Kultúra Spravodajstvo

Pocity sa blížia

Nezabudnite na Pocity (Foto: nenudmesa.sk)

Ak ste filmovými nadšencami a radi si v tejto sfére rozširujete obzory, potom je pre vás festival Pocity Film to pravé. Ôsmy ročník jednej z najvýznamnejších prešovských udalostí odštartuje už v utorok 10. októbra a bude baviť ľudí do nedele 15. októbra.

Môžete sa tešiť na šesť dní plných kvalitných filmov (Foto: pis.sk)
Môžete sa tešiť na šesť dní plných kvalitných filmov (Foto: pis.sk)

Festival Pocity Film je prehliadkou filmov rôznych žánrov. Diváci sa môžu tešiť na široký sortiment filmov zo Slovenska a taktiež z celej Európy. V priebehu šiestich dní budú prezentované celovečerné aj krátkometrážne snímky a seriály. Prezentované diela predstavujú funkčnú alternatívu oproti filmom v multiplexových kinách. Premietanie bude prebiehať na viacerých miestach v Prešove, konkrétne v kine Scala, v sálach kina CINEMAX a v kluboch Wave a Christiania. V rámci festivalu budú premietané aj snímky vytvorené prešovskými filmármi, zaoberajúce sa týmto mestom a dianím v ňom.

Súčasťou podujatia bude okrem širokej škály filmov rôznych žánrov aj prítomnosť viacerých hosťov. Objaví sa na ňom Igor Slivenský, ktorý kedysi v Prešove pôsobil ako vedúci kina Klub. Na premietaní budú taktiež prítomní tvorcovia filmu Bars dobrý film. Pozvanie prijala aj herečka Gabika Marcinková, stvárňujúca hlavnú postavu v ďalšom festivalovom filme Útok zombíkov v kožených nohaviciach.

Pocity Film Fest dopĺňajú aj sprievodné akcie. Jednou z nich bude napríklad workshop HORYW()()D v kaviarni Čukoláda, ktorý je určený pre deti a mládež. Ten sa uskutoční v pondelok 9. októbra. V posledný deň festivalu sa budú môcť záujemcovia zoznámiť s tvorbou zvukových efektov do filmov. V klube Wave dostanú možnosť podieľať sa na tvorbe a nahrávaní zvukov pre ukážky z filmov Záhrada a Tiene zabudnutých predkov.

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *