Kultúra

Medial Banana priniesli do prešovského Wavu predvianočnú exotiku

22. decembra 2018 prišli prešovský Wave roztancovať Medial Banana, ktorí priniesli v predvianočnom čase trochu exotiky a rozptýlenia. Zimné miniturné po slovenských mestách bolo predzvesťou vydávania albumu pri príležitosti 10 rokov na hudobnej scéne, ktoré kapela oslávi v roku 2019.

Svetové reggae zo Slovenska – to je stručný opis kapely Medial Banana z Bratislavy, ktorá v roku 2019 oslávi 10 rokov svojho pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne. Na konte majú EP album Naturally Lifted (2011) a dva štúdiové albumy Uplifted (2013) a Rockin’ It (2015). V roku 2016 vydala kapela album Inna Jamdown v spolupráci so svetovými reggae hudobníkmi, ktorý vyšiel v súvislosti s dokumentom o ich pobyte na Jamajke.

Medial Banana (foto: Petra Hartmannová)

Kapela Medial Banana si získala srdcia milovníkov reggae hudby, a keď sa ohlási ich meno, naplnená kapacita klubu je zaistená. Inak to nebýva ani v Prešove, kde má 6-členná banda hudobníkov silnú fanúšikovskú základňu, ktorá ich zakaždým víta veľkým potleskom a radosťou.

Wave neprivítal túto šesticu po prvýkrát. Pre prešovské centrum nezávislej kultúry je ich šou už veľmi dobre známa . „Strašne radi chodíme na východ, lebo tu sú takí vďační ľudia a vedia sa baviť. Vo Wave hráme už piaty alebo šiestykrát a vždy je tu super vibe.“ Povedal spevák Pokyman, ktorý vie fanúšikov na koncerte dostať do varu hneď v prvých minútach.

Erik Šulc / Medial Banana (foto: Petra Hartmannová)

Východoslovenské publikum je známe tým, že sa vie naozaj kvalitne zabaviť a vytvoriť burácajúcu atmosféru, čo si koncertujúce kapely veľmi vážia a je to jeden z dôvodov, prečo je Prešov jedným z obľúbených koncertných destinácií. „Tým, že na východe nemôžeme vystupovať tak často, ľudia sú tu veľmi vďační a chcú to s nami „odpařit“ od začiatku do konca a hrozne ľahko sa tu buduje atmosféra. My sa strašne dobre cítime na stagei, keď dostávame naspäť pozitívny feedback, je to príjemné, a to sa nám na východe, a hlavne v Prešove, stáva často.“

Z pripravovaného albumu boli zverejnené single Môžem všetko a Keď padá dážď, ktoré zožali úspech a na prešovskom koncerte si ich fanúšikovia spoločne pospevovali. „Do budúcna by sme chceli pokračovať takýmto tempom a dostať sa do väčšej časti Európy. Chceme, aby to bolo čo najväčšie, aby sme mohli odovzdávať odkaz a dobrý vibe čo najviac ľuďom. Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nás počúvajú a chodia na koncerty, pretože bez nich by to nebolo možné. Tak, ako my robíme radosť im, oni robia radosť nám,“ uzavrel Poky.

6 členná kapela Medial Banana (foto: Petra Hartmannová)

Slovenská hudobná scéna sa môže pýšiť skvelými kapelami a Medial Banana jednoznačne patria medzi špičkových hudobníkov, od ktorých môžeme v budúcnosti očakávať veľké veci, a to ako spoza stien štúdia, tak aj na menších či väčších pódiách.

Podujatie bolo podporené Fondom na podporu umenia.


Dievča nie príliš dievčenské, ľúbiace hory, kávu (lungo bez mlieka ak by ste ma chceli pozvať) a vôňu vanilky. Srdce jej zaplesá, keď sa dostane k fotografovaniu, či k písaniu svojich pocitov a poviedok (zatiaľ) do zásuvky. Verí, že všetko, čo sa deje, sa z nejakého dôvodu diať má, a že na dobré veci si treba trpezlivo počkať (čo ale neznamená nič pre to neurobiť...).

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *