chceli takouto formou pomôcť šikovným študentom našej univerzity s propagáciou ich handmade tvorby.

Predvianočná burza bola plná úsmevov a dobrej nálady (Foto: Janka Grušková)
Predvianočná burza bola plná úsmevov a dobrej nálady (Foto: Janka Grušková)

„Bazárik kvôli obľúbenosti a priazni študentov organizujeme už tretí raz. Zmenili sme miesto konania, ale sme veľmi radi, lebo sa pri nás zastavilo oveľa viac ľudí. Tešíme sa, že to má veľmi pozitívny ohlas,“ povedala Michaela Valiková, študentka mediálnych študií a spoluorganizátorka Made by Student. Súčasťou burzy bola aj súťaž, do ktorej sa mohli zapojiť všetci, ktorí si kúpili akýkoľvek výrobok od študentov. „Výhra v našej tombole je veľmi lákavá, výherca získa balíček handmade výrobkov od všetkých predávajúcich,“ s úsmevom dodala Michaela.

Na predaj boli rôzne druhy handmade výrobkov (Foto: Janka Grušková)
Na predaj boli rôzne druhy handmade výrobkov (Foto: Janka Grušková)

Burza sa niesla vo veľmi príjemnej atmosfére a pripomenula všetkým študentom, ktorí prešli okolo, že sa blíži čas Vianoc. Z malých „repráčikov“, umiestnených na jednom zo stolov, vyhrávali vianočné koledy a organizátorky sa postarali aj o sladké občerstvenie v podobe domácich koláčikov, ktoré samy napiekli. „Máme výborné linecké keksíky s čokoládovou plnkou, dvojfarebné muffiny, špaldové koláčiky s džemom, ďalej tri druhy praliniek, crinkles, celozrné keksíky a mali sme ešte aj perník, ktorý sa už vypredal. Koláčiky majú veľký úspech a rýchlo sa predávajú,“ povedala Simona Antolová, spoluorganizátorka burzy.

Sladké dobroty rozvoniavali po celej chodbe (Foto: Janka Grušková)
Sladké dobroty rozvoniavali po celej chodbe (Foto: Janka Grušková)

Na predaj boli rôzne druhy handmade výrobkov, vianočné ozdoby, ako napríklad látkové oriešky, háčkované vločky a zvončeky, šité sobíky, pletené hviezdy a stromčeky, ďalej rôzne druhy bižutérie, živicové náušnice, šperky zo šujtášu a mnoho iného. Zakúpiť sa dali aj prírodné balzamy na pery rôznych vôní, tašky s folklórnymi vzormi, ale aj háčkované papučky pre bábätká. Podujatie bolo veľmi prospešné pre študentov, ktorí sa venujú handmade tvorbe, burza im pomohla s propagáciou a predajom výrobkov, ale veľký úspech zaznamenala aj u študentov a zamestnancov univerzity, ktorí si na burze nakúpili vianočné darčeky.

Pozrite si aj video z Made by Student 3:

Burzu organizovali študentky piateho ročníka mediálnych štúdií (Foto: Sonja Tokárová)
Burzu organizovali študentky piateho ročníka mediálnych štúdií (Foto: Sonja Tokárová)

Janka Grušková

Študentka mediálnych štúdií, milovníčka rockovej hudby a dobrých kníh. Vášnivá fotografka, ktorej snom je odísť na sever Európy a stať sa spisovateľkou. Vo voľnom čase rada vymýšľa nové recepty a pečie, taktiež sa venuje hand made tvorbe.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *