Šport

Prešovské volejbalistky začali play-off neúspešne

(Foto: RED line Photo)

Štvrťfinále play-off parfems.sk extraligy žien 2018/2019 odštartovali prešovské volejbalistky v sobotu (9. 3.) prvým zápasom v Bratislave s vicemajstrom Slovenského pohára STRABAG Volleyball Club Bratislava.

V základnej zostave Prešovčaniek nastala zmena. Hráčku na poste libera Soňu Nehilovú (ktorá zo zdravotných dôvodov nemohla pomôcť tímu) vystriedala posila zo Spišskej Novej Vsi, Vladimíra Vikartovská.

Prvý set začala esom zo strany súpera Lenka Ovečková. Prešovčanky sa nezľakli a v úvode setu zabojovali, o čom svedčil aj stav 3:3. Po vlastných chybách na príjme a neúspešných útokoch im Bratislavčanky odskočili na rozdiel deviatich bodov. V koncovke ešte prišlo pár skvelých útokov Bodnárovej a Povrazníkovej, ale ani to nestačilo na zvrátenie priebehu setu, ktorý naše hráčky prehrali 14:25 .

V druhom sete sa Prešovčankám podarilo bodovať až za stavu 0:7 chybou na podaní súpera. Za stavu 6:15 prišlo eso Schniererovej, neskôr úspešný blok Povrazníkovej a následne ulievka Karabinovichovej. To súperky mierne rozrušilo a dovolili sa presadiť aj našim. Tento herný výpadok Bratislavčaniek netrval dlho. Hrončeková sa postarala o posledný bod v sete a poslala Štrabag do vedenia 2:0.

Prešovčanky v treťom sete prekvapili a dostali sa do vedenia 7:5. Vzápätí nám Stümpelová dvoma esami pripomenula, že podanie hrá vo volejbale veľkú rolu. Súperkám sa podarilo dostať opäť na koňa a dotiahli zápas do víťazného konca 3:0.

Začiatok play-off volejbalistkám VK Prešov nevyšiel. Nič však nie je stratené, nakoľko úvodné kolo vyraďovacej časti sa hrá na dve víťazstvá. Stav série po dnešku je 1:0 v prospech  STRABAG Volleyball Club Bratislava.

(Foto: svf.sk)

STRABAG Volleyball Club Bratislava – VK PREŠOV 3:0 (25:14; 25:12; 25:15) – stav série 1:0

Zápas trval 61 minút, rozhodovali: Heitlinger a Viktoríni-Lisá, 210 divákov

Najviac bodujúcou hráčkou v drese domácich bola Romana Hudecová (15 bodov) a v drese hostí Bianka Bodnárová (11).

V drese s číslom 13 nahrávačka domácich Lenka Ovečková

Lenka Ovečková, nahrávačka STRABAGU Bratislava: „Tešili sme sa na dnešný zápas, pretože minulý týždeň nám zápas zrušili. Tréneri nám dali celé dva týždne zabrať. Myslím si, že sme si hru dnes užili. Koncentrovali a sústredili sme sa každá na svoju robotu. Odviedli sme výkon, ktorý od nás tréneri vyžadovali.“

Roman Németh, tréner Prešova: „Vieme, kto je favoritom série, nechceme sa však na nič vyhovárať. Dnes sme v určitých fázach so súperom držali krok, ale v každom sete sa opakoval rovnaký scenár. Prišla fáza, keď sme neustáli prihrávku a následne sme urobili hlúpe chyby, aké si nemôžeme proti súperovi ako je Strabag dovoliť.“

Bianka Bodnárová, kapitánka Prešova: „Play-off je najdôležitejšia časť sezóny, ktorá môže úplne zmeniť celý priebeh súťaže. Takto sa na to pozeráme my. Strabag je silný súper, avšak vždy budem tvrdiť, že hrať sa dá s každým. Obe družstvá sa posilnili, takže dnešný zápas prebehol v inom zložení ako základná časť. Možno to podľa výsledku nevyzerá práve ružovo, ale našu kožu sme nepredali ľahko. V Dome športu sa odohrali pekné výmeny z jednej aj z druhej strany kurtu. Avšak najväčšou stratou bola pre nás dnes prihrávka, ktorú dobrým servisom domáce využili vo svoj prospech. Mrzí nás, ako súťaž prebieha, nik z nás si to takto určite nepredstavoval. Ale extraliga ešte nekončí, stále máme čas na sezónny prevrat až do posledného hvizdu píšťalky.“

Zápasová séria sa presunie ďalej na východ republiky. V sobotu 16. 3. o 19.00 nastúpia Prešovčanky na domácej palubovke Spojenej školy Ľudmily Podjavorinskej. Všetci priaznivci volejbalu sú vítaní. Zápas je možné sledovať aj na obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, kde bude prenos streamovaný. Reportáž zo zápasu vám prinesie aj Unipo Press.

Zdroj: svf.sk/TA3

Autorka článku: Nicol Marcinková