Spravodajstvo

Otvorenie klubu filmovej tvorby Pohyb

Prešovská univerzita ponúka pre svojich študentov mnoho možností, ako tráviť voľný čas a získavať nové vedomosti a skúsenosti. Dňa 23. 2. sa v miestnosti 105 v hlavnej budove PU otvoril klub filmovej tvorby Pohyb pre všetkých, ktorí by si chceli vyskúšať rolu herca, režiséra, scenáristu, kameramana a pod.

„Filmový klub vznikol pre študentov, takých ako som ja, ktorí by si chceli vyskúšať prejsť všetkými fázami filmovej produkcie,“ povedala Olena Soboleva, zakladateľka klubu, študentka druhého ročníka mediálnych štúdií na FF PU.

Zakladateľka klubu, študentka druhého ročníka mediálnych štúdií, Olena Soboleva

Predstavila klub a hovorila o aspektoch spolupráce, distribúcii filmov a perspektívach účasti na rôznych festivaloch.
Na otvorenie prišlo 22 ľudí z rôznych odborov a fakúlt. Každý účastník sa mohol skupine predstaviť a uviesť, čo by chcel počas činnosti klubu robiť.

„Očakávala som, že na prezentáciu príde veľmi málo ľudí, asi štyria až šiesti, ale na moje počudovanie bolo záujemcov viac. Až toľko, že miestnosť, v ktorej sme podujatie organizovali, bola veľmi malá, povedala Olena Soboleva.

Členovia klubu filmovej tvorby Pohyb

Účastníci diskutovali aj o svojich prvých nápadoch na filmy a účasti na slovenských festivaloch.

Olena ubezpečila aj budúcich priaznivcov filmového klubu: „Ak chcete niečo vytvoriť, skúsiť niečo nové, spoznať nových ľudí, náš klub Pohyb je vždy otvorený pre všetkých záujemcov.

Prešovská univerzita v Prešove naďalej vytvára priestor pre kreativitu, aby si každý študent našiel niečo pre seba a mal možnosť prezentovať svoj talent.  Rozmanitosť, talent, poznanie.

Olha Khutorna