Spravodajstvo

Minister obrany SR navštívil Prešovskú univerzitu

Prešov 30. marca – Minister obrany Jaroslav Naď naďalej navštevuje univerzity, aby informoval študentov o význame a dôležitosti národnej obrany. Vo štvrtok zamieril na Prešovskú univerzitu v Prešove. Študentov oboznámil s aktuálnymi otázkami obrannej politiky Slovenskej republiky a odpovedal aj na ich otázky.

Návšteva vybranej univerzity nie je pre ministra obrany ničím novým. Realizáciu prednášok na vysokých školách absolvoval už v minulosti.

„Odkedy som sám skončil štúdium na vysokej škole, niekedy začiatkom milénia, chodíme medzi študentov a diskutujeme o otázkach obrany, medzinárodných vzťahov a bezpečnosti,“ hovorí Naď.

Oficiálne príchod ministra obrany sa začal stretnutím s rektorom Petrom Kónyom, ktorý ho privítal na pôde PU. (Foto: Aryna Kniazeva)
(Foto: Aryna Kniazeva)

Počas prednášky hovoril o tom, ako sa mu ako ministrovi podarilo zlepšiť stav armády a o minulých či súčasných úspechoch ministerstva obrany. Venoval sa aj téme vojny na Ukrajine. Mladým ľuďom ozrejmil aktivity Slovenskej republiky v tejto veci, súčinnosť štátov, ktoré chcú dosiahnuť mier. Spomenutý bol aj nedávny presun lietadiel Mig-29 na Ukrajinu.

Študenti sa pýtali na domácu aj zahraničnú politiku. Zástupcov ukrajinskej diaspóry na Prešovskej univerzite v Prešove zaujímali názory ministra obrany na vzťahy medzi Ruskom a Čínou, Juhoafrickou republikou, Iránom či budúce kroky Slovenska vo vzťahu k vojne.

Minister obrany Jaroslav Naď si myslí, že sa oplatí pokračovať v informovaní študentov o dôležitosti a význame národnej obrany pre stabilnú budúcnosť štátu.

(Foto: Aryna Kniazeva)

„Ďalej musíme naozaj ľuďom vysvetľovať a študentom, vysokoškolákom, ktorí sú novou elitou, ktorá príde vlastne po skončení školy do spoločnosti. Musím všetko vysvetľovať veľmi podrobne, aby chápali súvislosti a aby sa vedeli správne rozhodovať,“ uviedol minister.

Olha Khutorna